Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Imam primerke, ko imajo Androida, nimajo pa pojma. In če obstaja kaj res za telebane, bi pa nekako že posneli... Inštalirat igo je že science fiction...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@kreden1

Lepo si naprošen, če bi lahko napisal za ta Runtastic kako se naloži/nastavi program, oziroma izvozi gpx sled.

@monaco

Gredo skozi ti sport trackerji ali mora biti navigacijski program?

S skupnimi močmi bomo že nekaj stuhtali, da bodo lahko vsi pripomogli k izboljšanju kart.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ja, seveda velja tudi kak sports tracker ali kaj podobnega. Samo mora bit tak, da ga ne rabiš kaj posebej nastavljat
smile-1.gif
. Mislim, da ravno Runtastic ob prvi prijavi na polno teži z registracijo.

Mogoče bi celo kaj takega bilo ok (nisem probal) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eartoearoak.gpxlogger

Sem pa jaz še parim ljudem posredoval link in navodila naj vsaj v okolici svojih domov pregledajo in javijo napake.

Kateri sistemi sploh uporabljajo Here kartografijo?
- iGo
- avtomobilski: VAG, BMW, MB,..??
- Garmin? (vsaj včasih vem da so imeli Navteq karte)
kdo še?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Povsem zgrešeno vodnje skozi naselje, ozko, ful klanec, gozd in še prepoved za vozila (samo za pešce)

Bukovniško jezero je kar znana lokacija...


CN 2017.10 in prejšnje

pravilno pa je tole

 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@kreden1

Lepo si naprošen, če bi lahko napisal za ta Runtastic kako se naloži/nastavi program, oziroma izvozi gpx sled.

Ni problema: Naložiš program iz trgovine za tvoj operacijski sistem, ob prvem zagonu ustvariš račun, izbereš tip športa (npr. kolesarjenje) in začneš "workout". Na koncu te bo vprašalo, če naloži "workout" na runtastic.com (lahko nastaviš v nastavitvah, da to naredi samodejno) in sprejmeš.

Sled pridobiš tako, da greš na računalniku na runtastic.com in se vpišeš. Na uvodni strani tvojega profila bo seznam vseh treningov, klikneš na tistega, ki ga hočeš izvozit, nato na strani od treninga klikneš na "Options" (nahaja se zraven imena, datuma in lokacije treninga) in klikneš na "Export as .gpx file". To je to.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ruta Maribor-Veržej...

za zjokat, da ne zna po glavni cesti peljat...

https://goo.gl/maps/xTMVKLAY1yT2
gremo levo, je bližje...

saj je bližje, ne rečem, vendar nobene table, če pelješ po glavni in slediš tablam prideš "pravilno"
 

choperist

Pripravnik
16. maj 2013
66
1
8
2016 Q1 še ni popravljeno

Citat:
Uporabnik choperist pravi:
Na Here maps 2015 Q3 je napaka.
Gorenjska avtocesta izvoz Tržič iz smeri Kranja ni več omejitve 80 ampak je postavljen znak za Hitro cesto( 110km/h). Tudi iz smeri Jesenic velja omejitev 40 do znaka za hitro cesto, ki stoji vzporedno z znakom iz smeri Kranja.

koordinate
46.308895, 14.280148
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
V 2016 Q1 marsikaj ni popravljeno, kar vnašamo že od janurja 2015. Obstaja neka teorija, da posodabljajo po regijah in ne cele države.

Torej kar je bilo vneseno januarja 2015 bo lahko vidno šele 2016 Q2. Bo pa sigurno, ker če je bilo potrjeno na map creatorju, potem bo slej ko prej vidno na final zemljevidu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Res je, s to Rezijo smo se že v začetku ubadali, ker je bila nekoč ok vrisana, vmes sploh ni bilo stika, sedaj pa ni pomoči, ker je žal to v Italiji in mislim, da noben od nas nima pravic za popravek v Italiji.

Rekel bi, da je morda napaka celo namerna zaradi same lastnosti ceste, saj kaj več kot za avto in motor ni zaradi širine.

In ker ima večina vklopljena izogibanje makadamu, naprava naredi obvoz.

Ker sicer bi bila cista kategorizirana kot normalna...
 

choperist

Pripravnik
16. maj 2013
66
1
8
Aha ja možno da bo to sm se zadnič kr en cajt muču da sem pogruntal kaj za hudiče me hoče peljat naokrog jest pa hočem skoz Rezijo
smile-1.gif


lp
 

4273

Zelenc'
25. okt 2015
5
0
1
Na 2016.Q2 HERE karti sta navedena oba trga, tako Preglov kot Leninov s tem, da je ime Leninov trg uradno že 23 let ukinjeno. Ime Leninov trg (S46.05480, V14.55812) je oblast l. 1993 nadomestila z novim imenom Preglov trg.

Prilagam link...:
sl.wikipedia.org/wiki/Preglov_trg,_Ljubljana

Za popravek oz. za izbris Leninov trg se vam zahvaljujem.

screenshot2016-10-25-00-.png
 
Nazadnje urejeno:

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Moja dodatno narisana cesta iz rondoja tamle zgorej ko sem objavil so pa že popravili in to v samo 3 mesecih (sem pričakoval da bo trajalo veliko dlje časa). Edini problem je sedaj da navigacija še vedno hoče it skozi gostilno, namesto skozi cesto ki sem jo narisal. Ta cesta po kateri te navigacija hoče vodit je sedaj zaprta oziroma namenjena samo gostilni. A se da to kako popravit? Sem dal desni miškin gumb na cesto pa "report a map problem". Upam da se bo to rešilo še hitreje, saj ni potrebno risati nobene ceste, le nastavit je treba da cesta ni več vozna in da rerouta po novo narisani cesti.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
POMEMBNO

Veliko vas je pošiljalo popravke, kateri še vedno niso potrjeni v karti, oziroma vidni na navigacijskih napravah.
Velikokrat se je namreč zgodilo, da so tisti, ki so imeli zadnji "klik ", da se odobri popravek, dela niso opravili kot bi morali ( to so tujci ) in vašega popravka ni bilo v kartah.

Končno je posijalo sonce.

Dobra novica je, da se je sedaj to spremenilo in so odstranili te slabe člene, ki so povzročali težave.
Vpeljali so tudi nekaj novosti, s katerimi bodo vaši popravki zagotovo v karti.

V zakup morate vzeti tudi to, da recimo Garmin in iGO ne kupujeta istočasno kart in lahko pride do razlik, v eni bo nek popravek v drugi ne.
Vedeti morate tudi to, da nekateri ponudniki navigacij kupijo karto recimo januarja in to karto izdajo za posodobitev komaj naprimer maja in to pomeni, da nekaterih popravkov ne bo vidnih, kateri so bili vnešeni za tem, ko so kupili karte od Here.

Za to novost je v veliki meri zaslužen uporabnik Sylver, ki je pritiskal na Here, ker smo že skoraj vsi dvignili roke od popravkov, saj se nam je zdelo škoda časa, ko so tujci za nami uničili naš ( vrisovanje ) in vaš ( javljanje ) trud.

Torej, lepo naprošam vse, ki ste javljali popravke in le ti še vedno niso vidni v karti, da pošljete ZS enemu izmed omenjenih v prvem postu te teme in javite koordinate, priložite sliko, opis popravka, da se ga vnese in potrdi, oziroma samo potrdi, če je že vnešen.

Začnemo s polno paro v prihodnjem tednu.

Najlepša hvala vsem, ki ste javljali popravke kot tudi tistim, ki še jih boste.