Azurna obala - vprašanja

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem prebral že vse napisano a vseeno, če imate izkušnje iz prve roke, bi mi zelo prav prišlo. Z ženo bi si v lastni režiji cim ceneje ogledala ta del (Monaco, Nice, Cannes, St Tropez), pa sem si naredil nekako okviren plan (šla bi itak v glavni sezoni, ker žena drugače ne dobi prosto):

22.7. Zgodaj zjutraj Ljubljana - Nice (prespal bi v IBIS Nice Palais des Congres ali IBIS NICE Centre Gare) in bi potem bi bil tam do 25.7. (obiskal Nice, plaže, izlet do Monaca)
25.7. bi šel v Cannes in prespal v ETAP HOTEL Cannes Centre ville
26.7. bi odrinil v St. Raphael in prespal v ETAP HOTEL FRÉJUS SAINT RAPHÄEL CAPITOU A8
Zdaj pa ne vem al bi ostal v St. Raphaelu in se vozil na izlete v St Tropez, al bi kak dan poskusil dobiti nekaj poceni bližje St Tropezu (poceni mislim <100/noc za sobo, kar je zelo malo verjetno - že IBIS v okolici St. Tropeza je 125 na noč, "poceni" Sube v centru je 160 na noč). Na relaciji St. Raphael - St Tropez bi ostal do 29.7 in potem gasa domov, kjer bi 29.7 prespala v Veroni, pogledala mesto zaljubljencev in 30 prispela domov.

Ideje, predlogi, izboljšave? Rada bi prišla čim ceneje skozi, ker imava omejen budget (vendar se zavedam da jurja ne bo dovolj za tak izlet), sva kaj zelo pomembnega pozabila? Hoteli so low budget tipa IBIS/ETAP v rangu med 60-70 na noč za sobo (samo nočitev). Kolikor sem na hitro gledal, so sedaj v glavni sezoni cene povsod drugje krepko nad 100 na noč.

Hvala že vnaprej in LP,
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Poglej se za hoteli F1 (Formula 1). Vem da so v okolici Nice, Canesa in Marseila. So tudi nizje cenovnega razreda.
http://www.hotelformule1.com/

Pa probaj imeti cim manj transferjev, ker med sezono je katastrofa za vozit po Azurni. V kraju, ki ga hoces videt, imej izbran hotel, da se ne bos za 15km vozil 1 uro
wink-1.gif


LP
 
Nazadnje urejeno:

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Vem, da mogoče vprašanje ni na mestu, pa vendar, glede na to:

- Rada bi prišla čim ceneje skozi, ker imava omejen budget

predlagam šotor in kamp, kjer boš za ceno ene nočitve spal praktično tri dni.

Drugače pa kot je rekel alfist, promet po Azurni obali je v poletnih mesecih en velik kolaps.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:


Rada bi prišla čim ceneje skozi, ker imava omejen budget (vendar se zavedam da jurja ne bo dovolj za tak izlet), sva kaj zelo pomembnega pozabila? Hoteli so low budget tipa IBIS/ETAP v rangu med 60-70 na noč za sobo (samo nočitev). Kolikor sem na hitro gledal, so sedaj v glavni sezoni cene povsod drugje krepko nad 100 na noč.

Hvala že vnaprej in LP,

Se bojim, da je to dokaj optimistična izjava.
Cene nočitev, ki si jih navedel so običajno na osebo in za teh 7 nočitev hitro preseže tisočaka. (upam, da se motim)
Prevozil boš okoli 3000 km, cena bencina v Franciji 1.6€ v Italiji podobna.
Cestnina po Italiji in Franciji tudi nekaj nanese tako, da samo za pot računaj 500+
Hrana. Vsak obrok, če boš imel srečo 10€ drugače več.
Pa še kup manjših izdatkov...
Cena takšnega potovanja zna hitro preseči 2 tisočaka.

Želim vama srečno pot, ko se vrneš pa poročaj kako je bilo.

Edit: Drži se dosledno prometnih predpisov, saj po Italiji merijo povprečno hitrost na vsakih 10-15 km tako, sistem sam zaznava kdaj si prehiter. V Franciji pa običajno nekaj kilometrov pred cestninsko postajo z mostu snemajo in merijo hitrost ustavijo pa na cestninski postaji.
 
Nazadnje urejeno:

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
IBIS/ETAP/Formule 1 majo vsi cene na sobo na noč, sta pa v bistvu F1 in ETAP skoraj ista, samo da v F1 so skupne kopalnice, v ETAP pa ima vsaka soba svojo.

Predlagam, da spiš v Frejusu/Saint Raphaelu, ker od tam do St Tropeza res ni daleč in se lahko komot voziš tja, edino glede parkirnin se pozanimaj. Ko smo mi bili tam ni bilo panike, lahko da zdaj ni več tako.

Glede hrane se strinjam s predhodnikom, cene so OBUPNE, tako da tukaj bo treba pazit.

Jaz mogoče edino predlagam še, če bo časovno zneslo, da si ogledata Eze pa Grasse.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Topli obrok v Franciji izključno ob določenih urah, kosilo od 12-14
Če prideš v lokal npr. ob treh popoldan in naročiš hrano te bodo gledali kot, da si padel z marsa.
redface-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem bil dol službeno že vsaj 20x, pa še parkrat privat.

St. Raphael-Cannes zna kar trajati, ker je vmes eno manješe gorovje, ki je pomoje celo kakšen nacionalni park ali kaj podobnega, saj ni preko skoraj nobenih cest. Tkao da moraš okoli, bodisi ob obali, kar je sicer prvič zelo lepo (rdeče skale), če greš pa večkrat se pa zelo vleče (vsi gledajo okoli, se utavljajo itd...) ali pa okoli po avtocesti, kar je hitro a drago (bencin+draga cestnina).

Mi smo ponavadi spali v BB hotelu v Villeneuve-Loubet, cca 20 km iz Nice proti Cannesu. Cesta do Cannesa je je sicer tudi prometne, a je vsaj širša in pa razdalja je pol krajša. Hotel je sicer blizu nekega vodnega parka, kjer imajo tudi Orke (Free-Will zadeva, vredno ogleda). Od tam tudi do Monaca ni daleč. Pot do St.Tropeza je pa v vsakem primeru podvig, ki se ga ni lotevati pogosto, saj si lahko na cesti cel dan.

Nasploh ne bi svetoval iti dol v tem času, če pa že je nabolje biti nekje stacioniran in se pač tam kopati, zvečer ko se kopalci umaknejo se pa gre kam, ne predaleč. Gužva je enostavno prevelika in promet kar obstane.

Hrana je draga in mi smo jedli v Mcdonaldsu in po supemarketih. Ni najbolj zdravo, a to je edini način da ne bankrotiraš. Naslednji problem je pijača, ki je v nobeni trgovini ne dobiš ohlajene.

Zelo se pa splača iti v Grasse in potem, če je čas še do kanjona Verdon in še naprej mimo lepega jezera Lac de Sainte Croix v Provanso. Razdalja sicer ni velika in cesta je lepa, a tako ovinkasta, da se porabi kar cel dan (nazaj se gre lahko itak po avtocesti)
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Zadnja kalkulacija, ki sem jo naredil mi znese 450 EUR za 5 nočitev v hotelih ( Nice 2x IBIS), Antibes 1x All seasons, Cannes 1x ETAP, Milano 1x IBIS) in 3 nočitve v campu ob Pampelonne plaži v St Tropezu. Če bi zamenjal camp v St Tropezu za ETAP v St Raphaelu, bi me prišlo dobrih 100 EUR več, s tem da imam v campu rešen tudi parking in se mi ni treba furat vsak dan po uro gor/dol. Tko da nekako mi bolj diši, kombinirat s campom, bomo videli kaj lepša polovica poreče na to.
wink-1.gif


Torej, če porabiva cca. 500 za nočitve, pa še enkrat toliko za pot, sva na jurja... nekaj bova še pojedla, razliko do dveh tisočakov pa zapraviva v Milanu po Outletih.
smile-1.gif