Pri kasku vrednost vozila 4k visja od lani

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Boljša varianta zate je, da ti naredimo zavarovanje pri kakšni drugi zavarovalnici:

Zavarovalnici Sava, kjer se poišče iz eurotax cenika najbolj ustrezen avto in pokljuka ustrezno dodatno opremo ter vključi kritje "pavšalno doplačilo za opremo",
ki pokriva tudi tisto opremo, ki je zaradi razlike paketov izpadal, tako si brez skrbi, da kaj ne bi bilo zavarovano in da ne preplačuješ opreme.

Podobno ima Allianz, kje se izbere avto z ustreznim paketom opreme in zavaruje dodatno opremo po "pavšalu", kar pomeni da se uporabi za tak avto povprečna vrednost dodatne opreme, krito je pa vse...

pa še kar nekaj ceneje bo kot pri Triglavu...

Pa brez skrbi, nič slabše ne izplačujejo kot Triglav
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
15 let izkušenj s terena mi pravi, da tako posploševanje, ki verjetno bazira na majhnemu številu škod in sodelovanja z zgolj nekaj zavarovalnicami ali pa samo eno/dvema, ni na mestu. Poznam ogromno ljudi, ki z __________________ (vstavi poljubno ime zavarovalnice) zaradi komplikacij ob prijavi škode nočejo več sodelovati niti v sanjah ter poznam ogromno ljudi, ki želijo na podlagi dobrih izkušenj v primeru škode s to isto zavarovalnico sodelovati v nedogled in tudi pomislijo ne na konkurenco. Poanta - komplicirajo povsod in pa nikjer, običajno je pa vse odvisno od človeškega faktorja (zastopnik/svetovalec, stranka, cenilec), same škode ter okoliščin v katerih je nastala - bolj kot so sumljive ali pa odstopajo od nekega povprečja, več bo kompliciranja.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Si že predebatiral?

Predebatiral. Ja, v eurotax je distributer posodobil cene. Zavarovalnice updejtajo in v bistvu ne moreš nič, razen, da iščeš zavarovalnico, ki še ni posodobila baze oziroma plačaš višjo premijo. Lahko pa gre na Croatio osiguranje, ki se matrajo za tržni delež pa bo morda dobil dobre pogoje.

Naučil nekaj novega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Malo drugačna izkušnja. Jaz sem na Savi, bil kriv (pač nisem Uber Alter voznik), nič kriv soudeleženec me ni nič moril, da ni dobil povrnjene škode. Jaz sem moral le na zavarovalnico podpisat, da sem kriv in pa čez kakšen teden so me iz centrale klicali še za par dodatnih informacij in nekaj fotografij. To je bilo to.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Jaz imam pa tako dobre kot negativne osebne izkušnje. Dobrih je več (brez problema priznane in plačane razne škode), slaba pa samo ena pa še ta je zato, ker je na parkirišču nekega nakupovalnega centra pri mirovanju mojega vozila prišlo do škode zaradi udarca s strani drugega neznanega vozila (t.j. v bistvu čista definicija za delni kasko parkirišče) ampak mi je niso hoteli priznati, ker je sama škode izgledala povsem drugače kot izgleda 99% škod iz tega naslova, na pogled je bila taka, kot da bi sam vzvratno zadel en količek zaradi česar mi na noben način niso želeli prizanti škode, kljub pritožbi, rešilo bi me samo kakšno dokazno gradivo v obliki videoposnetka ali izjave priče. In če nekako potegnem ven povprečje izkušenj pri škodah mojih strank je - kot že omenjeno - v bistvu vzorec enak, tako pri Savi kot pri drugih zavarovalnicah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Da ne odpiram nove teme...
Zavarovanje imam za obnoviti pri triglavu. Vse isto kot lani, oboje en razred gor (ao 1., kasko 5.), Popusti so se kar nekaj pomesali in na koncu me pride vec kot 5% kot lani. So sla zavarovanja gor za tok ali kaj?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ja, nedolgo nazaj, meni je par dni kasneje poteklo zavarovanje za en avto pa se je agent neumnega delal. Zdaj ga ni vec... :evil:
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Jaz sem dal sredi maja 50€ manj kot lani (lani 800€ letos 750€). Sava zavarovalnica.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.314
3.414
113
Da ne odpiram nove teme...
Zavarovanje imam za obnoviti pri triglavu. Vse isto kot lani, oboje en razred gor (ao 1., kasko 5.), Popusti so se kar nekaj pomesali in na koncu me pride vec kot 5% kot lani. So sla zavarovanja gor za tok ali kaj?
Kaj te imaš to za enega šalabajzerja, da pri kasku nimaš istega bonusa kot pri AO.

Priporočam ti en klic v agencijo varen si pa naj ti da ponudbo od Croatia osiguranje ali pa od Allianz a.

www.zavarovan.si

Boš presenečena kako si bila na suho nategnjena.

Pa ne sedaj pametovati, da te zavarovalnice ne izplačajo škode, ker smo še vsi vse dobili,

Za AO pa me itaq boli briga ker z tem se bo pač tisti hecal ki ga bom jaz nabasal.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Garfildd

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Pa saj to po svoje logično..storitve in vse ostalo se draži. Pa če star avto sedaj narediš totalko zavarovalnica kar konkretno nakazat. Prej si dobil nek drobiž sedaj imajo pa starine kar konkretne cene.
A veš kjectvoja logika pade? Kasko plačuješ od nove vrednosti vozila, ne trenutne vrednosti.