Brezžična tipkovnica in miška

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
En sodelavec ima MK520, en pa MK710. Meni je na obeh full čudno tipkat. Edini problem MK330 je razporeditev tipk delete, pgup in pgdown, ki ni standardna.

Od prenosnikov mi je pa najbolje tipkati na macbookih. Se mi zdi, da imajo najboljši feedback občutek. Edino zamerim jim, da so desktop izvedbe applovih tipkovnic premajhne za udobno tipkanje. Miši pa apple ne zna delati.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Za tipkovnico ne vem (že desetletja tipkam naravnost na laptop, namesto nje imam raje dodaten monitor, nameščen višje), ampak te malo manjše miške so čisto OK. Imam ene 3 komade V470 (včasih je bila to edina BT miška od Logietcha, nekaj časa pa sploh edina), pa me večje miške motijo. Vse je stvar navade.
Sam imam normalno miško, pa že čudim, da roka ni najbolj zadovoljna, zato bi raje kaj bolj ergonomskega. Tudi, če boš pogledal malo po netu, boš videl, da slej ko prej pride do težav z mišicami. Mini miške so pa sploh smrt.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Od laptopov najbolj hvalijo Lenovo tipkovnice.

No, to je tudi bil velik plus in razlog, ko sem kupoval laptopa...
wink-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Lenovo ma 100 modelov, definitivno nimajo vsi dobre tipkovnice, tako da ne posploševati.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.462
113
Sam imam MK710 komplet, izključno zaradi življenjske dobe baterij. Meni osebno odlična zadeva, komu drugemu pa morda ne bi bilo ok. Najbolje je v kaki trgovini preizkusiti kako vse skupaj sede v roko.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ja, verjetno imajo boljši modeli vsi dobro tipkovnico... itak pa tako kot povsod, povprečno in za manj denarja je temu primerno..premium pa je verjetno vseeno premium
smirk-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
MS Desktop Sculpt Comfort je nenormalno poceni, a ni? Bi takoj kupil, če bi bila frdamana miška primerna za levičarje
smile-1.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Fusion pravi: Mis pa mx revolution, vse ostalo so "miske":)
Danes sem malo preveril ponudbo v trgovinah in sprobal kar nekaj mišk. Sedaj razumem to tvojo izjavo. Ko sem jo prijel v roke, je bilo jasno, da je to to. Tako da, budget je že šel v višave
grin1.gif
.
Potem sem pogledal še za tipkovnicami in moram reč, da sem razočaran nad izdelavo tipkovnic Logitec. To je vse plastično in se zvija. Recimo Microsoftova zraven je bila top. Ampak ker hočem imeti en USB vtič, bo morala biti Logitecova. Tista v kompletu MX800 mi ni ravno najbolj sedla, boljša se mi je zdela tista v kompletu MK710: http://www.enaa.com/oddelki/ra...namizni_komplet
Problem pa je (ali pa ne znam najti) , da se je ne da kupiti brez miške.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
en uporabnik alterja (mogoče @Guinness) je uvoznik za logitech al nekaj se mi zdi. Pocukaj ga za rokav, če se da kaj zrihtat.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi: Mis pa mx revolution, vse ostalo so "miske":)
Danes sem malo preveril ponudbo v trgovinah in sprobal kar nekaj mišk. Sedaj razumem to tvojo izjavo. Ko sem jo prijel v roke, je bilo jasno, da je to to. Tako da, budget je že šel v višave
grin1.gif
.
Potem sem pogledal še za tipkovnicami in moram reč, da sem razočaran nad izdelavo tipkovnic Logitec. To je vse plastično in se zvija. Recimo Microsoftova zraven je bila top. Ampak ker hočem imeti en USB vtič, bo morala biti Logitecova. Tista v kompletu MX800 mi ni ravno najbolj sedla, boljša se mi je zdela tista v kompletu MK710: http://www.enaa.com/oddelki/ra...namizni_komplet
Problem pa je (ali pa ne znam najti) , da se je ne da kupiti brez miške.

Mogoče bom malo off, ampak moram to spravit iz sebe!
grin1.gif


Logitech tipkovnice so zanič, imam dve gejmerski pripravljene za kosovni odvoz (obe 50+ EUR). Fuj fej, sramota za logitech stara mehanska češnja jih prehiti po levi in po desni. Reviewi teh tipkovnic so dajali zelo dober vtis, tudi tipkovnica iz škatle je delovala ok in sem bil navdušen, samo kaj ko po pol leta zlorabe škriplje kot tipkovnica za 5 EUR, po 2h letih (ravno poteče garancija) začnejo pa štrajkat tipke (od zatkianja do neprijemanja na isti pritisk).

Glede miške imam z logitechom enake izkušnje, endurance je totalno zanič. G serija po 2h letih za na odpad saj ima lufta in škripa kot star yugo. (ok tu bi rekel da je še ok, ker sam uničujem miško serijsko in recimo konkurenčne razer so še slabše s tega vidika)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz pa z mx revolution nisem bil preveč zadovoljen. Sicer je sedla dobro v roko, vendar je tisti "ever-scroll" začel nagajat in to toliko, da je ob malo hitrejšem premiku naredil nepotreben scroll (tudi če je bil postavljen na "lock"). To je bilo hudo nadležmo pri risanju (SketchUp, AutoCAD, ePlan ipd.). Na koncu sem jo dal fotru, ki mu sredinec že po defaultu počiva na koleščku.

Drugače pa uporabljam doma M705 Marathon Laser Mouse, za k prenosniku pa Anywhere MX z darkfield, ki dela na vseh podlagah (tudi prozorno steklo), kar mi je najbolj pomembno pri miški, ki jo nosim zraven na teren. Obe sta dovolj ergonomični, da roka ni utrujena in da sta dovolj precizni.

Domača tipkovnica pa je "prastara" Logitech G15, ki bo zdaj pri hiši 10. leto in kar noče in noče crknit. Je pa res, da ko se enkrat navadiš na makro guumbe ter osvetljene tipke je težko it nazaj na karkoli drugega...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
kakor vem naj bi samo mx serija delala na steklu in ne marathon!
Drugače pa je mx revolution prejšna generacija in je ne delajo več. Sedaj je mx performance.
Jaz je ne bi menjal za nobeno miško.
Nimam nobenih težav z ragljo in ever scroll, lahko da so bile to težave prejšne generacije.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Po mojih izkušnjah je Logitech postal precenjen šrot. Imajo dober dizajn in marketing, kvaliteta pa je čedalje bližje no-name Kitajcem.

Miška 1: MX-nekaj wireless, po enem letu zaribalo mikrostikalo na levi tipki.

Miška 2: Mx-nekaj wireless, po dveh letih je bila takšna, kot bi jo prežvečila krava.

Wireless tipkovnica na šihtu ... tipke, kot da bi pritiskal na čigumi. Sem šel nazaj na staro mehansko.

Zvočniki sistem 2.1 Z523 za nekih 80€ ... 30 let star tranzistor od moje babice z enim zvočnikom zveni bolje. Fooknil 80€ v kanto ...

Zvočniki 2.0 Z-nekaj ... samo tuc-tuc in uho parajoči visoki toni. Akustične kitare v komadu se sploh ne sliši. Fooknil 35€ v kanto ...

Ni šans, da še kdaj kupim kaj od Logitecha.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hm ja, če kupiš miško, ki ni kos tvojemu delu, potem morda ni kriv logitech
smile-1.gif

morda pa imaš (eden redkih pač) smolo
smile-1.gif
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Tipkovnica MK520 je odlična, miš pa sem podaril, ker je ne uporabljam. IMHO pojem odlična miš tako ali tako ne more držat (
wink-1.gif
).
Kar pa se Logitecha tiče, uporabljam že njegov n-ti trackball in le ti so odlični.