Brezžična tipkovnica in miška

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Počasi mi je dovolj tipkanja na tipkovnico od prenosnika, sploh ker zato gledam navzdol, kar seveda ni najbolj pametno za dolgotrajno delo. Zato si bom omislil tipkovnico, hkrati pa še novo miško, saj je trenutna nekoliko neergonomska.
Ker enostavno nimam neke želje izgubljati x ur časa za prebiranje ocen in iskanje optimalne tipkovnice in miške, me zanima, če se je kdo že poglobil v to in kaj priporoča.
Zahteve so sledeče:
- obvezno en sprejemnik na USB priklop (po možnosti čim manjši), če se pa da zadevo sparit z original BT-om pa še bolje
- ergonomska miška (imam kar velike roke in prste, če to kaj pomeni
grin1.gif
)
- AA ali AAA baterije
- cenovni rang: okrog 50 EUR, lahko tudi kaj več, če bi bila res ultra super duper. 100 EUR nekako nisem ravno pripravljen dat.
Vse ostalo ni ravno pomembno. Tipkovnica bo 30cm od računalnika, tako da doseg predvidevam, da bo dober za vse.
Kakšen predlog? Hvala.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
do 100€ nimaš ravno neke kvalitetne izbire.

tega ne kupuj:) Miška je premajhna, tipkovnica pa ceni primerna:)
https://www.mimovrste.com/miske-in-tipkovnices/logitech-namizni-komplet-logitech-mk330?v=613875

Pri logitechu moreš gledat, da imata obe napravi "Unifying sprejemnik, ki je izredno majhen in omogoča priklop večih naprav"

za take stvari se je pač treba mal stegent, saj dolgo držijo:)
https://www.mimovrste.com/miske-in-tipkovnices/logitech-tipkovnica-logitech-k350-wave?v=613594
+
https://www.mimovrste.com/miske-in-tipkovnices/logitech-performance-mouse-mx?v=440087

ali komplet
https://www.mimovrste.com/misk...-slo-g?v=665429
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Khm, sem se bal da bo kaj takega... Morda vseeno še kakšen cenovno prijaznejši predlog?
Imaš pa vsekakor prav. Te zadeve so potem za kar nekaj časa, zato se splača kaj več dat in imaš potem mir.
Mi je pa v bistvu primarna dobra miška, tipkovnica ni taka panika, glede na to, da trenutno tipkam direkt na prenosniku.
Aja, pa ni potrebe po kakšni igričarski, itd. tipkovnici ali miški. Uporabljalo se bo striktno za delo z računalnikom.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Kaj pa vem, 150€ je kar kupček za miš in tastaturo...
Najrej razčisti kaj je bolj važno, ker najbrž ni oboje. Jaz sem svoje čase ogromno tipkal in je bilo smiselno imeti topšit tipkovnico, zdaj mi pa že tista na laptopu zaostuje, po drugi strani pa vedno več časa gonim miš sem in tja.
Kakorkoli, jaz bi iskal Logitech (ker pač do zdaj s pravim rangom proizvodov nisem imel nikoli težav), Unifying nujno, miš je zame popolnoma dobra izbira tale , tastaturo pa najdi nekaj z Unifying in dovolj ne-plastičnega zate.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Jaz uporabljam tale komplet že kakšni dve leti.
Sprejemnik je mini, baterije AA. Ne spomnim se, da bi jih do sedaj že zamenjal, pa uporabljam komplet vsakodnevno.
S kompletom sem zelo zadovoljen, ga priporočam
zmaga.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Jaz uporabljam tale komplet že kakšni dve leti.
Sprejemnik je mini, baterije AA. Ne spomnim se, da bi jih do sedaj že zamenjal, pa uporabljam komplet vsakodnevno.
S kompletom sem zelo zadovoljen, ga priporočam
zmaga.gif

Prenosnik na mizi, tale komplet pa na polički za tipkovnico. Zadeva NI delovala.
rolleyes-1.gif

Ko sem dal komplet na mizo, 20 cm stran od sprejemnika, pa je za čuda začelo delati.

Daj prvo preizkusi, če ti bo laufalo, da nauš stran metal denarja.
Jst sem za poštnino, ker sem vračal spletni trgovini.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Citat:
Uporabnik mihagr pravi:
Uporabljam Logitech MK520 komplet že več kot dve leti. Odlično!

Se strinjam. Lovi ne samo v sobi, ampak preizkušeno tudi skozi stene
smirk-1.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
k800 že nekaj let kljubuje mojim velikim šapam in še nič se ne počuti utrujeno
smile-1.gif
je bila pa takrat slabih 100 eur. ampak, vredna je. backlight na senzor, polnjenje prek usb vhoda (+ baterije), programabilne tipke (z programom). pri povprečni rabi zdrži kaka dva tedna, če pa tolčeš po cele dneve po njej, pa kak teden...recimo (itak ti zajamra na ekranu)
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:

tega ne kupuj:) Miška je premajhna, tipkovnica pa ceni primerna:)
https://www.mimovrste.com/miske-in-tipkovnices/logitech-namizni-komplet-logitech-mk330?v=613875

Se zelo ne strinjam s tem. Imam dva kompleta, enega doma in enega v službi. Jaz ne vem, kaj delajo sedaj s temi tipkovnicami? Full so čudne tipke. Ali so preveč ploščate tipke, ali pa preveč zaokrožene, da je full čuden občutek ko tipkaš. Tipkovnica je edini kos opreme, ki je nikoli ne bi kupil preden si je v živo ne probam v trgovini. Ne vem, kaj dela logitech, samo meni noben njihov dražji komplet ne ustreza. Če ne bi bilo mk330, bi verjetno vzel kaj drugega. Miška je pa ravno prav velika. Meni lepo cela pade v roko, ne pa tako kot pri teh tavelikih, ko se roka naslanja na miško. Miška je dodatek roke, ne pa neka kontrakcija, ki jo moraš upravljati. Pri delu je občutek skoraj, kot ne bi imel miši v roki.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:

tega ne kupuj:) Miška je premajhna, tipkovnica pa ceni primerna:)
https://www.mimovrste.com/miske-in-tipkovnices/logitech-namizni-komplet-logitech-mk330?v=613875

Se zelo ne strinjam s tem. Imam dva kompleta, enega doma in enega v službi. Jaz ne vem, kaj delajo sedaj s temi tipkovnicami? Full so čudne tipke. Ali so preveč ploščate tipke, ali pa preveč zaokrožene, da je full čuden občutek ko tipkaš. Tipkovnica je edini kos opreme, ki je nikoli ne bi kupil preden si je v živo ne probam v trgovini. Ne vem, kaj dela logitech, samo meni noben njihov dražji komplet ne ustreza. Če ne bi bilo mk330, bi verjetno vzel kaj drugega. Miška je pa ravno prav velika. Meni lepo cela pade v roko, ne pa tako kot pri teh tavelikih, ko se roka naslanja na miško. Miška je dodatek roke, ne pa neka kontrakcija, ki jo moraš upravljati. Pri delu je občutek skoraj, kot ne bi imel miši v roki.

Za tipkovnico ne vem (že desetletja tipkam naravnost na laptop, namesto nje imam raje dodaten monitor, nameščen višje), ampak te malo manjše miške so čisto OK. Imam ene 3 komade V470 (včasih je bila to edina BT miška od Logietcha, nekaj časa pa sploh edina), pa me večje miške motijo. Vse je stvar navade.