Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ker se velikokrat na forumu piše, da v kartah manjka kakšna cesta, krožni, napačna hišna številka...... in večina uporabnikov ne zna vnest napake v map report sem na željo kar nekaj uporabnikov odprl to temo kjer se bodo zbirale vse napake.

Torej kaj potrebujemo:

1.) Sliko iz google zemljevida ali kakega drugega zemljevida kjer ta cesta, krožni, oziroma mankajoča zadeva obstaja in se označi.

2.) Hišno številko, ki je najbližja temu delu kjer je napaka ali koordinate

3.) več podatkov bo o napaki, lažje bo ta del poiskati in vnesti popravek

4.) Lahko se pošlje tudi sled v obliki .gpx, če vaša naprava omogoča snemanje sledi.


Torej namen te teme je, da vi daste čim več podatkov kje kaj manjka, mi bomo pa zadevo vnesli v Here maps.
S skupnimi močmi bomo lahko izboljšali karto Slovenije.


Napake lahko javljate vsi, neglede na to kateri navigacijski program uporabljate na napravi, oziroma neglede na to ali imate Garmin, iGO ali kaj drugega.



Trenutna ekipa iz Alterja, ki vnaša popravke in katerim lahko po želji pošljete popravek na ZS je:

Snecer

Sylver

Krimec

Leon2007

nuvi3790

krko

popotnik



Kako prijavim napako?

1.)

- odpreš tole Stran
- poiščeš na zemljevidu kje je napaka
- desni klik kjer je napaka in nato klik na Kaj je tukaj
- na levem zgornjem delu pod iskanje se pojavi koordinatni zapis
- posreduješ te koordinate in opišeš problem

2.)

Če cesta manjka ali je na napačni poziciji, manjka krožni:

- slediš postopku iz točke 1.) da prideš do koordinat
- odpreš tole Stran
- v polje za iskanje vneseš koordinate, ki si jih dobil pod točko 1.)
- narediš print screen zaslona ( zajem zaslona )
- na sliki označiš kje manjka cesta oziroma kje je pravilen potek ceste in kje je napačna
- pošlješ uporabniku ( ki je napisan zgoraj ) koordinate, sliko in opišeš problem



 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Dobro bi bilo še povedati kje delaš ali kakšne veze imaš, ali je to zgolj iz dobre volje in preveč prostega časa ?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je zgolj v korist nas vseh in delam izključno iz dobre volje, na Navteq map report pa lahko da vsak, ki ima željo.
Ker pa jih je veliko preko ZS reklo, da ne zna prijavit napake na Map report pa smo se z ekipo odločili, da naredim temo kjer bomo zbirali vse pomanjkljivosti.

p.s.
Prostega časa nimam preveč, ker me kar pridno zasipavate z ZS in maili, tudi zaslužka nimam od tega, le tu pa tam se kak najde, ki na blogu klikne gumb in da za kako pivo, da vsaj žejn nisem ko delam
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Evo jst bom cca drug teden potegnu sledi pr ns kjer ni pravilnih cest...da se ne bomo po luftu ob cesti vozil
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Zakon, bo treba še kdaj na donate kliknit.
Cesta Lj litija, ni krožnega križišča ( prvega od dolskega proti Lj sredi polja) med dolskim in podgoro (dolom pri Lj). Je vrisan v dolskem in v dolu. Omejitev je 70/40 se mi zdi, sama cesta pa 90.
Na zs ali email (kateri?) ti pa pošljem podatke o lokaciji in dostopu do moje hiše. Malokatera navigacija pripelje prav, sploh nima vrisane ceste, čeprav ima hišo približno prav locirano.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Katerega krožnega: Kamnica, Petelinje, Zaboršt ? Vsi trije bodo v cnent 2014.20 not, dva sta že, manjkal je Petelinje
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če klikneš na moj vzdevek boš v profilu našel moj mail
wink-1.gif

Take osebne podatke glede hišne številke je res bolje poslat na mail kot pa javno objavit.

Manjkajoče ceste ali kaj takega kjer ni zraven vaših osebnih podatkov pa lahko brez skrbi objavite tukaj
wink-1.gif


Če je možno, ko kje manjka kak krožni dajte, koordinate tistega dela ceste ali najbližjo hišno številko

p.s.
V prvem postu te teme pa bom vpisoval sproti od katerega uporabnika je bil dodan popravek in datum, da bomo imeli vsaj neko evidenco vnešenih popravkov.

Primer: xy 9.7.13 javljena napaka iz posta ?????
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Pohvalno. Zelo pohvalno!
Jaz sem že nekaj časa nazaj napisal, da bi nas moralo čim več prijavljati napake na kartah in posledično bi se zadeve pri ponudnikih hitreje premikale.

@popotnik
Ali sprejemaš tudi napake v zvezi z napačnimi omejitvami hitrosti?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vse napake v kartah se lahko vpisujejo tukaj, tako da je hitrost tudi všteta zraven
smile-1.gif

Edino če je možno pri napačni omejitvi, da se da print screen tega odseka in se označi začetek in konec kjer je napačna omejitev ali pa koordinate začetka in konca, pa seveda v katerem kraju je, ker drugače je presneto težko ugotovit na map report kje vnest popravek.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Katerega krožnega: Kamnica, Petelinje, Zaboršt ? Vsi trije bodo v cnent 2014.20 not, dva sta že, manjkal je Petelinje
Srednjega vsaj v moji izvedbi ni. Lahko da že je v kakšnem updatu. Kako se to updejta? Moraš preko računalnika in na novo naložiti zemljevid ali lahko direkt preko wi-fi na telefonu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To je zemljevid, ki ga vidiš ko se prijaviš na Navteq map report in ko je enkrat na njihovem zemljevidu je potem v CN v roku dveh posodobitev. Torej ta rondo bo po vsej verjetnosti že v CN 2014.20.

p.s.
V prvem postu zabeleženo kaj sem že dodal v map report.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
V Njivicah (Hrvaška-Krk) na križišču Ulica Draga in Primorska cesta, je po novem krožišče.
Koordinate so: 14.54518, 45.16452
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Spremenjen prometni režim na cesti komadanta Staneta v Litiji (že od avgusta 2012).
Cesta je iz smeri točke 1 do točke 2 (glej črno puščico - potek prometa) spremenjena v enosmerno cesto.

 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
To se pravi je enosmerna, vhod je pri šoli v tvojem primeru št.1 izhod je št.2, ali je izhod pri krožnem ? Od krožnega do št.2 je obojestranska cesta ? Na mapi cnent 2014.10 manjka tudi krožni tok in cesta okoli Lidla ?
Hvala ti za info, oddano oboje.
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Vhod pri soli, izhod pri tocki 2. Od kroznega do tocke 2 je dvosmerni promet, potem je obvezna smer desno.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
@popotnik, svaka ti čast za tole res!

Nekaj takega smo res potrebovali, že dolgo dolgo nazaj! Odlična ideja!!!

Te zanimajo popravki za Navteq ali tudi Monolit?