Pretepanje otrok in meja med šeškanjem in zlorabo

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Pred 2 letoma je na razgovor učiteljica poklicala očeta svojega učenca. Bil je šele začetek novembra, fant pa je imel v redovalnici že kar nekaj negativnih in še več neupravičenih ur.
Rekla mu je naj se s sinom doma pogovori (14 letnik), da je škoda, da bo že na začetku šolskega leta imel težave. Prav tako ga je opozorila na zelo nevljudno in netoleranto obnašanje med sošolci in tudi do učiteljev.

Seveda pride oče domov, začne najprej na lep način fantu dopovedovat zakaj njegovo početje ni ok. Ko mu je začel ugovarjat in ga ni poslušal do konca, je seveda oče povzdignil glas, a si je sin vtaknil prste v ušesa in začel: ''ne slišim te, ti kar bluzi tralalala ne slišim te.....'' v tistem trenutku mu je oče primazal eno zaušnico. Fant je oddrvel v svojo sobo in se zaklenil. Čez kakšne pol ure na vrata pride policija.
Fant je poklical policijo, prijavil očeta, oče dobil kazen se mi zdi da 600 €...

obstajajo priročniki za vse mogoče stvari, recepta, kako biti naj starš pa ni. Jaz imam doma 2 sina lahko rečem, da poredko ampak, ko ne vžge nič drugega več tudi jaz pritisnem po riti....stojim za svojimi dejanji in za svojim načinom vzgoje.

in ne strinjam se s tem, da je, kot pravijo ena vzgojna že nasilje. ne moreš vzgajati otroka pri 14-ih ali več to se začne od malega in če kot starš nimaš nobene avtoritete, če te otrok ne spoštuje in seveda tudi ti njega pride potem do tega da, ko je otrok pubertetnik ti skače po glavi te izsiljuje in ne vem kaj še vse.

dejstvo je, da so sodobni otroci razvajeni kot ne vem kaj in starši smo pri tem največ krivi. saj tete, babice in dedki prispevajo k temu levji delež, ampak tudi njim je treba povedati in dopovedati, da ti kot starš razvajanja svojega otroka ne boš podpiral oz. tega, da mu nekdo daje neupravičeno podtuho itd...