Pri kasku vrednost vozila 4k visja od lani

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej,

lani februarja prvic zavaroval novo skodo superb. Nabavna vrednost po ceniku brez popustov iz sistema 38k eur.

Letos menjam zavarovalnico, ker sem imel prvo leto obvezno porsche leasing, ki ima odbitno fransizo za VSE. In so mi zdaj ocenili osnovo za izracun kasko premije na 42k eur. Res je, da so se vozila zaradi krize z dobavo podrazila za 4k.

Preverjam samo ali je to pravilno kar so naredili? Verjetno nimam kaj narediti.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Hej,

lani februarja prvic zavaroval novo skodo superb. Nabavna vrednost po ceniku brez popustov iz sistema 38k eur.

Letos menjam zavarovalnico, ker sem imel prvo leto obvezno porsche leasing, ki ima odbitno fransizo za VSE. In so mi zdaj ocenili osnovo za izracun kasko premije na 42k eur. Res je, da so se vozila zaradi krize z dobavo podrazila za 4k.

Preverjam samo ali je to pravilno kar so naredili? Verjetno nimam kaj narediti.

Vedno se vzame cena novega vozila, z vso dodatno opremo, brez popustov. Kot rastejo cene novih avtov, rastejo tudi cene delov za avte, kateri so potrebni
pri menjavi, če so poškodovani.

Ja, pri Porsche policah, se dostikrat zgodi da imajo samo osnovno ceno gor navedeno (prek generalnih polic) in očitno imajo dogovor z zavarovalnicami,
da ne komplicirajo glede podzavarovanj oz. če kaj ni vključeno.

Ko agenti sklepamo polico, moramo preveriti, da je vsa oprema vključena, v pomoč so nam seveda programi (VIN+) ampak tudi to ni zagotovilo,
da bo vse vključeno, po drugi strani pa se stranka ne sanja kaj vse ima njihov avto od opreme in pričakujemo da bomo mi vedeli...

Skratka, preveri če se vse ujema, saj poznaš svoj avto, sploh če si novega kupil?

Kje sedaj obnavljaš polico?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Oprema in podatki od vozila so enaki in se ujemajo letos in lani. Samo da je zavarovalna osnova zrasla iz 38k (kolikor je bila vrednost vozila ko sem kupoval avto) na 42k (kolikor stane danes ce kupis novega).
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Vedno se vzame cena novega vozila, z vso dodatno opremo, brez popustov. Kot rastejo cene novih avtov, rastejo tudi cene delov za avte, kateri so potrebni
pri menjavi, če so poškodovani.

Ja, pri Porsche policah, se dostikrat zgodi da imajo samo osnovno ceno gor navedeno (prek generalnih polic) in očitno imajo dogovor z zavarovalnicami,
da ne komplicirajo glede podzavarovanj oz. če kaj ni vključeno.

Ko agenti sklepamo polico, moramo preveriti, da je vsa oprema vključena, v pomoč so nam seveda programi (VIN+) ampak tudi to ni zagotovilo,
da bo vse vključeno, po drugi strani pa se stranka ne sanja kaj vse ima njihov avto od opreme in pričakujemo da bomo mi vedeli...

Skratka, preveri če se vse ujema, saj poznaš svoj avto, sploh če si novega kupil?

Kje sedaj obnavljaš polico?
Bullshit. Če ti ukradejo avto a ti izplačajo to isto vrednost ki jo imaš zavarovano? Ali pa gredo pogledat na eurotax realno vrednost avta?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Meni se ne zdi logično. Kaj pa naredijo potem za modele, ki niso več aktualni? Tudi za te so se namreč deli podražili, ampak ne moreš enostavno pogledat cenika, če avta ne proizvajajo več.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.805
113
Žal je tako..da plačaš na novo vrednost (kakršna pač je po ceniku, ne koliko si ti dal), ko uveljavljaš škodo se gelda pa starost in odbitne franšize.

Zavarovalničarstvo rulz.

Bog ne daj da kupiš stara jajca in pomisliš na kasko...tak ti šele sleče gate.

Point je, da teprepričajo da ti MORAŠ zavarovat vse pospisku..ker le tako se boš počutil varnega (seveda dokler se ti kaj ne zgodi, pol ugotavljaš da..zgolj plačuješ, še zmeraj pa je življenje nevarno :fredi: ).
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Kaj pol. Je to normalna praksa ali ne? Ista oprema kot lani, vozilo vredno 4k vec kot lani.
Ja, letos se bo to zagotovo več poznalo, kot se je prejšnja leta ko so bila zvišanja cen manjša, pa to še posebej velja za aktualna vozila, ki so se pod isto etax kodo prodajal lani, letos in še na primer naslednje leto, če bodo cene še tako rasle, za starejše model se cene ne usklajujejo tako.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Bullshit. Če ti ukradejo avto a ti izplačajo to isto vrednost ki jo imaš zavarovano? Ali pa gredo pogledat na eurotax realno vrednost avta?
Osnova zavarovalništva je, da se ti obnovo stanje pred dogodkom, če je avto star 2 leti, boš dobil denar za 2 leti star avto,
če ti to ni všeč, ti ni treba zavarovati...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Čari novega vozila.

Malo poišči cene luči in plastičnih odbijačev, ti bo hitro kaj se splača in kaj ne.

Za alter zavarivalnicarje. Kako bi bilo v orimeru da bi jmel lizing 4 -5 let ?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Čari novega vozila.

Malo poišči cene luči in plastičnih odbijačev, ti bo hitro kaj se splača in kaj ne.

Za alter zavarivalnicarje. Kako bi bilo v orimeru da bi jmel lizing 4 -5 let ?
Verjetno se ne bodo vsako leto dražili 10% tako da tako velikih preskokov verjetno ne bo, ampak, kdo pa ve?

Tako kot pri vseh ostalih stvareh, ki jih nisi zmožen plačevati, če ti je avto prevelik strošek, ga prodaj in kupi cenejšega,
svet se spreminja in ne vedno vse v smeri kot bi si želeli.

Tudi gorivo se draži, pa verjetno niste zamenjali avto za manjšega ki bi manj pokuril?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Kaj pol. Je to normalna praksa ali ne? Ista oprema kot lani, vozilo vredno 4k vec kot lani.

Pomoje ni normalna praksa. Gledam police od naših vozil in je osnovna cena vedno ista, prav tako cena dodatne opreme. Sploh pa, kako lahko prilagodijo ceno, če je ta lahko drugačna zaradi osnovne opreme, ki je bila prej dodatna? Vsako modelno leto vozilo prinese nekaj novega/drugačnega. Pomoje imaš ti problem zaradi agenta ali pa zaradi Porsche zavarovanja. Daj preveri pri kakšni drugi zavarovalnici ali pa kontaktiraj Slovensko zavarovalno združenje.

Dodajm še to, da na Porsche zavarovalnici si res imel odbitno franšizo na vse, kolikor vem je fiksni znesek. prednost tega je, da je verjetno nižji od 1%, ki ga boš zdaj imel na klasični zavarovalnici. Drugi plus je to, da ne izgubljaš boniteto, medtem ko jo na klasični boš, razen, če boš dodal odkup prve škode plus kombinacije.

Kakšna je pa razlika v ceni v prid klasične zavarovalnice?
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Odvisno je tudi od dodatne opreme. Premija za spodnje vozilo je 950 EUR. Obseg zavarovanje bi rekel, da je ful kasko z vsemi kombinacijami. Osnova je skoraj 75.000 pa je vozilo že skoraj 5 let staro. Tako pač to je.

Primer:

1642581997239.png


1642582049785.png