Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik javr pravi:
preden vržem Mio/Igo v smeti - a lahko še kdo drug simulira vožnjo Celje -> Cesta XIV divizije 39a Maribor, in poroča ali gre ven na razcepu Slivnica, ali na Zrkovci, ter s katero navigacijo ?

Malo pozno, pa vendar. Točka preloma je nekje za krožiščem pri Lidl, Tuš, Mercatorju. Puhova vodi na Zrkovce, ostalo pa na MB obvoznico in Slivnico.
V bližini sem doma in se od doma vedno vozim na Zrkovce, pa me do tam nekje obrača.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Tisto napako mimo restavracije sva z popotnikom popravila že oktobra in HERE ekipa je popravek odobrila 29. oktobra, toda če načrtuješ pot, bo še vedno zračunalo pot mimo restavracije, kjer ni dovoljeno. Moglo bi zračunati preko rondoja. Je to normalno da traja tako dolgo, čeprav piše: "Current status:Closed (Congratulations! This update will be included into our map soon.)"?

http://prntscr.com/en61am

Moglo bi zračunati tam kjer je rdeča puščica. Zanimivo da cesto so pa takoj odobrili, ko sem jo narisal.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Torej ti želiš, da te pelje po taki poti, kot si jo vrisal z rdečo barvo?

Tista modra - krajša pot pa je privat ali kako? Če je temu tako, lahko to sedaj takoj uredimo in rečemo, da je tisti delček modre poti pri restavraciji privat in te bo vedno peljal čez rondo
smile-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če se dobro spomnim, je cesta na spodnji strani gostišča fizično zaprta ( tam kjer gre rdeča pot proti modri ).
Če je tako, je nekdo spet nastavil pot kot, da je še vedno možno peljati skozi, da ni cesta fizično blokirana in zato tudi napačno vodi.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
To je bilo verjetno zavrnjeno s strani saj veš koga
wink-1.gif
sedaj, če bi popravil, bi se pa "prijelo" na produkcijo, tako da bo očitno treba znova definirat, da je pot ali privat ali zaprta. Naj nam neo javi kaj je pa se bo popravilo.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Tako je, Po tisti kratki modri poti ki seka mimo ne smeš it, ker je samo parkirišče za restavracijo. So zaprl, stebričke postavl in vse. Lahko z Google Street View pogledaš da je zaprto in ne morš mimo.

Tukaj je točen link iz map creatorja:

https://mapcreator.here.com/mapcreator/45.88425000000001,15.24994000000001,18,0,0,normal.live

Sicer pa v updateu piše da je cesta za "Local vehicular traffic only" in piše da je confirmed, zato ne razumem zakaj jo še vedno računa?

http://prntscr.com/en6kiy
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Potem pa pri ljubem Bogu popravite kategorizacijo na našem koncu.

Garmin "vleče" po tej poti, ki je živa katastrofa, namesto po "glavni cesti" Podplat - Mestinje - Šmarje pri Jelšah - Šentjur - AC.
In to od takrat, ko je "saj veš kdo" "uredil" ceste po Sloveniji.

Saj domačini vemo, za Čehe, ki iščejo "bližnjice", mi dol visi. Žal pa mi je mojih kolegov, ki znajo "zalutati" - no, ni mi jih žal, so sami krivi, če ne znajo tabel brat - na qrc mi grem potem poslušanje, ko jamrajo v kaki vukojebini sem doma. Potolaži jih samo kak dodatni pir - to pa košta.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Spodnja pot je krajša in hitrejša, zakaj bi torej kalkuliralo po zgornji? Mogoče kakšne nastavitve v navigaciji zmešane.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
V HERE zemljevidu bi te iz Podplata v Dramlje peljal po tej poti;



Ali je ta pot ok?


Lahko, da imaš v Garminu kakšne posebne nastavitve pri izbiri poti?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Ne - ni prava pot - prava pot je kot sem jo navedel.

In ne - nimam "čudnih" nastavitev - najhitrejša pot brez makadama.

Težava je, da so tiste kozje stezice v isti ali višji kategoriji kot dejanska "glavna cesta" - kar pa seveda ne ustreza dejanskemu stanju.

Pa niso Dramlje "končni cilj" ampak uvoz na avtocesto pri Dramljah - rutira pa "v obe smeri" narobe in ne glede ali je končno Dramlje, Ljubljana ali Koper (izhodišče npr. Rogaška Slatina) ozr. "obratno" - iz zahodne Slovenije do Rogaške Slatine.

Kot rečeno - težava se je pojavila, ko je "saj veš kdo" "uredil" omejitve in določene ceste v Sloveniji.
crazy1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Že, že - samo to se naj vsak sam odloči - in ne Garmin.
tongue-1.gif


Pa tud narava tam lih ni neka posebna "wow" - kmečke dekline na njivah so že zdavnaj zamenjali traktorji.

Zdaj pa dosti OFFa.