Priklop miške in tipkovnice na desktop

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Pozdravljeni
Nabavil sem malo rabljen namizni računalnik kateri ima samo en PS/2 vhod za miško in tipkovnico kateri je obarvan pol zeleno pol vijličasto. Miška in tipkovnica pa imata USB priključek. Ali obstaja kakšen tak adapter za to. Iščem vse povsod pa ne najdem tega ali pa ne iščem prav.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
sedaj jih uporabljam ja, sem pa kar vedel da se bo eden ob to obregnu. Zato ker imam kar nekaj drugih USB naprav za priklopit. Nevem zakaj take stvari izdelujejo če ni glih vse poštimano, ali sta mogoče ta strojna dela sedaj eno v drugem, da rabi sam en priključek. Drugače je pol ta priključek brez veze na plati če se ga ne da uporabiti
 
  • Haha
Reactions: Garfildd

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
sedaj jih uporabljam ja, sem pa kar vedel da se bo eden ob to obregnu. Zato ker imam kar nekaj drugih USB naprav za priklopit. Nevem zakaj take stvari izdelujejo če ni glih vse poštimano, ali sta mogoče ta strojna dela sedaj eno v drugem, da rabi sam en priključek. Drugače je pol ta priključek brez veze na plati če se ga ne da uporabiti
Se ga da, če imaš tipkovnico ali miško z PS2 priklopom :valjamse:

Resno no, pustili so en PS2 priključek, da lahko vsaj eno tako napravo gor priključiš če jo imaš že doma, če ti bo pa manjkalo USB priklopov
si pa kupiš en USB hub.

p.s. adapter PS2 na USB je včasih bil priložen pri kakšnih tipkovnicah/miškah, ampak je deloval samo z dotično napravo s katero je prišel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in bertoncl

Marxon

Majstr
24. feb 2009
700
364
63
Če ti zmanjka usb portov uporabi USB switch.
A v avtu vedno voziš poln prtlažnik robe? Ker drugače imaš brezveze prtlažnik če ni poln. Aja pa vedno 4 ali 5 oseb notri? Pač ker imaš tolk zicev, prej ne smeš speljat.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Pozdravljeni
Nabavil sem malo rabljen namizni računalnik kateri ima samo en PS/2 vhod za miško in tipkovnico kateri je obarvan pol zeleno pol vijličasto. Miška in tipkovnica pa imata USB priključek. Ali obstaja kakšen tak adapter za to. Iščem vse povsod pa ne najdem tega ali pa ne iščem prav.
Tole rabiš:
 

Priponke

  • adapter.jpg
    adapter.jpg
    2,5 MB · Ogledi: 121

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pozabi na PS2 port, to je zastarelo in se več ne uporablja.

Priklopi vse ma USB in je problem rešen. Nek povprečni računalnik ima vsaj 4 USB zadaj in dva spredaj na ohišju. Če pa ti ni dovolj kar imaš pa kupi USB hub.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28

Tole nabavi da boš lahko tipkovnico priklopil...miško boš pa še zmeri moral na USB.

Če ti zmanjka USB portov bo pa treba USB hub nabavit
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Pozdravljeni
Nabavil sem malo rabljen namizni računalnik kateri ima samo en PS/2 vhod za miško in tipkovnico kateri je obarvan pol zeleno pol vijličasto. Miška in tipkovnica pa imata USB priključek. Ali obstaja kakšen tak adapter za to. Iščem vse povsod pa ne najdem tega ali pa ne iščem prav.
http://www.burtonsys.com/PS2_keyboard_and_mouse_mini-DIN-6_connector_pinouts.html
tl;dr: Miš in tipkovnica imata natanko isti vmesnik in brez pomoči matične plošče ne bo šlo. Taka pomoč, če obstaja, pa ni standardizirana. Obstajajo pa posebni (za vsak primer, ali družino primerov) Y-splitterji.

Pa je povzetek že skorajda dolg kot original.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Saj še zmeraj gremo v dandanes malce dodelani BIOS, da omogočimo DOCP, utišamo ventilatorje in podobne funkcije na modernih mamaplatah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
Nisem tolk mlad, da ne bi vedel o tem PS/2 priklopu. Sam zakaj so scuprali v en priklop (obarvano zeleno in vijoličasto). Naredil naj bi sam vijoličestga ker drugač se tud monitor ne prižge če ni tipkovnica priklopljena na ta tak PS/2. To me je jeb..al. Sprva sem mislil da obstaja kak adapter da oboje združiš skupaj.Ker sem prej mel priklopljeno na USB, pa včasih se je prižag al pa tud ne kakor ga je prijelo. Očitno nima prec napajanja v startu. Stari računalnik s tem monitorjem (DELL P2414H) se mi prižge brez da bi karkoli imel od tega priklopljenega. To je bila poanta vsega tega da sem postavil tako vprašanje. Sedaj dela in ni potrebe več razpravljat o tem.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Ne moremo mi vedeti kaj muči tvoj računalnik ampak kot so že povedali, priklop miške in tipkovnice pač ni pogoj, da se prižge zaslon.