Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Na Street view se vidi, da je to nadvoz, ni pa možno videt če je ta cesta po celem makadam ali ima asfalt.
Prvo na tvoji sliki je železniška proga potem je pa neka cesta v levo.

V Pušencih se je z izgradnjo novega nadvoza nad železniško progo dosedanja cesta prekinila pri železniškem prehodu. Mislim, da bodo dolgoročno odstranili tudi železniški prehod, saj nima smisla, da je tam. Za peščce je zgrajen podhod pod progo. Sedaj je ves promet speljan čez nadvoz, tam kjer je bila cesta prej pa je asfaltirano do železniške proge iz obeh strani, saj hiše, ki so tam okrog drugače ne bi imele dovoza.

Tukaj se lepo vidi:

http://goo.gl/maps/5n9xX
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik lalan pravi:
Ko se pripelješ, kot je označeno na sliki, se vedno pot na novo preračunava?
Še aktivni dnevnik:

BTW: Ali imate aktivni dnevnik na napravi vklopljen?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Daniel

Sva z uporabnikom @zakon že porihtala cesto, da je sedaj kot mora bit
wink-1.gif


Tukaj si lahko pogledaš kako izgleda sedaj
wink-1.gif
Klik

p.s.
Na levi stisni X, da ti zapre tisto okno, ki se odpre čez polovico karte.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Me že dalj časa jezi izračunavanje poti na relaciji Turjak - Videm. Kot je videti v MapSource mi na križišču (odcepu) Rašica podaljša relacijo za 100m do črpalke in nato nazaj do križišča.Videti je, kot da cesti na križišču nista spojeni.



Enako se dogaja tudi pri izračunavanju poti na samem Garminu - priložena slika.


Bi prosil nekoga, da vnese popravek in cesti spoji na križišču. Hvala.

To se dogaja pri izračunu poti v obe smeri.
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Kaj zaporo Slovenske ceste v Ljubljani med Gosposvetsko cesto in Šubičevo ulico je že kdo dal v popravek. Karta 2014.40 jo še vedno ima odprto.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kaj zaporo Slovenske ceste v Ljubljani med Gosposvetsko cesto in Šubičevo ulico je že kdo dal v popravek. Karta 2014.40 jo še vedno ima odprto.

V tej temi sem 29.09.2013 dal koordinate za zaprti del Slovenske ceste. Mislim, da je še isti dan @popotnik vnesel popravke.
Žal še ni preteklo 9 mesecev za vnos v karto.

@popotnik, prosil bi te, če bi vnesel popravek, ki sem ga opisal tri, štiri poste višje.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Na Street view se vidi, da je to nadvoz, ni pa možno videt če je ta cesta po celem makadam ali ima asfalt.
Prvo na tvoji sliki je železniška proga potem je pa neka cesta v levo.

V Pušencih se je z izgradnjo novega nadvoza nad železniško progo dosedanja cesta prekinila pri železniškem prehodu. Mislim, da bodo dolgoročno odstranili tudi železniški prehod, saj nima smisla, da je tam. Za peščce je zgrajen podhod pod progo. Sedaj je ves promet speljan čez nadvoz, tam kjer je bila cesta prej pa je asfaltirano do železniške proge iz obeh strani, saj hiše, ki so tam okrog drugače ne bi imele dovoza.

Tukaj se lepo vidi:

http://goo.gl/maps/5n9xX

Prosil bi te, če se lahko pelješ po tej stari cesti, ki je sedaj še samo za stanovalce in posnameš kako sedaj realno izgleda ta cesta, ker je nekdo vrisal za mano popravek kot, da je tam Tunel
bonk.gif


Tako sedaj zgleda ko je nek " Matjaž " vrisal na novo: Klik

p.s.
Na desni kjer so 3 črtice nastavi na Map view in boš videl črto v obliki L ( pri železniški postaji ) in tista vodoravna je označena kot, da je tunel.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Bom ob priložnosti posnel, drugače pa tam, ko je L oziroma ko je narisana cesta levo pred pred železniško progo ni več hiše, saj so jo porušili, niti tam nikoli ni bilo ceste. Sedaj se tam iz stare ceste pride v podhod za pešce in kolesarje in cesta vrisana kot, da je za avto nima smisla.

Tukaj je sedaj zgolj podhod.
http://goo.gl/maps/3whiE

Moram pa povedati, da točnih detajlov kako so izvedli prehod v podhod ne poznam, saj se z avtom tam nisem peljal že odkar so odprli nadvoz. Si bom enkrat ogledal.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
2,3,4,5 je podhod za pešce in kolesarje.

1 je stara cesta do prehoda čez progo, 6 pa kaže na železniški prehod.

Kot pravim, moram do tja pogledat situacijo v praksi, a mi trenutno zdravje ne služi najbolje. Sem pa prepričan, da 5 ni cesta, prej je bil dovoz k hiši, sedaj pa tam lahko greš le peš ali s kolesom v podhod pod progo.

Tukaj je še nekaj slik:

http://www.dc.gov.si/nc/si/medijsko_sredisce/novica/article//5608/
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Med 1 in 6 se še da peljat preko prehoda čez progo z avtom ali ne več?
Bom 5 označil samo za pešce.

Ostalo pa bomo porihtali, ko ti bo zdravje dopuščalo
wink-1.gif


p.s.
Ta hiša je bila železniška postaja?
Sedaj ni več tam železniške postaje?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Čez progo se ne da več peljati, ker so v cesto postavili nekaj stebričkov na vsaki strani.

5 za pešce in kolesarje.

Zmenjeno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Spregledal p.s.:

Nekoč je morda bila železniška postaja ali zgolj postojanka, proti koncu pa je kar nekaj let v njej živela ena družina (oče delal na železnici).

Železniška postaja še zmeraj je (brez objekta) in sedaj nisem ravno prepričan a mislim, da je v planu preselitev, ker se na tem delu predvideva velika rekonstrukcija proge (za doseganje 160 km/h) .

Hvala za dobre želje
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Daj prijavi napako pri TomTom karti za IGO v Mozirju - iz glavne ceste (Na trgu) so količki pri uvozu na "Cesto na lepo njivo" (koordinate N46.34028 E14.96942). Torej je ta uvoz iz glavne ceste neuporaben za avtomobile/tovornjake ...
 

Josko

Zelenc'
23. feb 2009
20
1
3
Bi prosil popotnika še za popravek na mojem koncu. Sicer uporabljam TOP MAP, ampak tudi HERE je OK, če je točen.
Na odseku med točkama A in B ni cestne povezave že vsaj 50 let.
http://shrani.si/f/16/rS/tqzNt8t/vpremoveroad.png
Dovolj nazorno je to moč videti na Geopediji:
http://geopedia.si/#T105_x603030.75_y159606.125_s18_b4
Moj naslov je Velika Polana 193, me pa vsaka navigacija pripelje na nasprotno stran hiše, na cesto ki vodi na njive.
Pravilno bi bilo na strani, kjer sem to označil z puščico.
Od drugega soseda hiša ima h.š. 195. Je možno, da je navigacija HERE ne pozna ?
Ja, lepo bi bilo da si vsak svojo neposredno okolico malo "porihta" .