Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
A so HERE dobre mape? Vidim da je SLO-HERE 10MB, Montolit SLO pa 35MB...torej je Montolitka 3x boljša ??
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ko bi le bilo tako
smile-1.gif


HERE zemljevidi so iz dneva v dan boljši. Samo "dočakat" jih je treba, da boo na voljo za določeno napravo. Monolit je lokalni ponudnik Slovenije, zato ima več podatkov vnesenih kar pa še ne pomeni, da so točni.

Včasih sem zagovarjal Monolit, sedaj mi je HERE zemljevid za Slovenijo dosti bolj všeč, pa čeprav še nimajo toliko podatkov kot Monolit (kar imajo pa je v 99% pravilno).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Jaz sem (mislim, da tudi že na tem forumu) pred časom utemeljeval, da so Here najslabše. Prevozim kar nekaj, navigacija mi je poleg nuje tudi hobi, pa je mnenje takšno.

Za Slovenijo: TomTom, Monolit, Here. Pred časom je bil Monolit najboljši, vendar je sedaj TomTom pred njim. Vsaj zame. Edino posamezne stavbe (in na določenih delih oznake gozdov in njiv) so prednosti Monolitke.
Jeseni sem prijavil kar nekaj napak v tej temi za Here, ki v zadnji verziji še niso upoštevane. No, verjetno jepostopek kar dolg. V moji neposredni bližini je še vedno kar nekaj grobih napak pri Here (ceste niso povezane ...), poti so čudne, ni lepo vidna razlika med cestami ...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Karte se med seboj razlikujejo po velikosti zaradi načina stiskanja in nikakor ne moreš po velikosti določit katera je bolje pokrita.
Ravno včeraj, ko sem našal popravek na Tomtom sem videl, da imajo kar nekaj cest vrisanih pošteno mimo od dejanskega stanja pa vse kar bi morali naredit je, da bi pogledali satelitsko sliko in videli, da so ga udarili mimo in da tako cesto kot so jo vrisali sploh ne obstaja.

Odkar ima Here nova orodja ( žal ta še vedno niso na voljo za vse ) je urejanje zelo enostavno in se da odlično vnest popravke.

Predviden čas, da se naši popravki pojavijo v kartah za naprave je 9 mesecev, torej bi v teh novih kartah, ki bodo v kratkem izšle morali biti prisotni.

Bom pa ob priliki naredil nekaj screen shot-ov kako izgledajo Here orodja za katera upam, da bodo čimprej na voljo za vse.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Takole izgledajo orodja, ki so na Here:

Ko klikneš na hišno številko ti pokaže iz katere strani ti bo dalo cilj:



desni klik na cesto ti prikaže tak meni:



Ob kliku na dodaj cesto lahko le to vrišeš in na levi se ti pojavi meni za vnos podatkov za to cesto in ti tudi prikaže trenutno omejitev ceste:





cesto lahko tudi poljubno spreminjaš ( dodaš ovinek ali jo narediš ravno odvisno kako je v realnem stanju )



Desni klik na stavbo da tak meni:



Če stisneš na dodaj hišno številko se na levi pojavi meni za vpis hišne številke in tudi prikaže avto kjer bo navigacija pripeljala do cilja:



če je avto oziroma cilj do hiše na napačni cesti je le to možno spremenit tako, da avto prestaviš na drugo stran:





S temi orodji je urejanje podatkov v Here kartah zelo enostavno in hitro opravilo, zato le na dan z besedo kje ste našli kakšno napako oziroma kje kaj manjka in bomo to vnesli.

Here avtomobili gredo čez določene države le 1x na dve tri leta, če boste za manjkajoče ceste ali napake javljali sami, lahko karte naredimo, da bodo odlično pokrite v najkrajšem možnem času
wink-1.gif


p.s.
Da še razjasnimo nekaj: Od tega nimam nikakršnih finančnih koristi, ampak to počnem v svojem prostem času, ker bi rad, da so karte čimbolje pokrite in da te na cilj pripelje brez težav.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
To bo malo bolj zakomplicirano popravit, ker ne vemo, če blokiraš samo cesto iz mostu ali se bo blokirala tudi cesta pod mostom.
Če naredimo napako ne bo možno navigiranje po spodnji cesti.

Bom javil na Here kje je problem in upam, da dobimo kak pameten odgovor kako rešit za most.

Sem pa opazil, da je v Here cesta označena kot Župančičevo sprehajališče in ne Na loko kot je na google maps.
Katero ime je pravilno za to cesto?

 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
To bo malo bolj zakomplicirano popravit, ker ne vemo, če blokiraš samo cesto iz mostu ali se bo blokirala tudi cesta pod mostom.
Če naredimo napako ne bo možno navigiranje po spodnji cesti.

Bom javil na Here kje je problem in upam, da dobimo kak pameten odgovor kako rešit za most.

Sem pa opazil, da je v Here cesta označena kot Župančičevo sprehajališče in ne Na loko kot je na google maps.
Katero ime je pravilno za to cesto?

Javi nadvoz, kot si pri meni na obvoznici Radlje ob Dravi.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Je že porihtano
wink-1.gif

Cesto izbrišeš in ko jo ponovno vrišeš te vpraša, če je podvoz ali nadvoz in ko daš nadvoz samodejno naredi tole
smile-1.gif




Ko bo ta popravek v CN karti, NE bo več sredi mostu reklo da zavij levo ali desno
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
V Medvodah je napaka in sicer v kolikor se recimo želiš iz Donove ceste peljato do Kranja, te pelje po napačni cesti, saj ne moreš zaviti levo tam, kjer je označeno:





Bolj pravilno bi bilo tako, čeprav se s strani Here smatra, da je to "vmesna" pot:





Ali pa druga bolj pravilna pot, ki mi jo prek Here NI uspelo naredit nikakor, je tale od Googla:

 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
34
Popotnik tisto v radljah sploh ni nadvoz (ni namenjen prometu ali pešcen) ampak je neki drugzga
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Na Here strani je pravilno cesta zablokirana v levo, torej te NE sme peljat tako kot je na prvi sliki.
Očitno še to NI posodobljeno v CN.

Aha potem tudi na spletni strani Here map creator še ni posodobljeno
grin1.gif