Pri kasku vrednost vozila 4k visja od lani

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
A veš kjectvoja logika pade? Kasko plačuješ od nove vrednosti vozila, ne trenutne vrednosti.
To je res in je od vedno tako, kasko se plačuje od novo nabavne vrednosti. Je pa pred leti bilo, da je pet let star avto kar precej izgubil na vrednosti trenutno so pa cene takih visoke. Konkretno za moj avto bi pred leti (za enako starost) dobil 6k, sedaj so pa taki vsi 9k+ Zavarovalnice naj bi se ob večjih škodah držale načela, da ob izplačilu ne pridobiš koristi niti nisi oškodovan
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
800 eur letnega zavarovanja za avto. Upam, da vas vsaj rit ne pece od posiljevanja v anus in imate se vi kaj od tega. Gledam, lepe jahte jim kupujete.. tolk lahko vas je nategniti, da mi prav vest ne da vas zlorabiti. Padate na vedno ene in iste finte k vesca, ki se ponoci zabija v zarnico. Primer psenica se podrazi na borzi en dan za 200%, da pade cez en teden za 150% pustimo. Mediji nacrtno vzklikajo kaksna piz.dari.ja se dela in da bomo vsi od lakote pomrli. Cena kruha gre gor zaradi tega za 100%., vi pa vsi veseli kako ste vsaj nekaj prispevali za uboge kmete ceprav bodo sedaj jedli repo in krompir doma. Nic hudega bomo pa zamaske zbirali. Pozabljate oz ne veste pa, da psenica predstavlja ne vem zgolj 2 ali pa 5% cene kruha. A je pravicno, da se toliko podrazi kruh?
Zdej pa en dan ugasnite televizor in mal premisljujte na katere ravni zivljenja se to nanasa, na vse. Ne vem, najbolj enostaven primer poizkusim prikazati.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
800 eur letnega zavarovanja za avto. Upam, da vas vsaj rit ne pece od posiljevanja v anus in imate se vi kaj od tega. Gledam, lepe jahte jim kupujete.. tolk lahko vas je nategniti, da mi prav vest ne da vas zlorabiti. Padate na vedno ene in iste finte k vesca, ki se ponoci zabija v zarnico. Primer psenica se podrazi na borzi en dan za 200%, da pade cez en teden za 150% pustimo. Mediji nacrtno vzklikajo kaksna piz.dari.ja se dela in da bomo vsi od lakote pomrli. Cena kruha gre gor zaradi tega za 100%., vi pa vsi veseli kako ste vsaj nekaj prispevali za uboge kmete ceprav bodo sedaj jedli repo in krompir doma. Nic hudega bomo pa zamaske zbirali. Pozabljate oz ne veste pa, da psenica predstavlja ne vem zgolj 2 ali pa 5% cene kruha. A je pravicno, da se toliko podrazi kruh?
Zdej pa en dan ugasnite televizor in mal premisljujte na katere ravni zivljenja se to nanasa, na vse. Ne vem, najbolj enostaven primer poizkusim prikazati.
In koliko potem ti plačaš kruh v trgovini, jim rečeš da jim daš samo 5% več, toliko kot se je podražil delež pšenice v ceni kruha?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Jaz sem dal letos cca.430€ namesto cca.880€....



...ker sem spremenil (zmanjšal) kritja po polici + zamenjal zavarovalnico. Point - samo cena od lani in za letos ti ne pove nič oz. definitivno premalo. Podražitve so se zgodile, kakšen vpliv pa imajo na posameznika ter njegovo skupno sliko oz. celotno dogajanje je pa že druga stvar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
800 eur letnega zavarovanja za avto.
Koliko sem sam plačeval za obvezno zav. kot mladi voznik mi je nerodno povedati, ampak danes sem 25 let starejši in vsaj nekaj modrejši in moram povedati, da se tudi meni to zdi mnogo, mnogo preveč.

Si upate izračunati kakšen odstotni delež nakupne cene avta je to in koliko bo to skupaj zneslo v trajanju kaska za nek avto? :sprasujemse:

Lahko pa napišem tudi, kako priti do cenejšega kasko zavarovanja:
-avta zaradi zavarovanja verjetno nihče ne bo prodal in kupil cenejšega, tako da tukaj ste pač tam, kjer ste
-a res rabite tako splošni kasko kot tudi ZRAVEN še vse mogoče kombinacije "za ziher"? Znate narediti miselno vajo, v kateri boste poštekali, da plačujete za isti avto zavarovanje na dveh koncih?
-res rabite kombinacijo parkinga? Razumem, da jo rabite, če parkirate na pločnikih v centru po 3x dnevno in ne na zaresnem parkirišču... Ampak, kar sem sam v teh letih pridelal na parkingu sem vse sam uštimal... :zardelalter: Ta kombinacija je izjemno draga.
-Res rabite kombinacijo K?
-Imate nepopularen avto brez pametnega ključa in dovolj na računu, da lahko greste po drug 'nov' avto, pa samo hočete biti ziher? Ne rabite je. (Kako ste pravzaprav prišli do tako solidnega finančnega stanja, če pa razmetavate denar levo in desno? Prifukali ali poverbali? Zadeli na lotu? :sprasujemse:)
-Imate japonski avto? Ne rabite je. Noben lopov se živ ne bo vanj vsedel. Poskusite sami in kakšnega peljite na odpad: z dvorišča ga bodo odpeljali z viličarjem dvignjenega v zrak... :cheer:
-Res rabite kombinacijo B? Okej, verjetno tudi odvisno od tega, koliko ste na cesti. Če delate tistih nekaj 10 km na dan in imate doma vsaj nadstrešek je ne rabite. Je pa res, da je vsaj ta poceni...
-Nimate odbitne franšiže? Pamet v roke, preračunajte kaj bi pomenilo 1% odbitne za ceno zavarovanja...
-za konec še: preberite zavarovalno polico, in vedno zahtevajte naj vam pred sklenitvijo pošljejo osnutek. Nato pomečite ven nepotrebne neumnosti kot so zavarovanje voznika v prometu s kolesom/skirojem (če se tako ne vozite), zavarovanje prtljage, zavarovanje rehabilitacije, zavarovanje voznika+potnikov za smrt in invalidnost (za to imate AO in AO+) in asistence (če imate nov avto ali pa npr. družinski AMZS)...

Ne pravim, da bodite zoprni, bodite pa natančni in zahtevni, ko se greste posel, ki ga plačate s zaresnim denarjem.

Tudi jaz se pridružujem mnenju: običajno je, da vsakdo, ki ima AO PR1 ob sklenitvi kasko zavarovanja (če nima morda zgodovine škode iz kaska) na lepe oči tudi enak bonus tudi za kasko. Če ne, pojdite drugam.

Za konec: nekaj se da prišparati tudi z ugodnostmi, ki pridejo, če imate vsa zavarovanja sklenjena na enem koncu. Če tega še nimajo vse naše zavarovalnice, bodo pa kmalu imele.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Za konec: nekaj se da prišparati tudi z ugodnostmi, ki pridejo, če imate vsa zavarovanja sklenjena na enem koncu. Če tega še nimajo vse naše zavarovalnice, bodo pa kmalu imele.
Samo tole bom dopolnil - ja, dobijo se ugodnosti, če imaš (bolj kot ne) vse pri eni zavarovalnici ampak ali pa so te ugodnosti dejansko ugodnejše kot če bi imel zavarovanja (ob vsaj enako kvalitetnem kritju) sklenjena pri več zavarovalnicah je pa že vprašanje, univerzalnega odgovora pa ni saj je tudi tu vse odvisno od situacije posameznika oz. njegovega gospodinjstva.

Z ostalim se pa bolj kot ne strinjam in je res smiselno dobro razmisliti kaj se dejansko potrebuje in kaj ne ter ne na prvo žogo kupit celotnega paketa v kolikor ni druge opcije kot npr. pri leasingu, kjer ti leasingodajalec in dejanski lastnik avta diktira kritja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Absolutno, se strinjam!

Ampak to zahteva ali precej angažmaja stranke ali pa agenta, ki pokriva več zavarovalnic in nato več njegovega angažmaja, saj mora znati prikazati, kje se kakšen tip zavarovanja bolj splača skleniti... Premalo je takih...

Večina strank se težko loti že branja zavarovalne police, kaj šele šopinga na trgu... Pa še zavarovalnice končnim strankam vedno bolj skrivajo te kalkulacije (moja zavarovalnica je s spletne strani umaknila izračun kaska - javnosti je na voljo le še izračun obv. zav.)... Kje so že časi, ko je up. cifra na forumu učil, kako se to računa... Pa še on, seveda, samo pri eni zav. :-D

15 let nazaj je izračun registracije + obv. avto zav. za vse SLO zavarovalnice imel na spletu tudi AMZS, pa ga že dolgo ni več... Kolikor pomnim, pa kalkulator nikoli ni omogočal izračuna kaska...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Matey

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
"Z ostalim se pa bolj kot ne strinjam in je res smiselno dobro razmisliti kaj se dejansko potrebuje in kaj ne ter ne na prvo žogo kupit celotnega paketa v kolikor ni druge opcije kot npr. pri leasingu, kjer ti leasingodajalec in dejanski lastnik avta diktira kritja."

Tole je tudi zelo pomembno in vredno razmisleka. Ko ti uturijo njihov leasing pri nakupu avta, je treba k ceni stroškov leasing prišteti še ceno zavarovanja...

Če si voznik začetnik je lahko to tudi zanimivo (veliko jih potala komercialni PR4 bonus), ampak pomembno je ne samo videti nižje nakupne cene avta... :zmaga:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.343
3.432
113
Bom še jaz dodal nekaj.
Ali res rabite avto zavarovanje pri Triglavu ali pa Savi??
Povprašajte pri novincih na trgu.
Croatia, Allianz Grawe in primerjajte premije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
To pa kar ga... Prekratek dan za vse pes obhoditi. Ipak naredim slabih 25kkm letno, pa ne zato, ker se kar malo vozim okoli pa ker bi imela kako alternativo v javnem prevozu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kasko se nikoli ne izplača. Vedno je na dolgi rok in v totalu samo zavarovalnica v plusu.
Samo ko se zgodi štala, denarnica je pa prazna, pa lahko pride zelo prav.
Tako je z vsakim zavarovanjem.