Pretepanje otrok in meja med šeškanjem in zlorabo

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
KSZ

Zgleda, da je vzgoja otrok prava umetnost. En recept zaradi podedovanih lastnosti staršev ne more veljat za vse, kaj je torej tisto pravo?
Jebeno. Prej in potem
smile-1.gif
 

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
FuriousG, sem she, ne he. Sem za meje, ne pa za nasilje (in strogost, meje ipd ni potrebno dokazovati skozi udarce, tudi na druge načine otrok lahko uboga tvoje zahteve). Imam izkušnje in vem, da se da, tudi še pri tako ''zahtevnih'' otrocih.

Spoštujem pa seveda tudi druga mnenja.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
KSZ

Priznam, da bi se sam sebi zdel zarukana gnida, če bi udaril otroka.
Pa ne mečem v isti koš tistih, ki se nad svojimi otroci brutalno znašajo, in takih, ki jih le tu in tam počijo "okoli kepe".
Menim pa, da se vedno da zadevo urediti brez klofute.
Pri nekaterih pomembnih rečeh v življenju ne sme biti polovičarstva.
Vzgoja svojih otrok je najbrž najpomembnejša stvar. Če te naloge ne opraviš, kot je treba, bo imel tvoj potomec verjetno zafurano življenje. Če zafuraš lastnega otroka, je to po mojem težek življenjski poraz.

Polovičarsko starševstvo vodi do razvajenih otročajev. Vodi tudi do otročajev, ki nimajo blage veze, kaj je prav in kaj je narobe.
Polovičarski starš bo v ključnem trenutku, ko se otročaj obnaša najbolj nemogoče, in ko bi se kot starš moral najbolj potruditi, uporabil najlažjo pot - klofnil ga bo.

Poznam nekaj staršev, za katere vem, da svoje otročaje občasno sklofajo. Pa ni videti, da bi to kaj pomagalo. Tisti trenutek mali že da mir, ampak iz tega se nič ne nauči. Ti njihovi otroci najmanj vedo, kaj je prav in kaj je narobe.
"Naučijo" se edino tega, da je najbrž čisto OK, če se fizično zneseš nad šibkejšim od sebe.

Jasno je, da otroci morajo ubogati. Nisem pristaš tiste orto naci discipline, ampak v ključnih rečeh te pa morajo ubogati brez pardona.
Kot starš moraš imeti veliko avtoritete, ampak to si pridobiš s konsistentnostjo in s pravilnim zgledom, ne pa s tem, da mulca občasno spečeš za uho.

Šeškanje je po mojem ustrezno le za polnoletna naga dekleta, ki imajo to rada.
grims-1.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Doker ima starš v glavi otrokovo dobrobit, je večina kazni sprejemljiva.

Ko starš s kaznuje nekontrolirano, pa naj bo zaradi pomanjkanja samokontrole ali lastnih frustracij, pa je vsaka, še tako mila kazen, neustrezna.



Jaz sem v 15-ih letih fizično kaznoval dvakrat.

Enkrat načrtno in kontrolirano, ker sem pač presodil da je tako prav. Kasneje, ko sta šok in prizadetost minila, sem mu razložil zakaj tako, in je razumel.
Drugič pa sem izgubil živce in mulc je fasal klofuto. Zaradi tega mi je še danes žal.
Kasneje sem se opravičil in priznal, da sem ravnal napak.

Je pa obakrat zaleglo.
Prepričan sem da ne bi, če bi bilo tepežkanje redna praksa.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Zakaj bi pretepal otroke? Zakaj bi jih šeškal? To je poniževanje.


Zato pa je mladina tu kjer je.


Mene je foter pri pizdariji prec okol kepe, pa še premalokrat me je prislinil okol uhe, premalokrat pa premalo, danes sem mu pa še kako hvaležen zato, ker niti enkrat nisem dobil po krivici.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Sigurno je vsaka prepogosta vrsta kaznovanja brez veze in škodljiva. Če moraš isto kazen uporabiti večkrat na leto (ali denimo na mesec), si v vzgoji že nekje drugje močno zavozil. Starš v nekaterih trenutkih mora uporabiti argument močnejšega in doseči na tak ali drugačen način spoštovanje meje. Če bi otrok hotel skočiti z balkona in bi bil na dosegu roke, ali bi se pregovarjal z njim ali pa bi v trenutku odreagiral, ga trdo prijel in mu to preprečil? Tako postaviš tudi drugo mejo in jo braniš tako, da tvoja obvelja. Uporabiš sredstva, ki še zaležejo. Ni druge.
Filma nisem gledal, ampak pretepanje kar tako ne pelje nikamor. Ali ena po riti doseže svoje, ali pa je "sredstvo" za to situacijo in otroka povsem neprimerno. Za neke najstnike, pubertetnike je fizično kaznovanje že mimo. Tako zastraševanje zaleže za manjše otroke.
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Zakaj bi pretepal otroke? Zakaj bi jih šeškal? To je poniževanje.


Zato pa je mladina tu kjer je.


Mene je foter pri pizdariji prec okol kepe, pa še premalokrat me je prislinil okol uhe, premalokrat pa premalo, danes sem mu pa še kako hvaležen zato, ker niti enkrat nisem dobil po krivici.


mislim, da te je premalo
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Zakaj bi pretepal otroke? Zakaj bi jih šeškal? To je poniževanje.


Zato pa je mladina tu kjer je.


Mene je foter pri pizdariji prec okol kepe, ...

467716-post_slo.gif


Tale argument je pa top shit !
Si z njim povedal več kot vsi skupaj, le point si totalno falil.



Kdor si želi takega sina, naj ga kar mlati.
priden.gif
 

PumaAngel

Pripravnik
2. nov 2011
287
0
16
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
KSZ

Priznam, da bi se sam sebi zdel zarukana gnida, če bi udaril otroka.
Pa ne mečem v isti koš tistih, ki se nad svojimi otroci brutalno znašajo, in takih, ki jih le tu in tam počijo "okoli kepe".
Menim pa, da se vedno da zadevo urediti brez klofute.
Pri nekaterih pomembnih rečeh v življenju ne sme biti polovičarstva.
Vzgoja svojih otrok je najbrž najpomembnejša stvar. Če te naloge ne opraviš, kot je treba, bo imel tvoj potomec verjetno zafurano življenje. Če zafuraš lastnega otroka, je to po mojem težek življenjski poraz.

Polovičarsko starševstvo vodi do razvajenih otročajev. Vodi tudi do otročajev, ki nimajo blage veze, kaj je prav in kaj je narobe.
Polovičarski starš bo v ključnem trenutku, ko se otročaj obnaša najbolj nemogoče, in ko bi se kot starš moral najbolj potruditi, uporabil najlažjo pot - klofnil ga bo.

Poznam nekaj staršev, za katere vem, da svoje otročaje občasno sklofajo. Pa ni videti, da bi to kaj pomagalo. Tisti trenutek mali že da mir, ampak iz tega se nič ne nauči. Ti njihovi otroci najmanj vedo, kaj je prav in kaj je narobe.
"Naučijo" se edino tega, da je najbrž čisto OK, če se fizično zneseš nad šibkejšim od sebe.

Jasno je, da otroci morajo ubogati. Nisem pristaš tiste orto naci discipline, ampak v ključnih rečeh te pa morajo ubogati brez pardona.
Kot starš moraš imeti veliko avtoritete, ampak to si pridobiš s konsistentnostjo in s pravilnim zgledom, ne pa s tem, da mulca občasno spečeš za uho.

zmaga.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Zgleda da se spravijo otroka pretepati samo zato, da lahko na youtube objavijo video.
Sej konec koncev ni otrok kriv, kriva je vzgoja staršev. Mogoče so pa starše isto pretepali njihovi starši in to sedaj prenašajo na svoje otroke.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
ksz
Moj sošolec, ki ga je fotr mlatil kot vlomilca, je umrl zaradi overdosa še pred 25 letom.

Drugi je naredil samomor.

Tisti ki otroka usuva ni normalen, očitno je samo doma 'gazda', drugje pa lolek in se tako samodokazuje.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
V trgovini, vrsta pred blagajno. Stojijo starejša gospa, za njo pa mlada mamica s 6 letnim pamžem. Mulc nonstop nori in buta z vozičkom ob police in v gospo pred njim, da jo skoraj prevrne. Se gospa po petem naletu obrne k mamici in ji reče: Mlada gospa, a lahko umirite svojega otroka? Mamica vzvišeno: Ne, gospa, jaz otroka vzgajam svobodno, ga ne kaznujem in mu ne govorim, kaj je prav in kaj narobe, dokler tega sam ne ugotovi!

Za vsemi tremi stoji mlad študent in posluša. Nato vzame iz svoje košare konzervo paradižnikove mezge, jo odpre in zlije mamici na glavo. Mamica se besno obrne: A ste znoreli? Študent mirno: A sem kaj narobe naredil? Veste, jaz sem bil, tako kot vaš sin, vzgajan svobodno. Sedaj sem star 22 let pa še vedno nisem prepričan, kaj je prav in kaj ne.

Babica blagajničarki: Tisto mezgo pa kar meni računajte.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Še nekaj bolj tragičnega:

Sodnica Deadra Richardson je 25-letnici iz Summervilla spoznala za krivo umora triletne Serenity Richardson, ki sta jo pretepli do smrti, ker se je polulala na tla. Obsojenki sta se zagovarjali, da nista vedeli, da jo lahko s tepežem ubijeta. Ubili sta jo leta 2009, ko je bila v njunem varstvu. Erica je bila njena botra in najboljša prijateljica njene mame.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/video-drama-na-sodiscu.html

bajduvej, zame en lepših posnetkov
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Še nekaj bolj tragičnega:

Sodnica Deadra Richardson je 25-letnici iz Summervilla spoznala za krivo umora triletne Serenity Richardson, ki sta jo pretepli do smrti, ker se je polulala na tla. Obsojenki sta se zagovarjali, da nista vedeli, da jo lahko s tepežem ubijeta. Ubili sta jo leta 2009, ko je bila v njunem varstvu. Erica je bila njena botra in najboljša prijateljica njene mame.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/video-drama-na-sodiscu.html

bajduvej, zame en lepših posnetkov

Tragično. Zaradi neumnosti je otrok umrl, ducat ljudi pa bo imelo uničena življenja.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Tole je blo mišljeno kot vic z nekaj aktualnosti. (Tough crowd tonight)

Video je en primer skrajnosti, tale "basen" (ne vem zakaj basen, saj ne nastopa nobena žival notr) je pa druga skrajnost.

Sicer pa je res, da je klofuta dokaz, da si failal pri vzgoji. Ampak to se mimogrede zgodi, velikokrat so krive razne babice in tetke, ki tvojega froca vzamejo v zaščito, ko ga kot fotr vzgajaš, v smislu: Sej ni tko poreden, ni treba bit tko strog z njim, ja ja, kr k men prid, te bo babi pocrklala. In si v kiti, ker tamal za naprej ve, da si bo lahko še kšno traparijo privoščil, ker ima zaščitnika.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
Se pravzaprav kar vidi, kdo od udeleženih v tej temi dejansko vzgaja in kdo morda še kdaj bo.

Ko je potrebno, pade, po riti ali po ušesih.
Brez debate.

Če pa bi slučajno naslednji dan prijavil v šoli (kar je danes zelo moderno), bo padlo spet, in če bo treba, spet.

Dokler ne bo jasno, da ima vso pravico do skoraj vsega, a tudi odgovornost.

Ko ugotovijo, da je odgovornost bolj kot ne boleča, hitro ločijo med pravico in 'pravico'.

LP

PS: da ne bi kdo mislil, da sem grobijan in da se izživljam. Daleč od tega.
Imam pa kar nekaj izkušenj in ločim med kaznijo in izživljanjem.
To, kar je na videu pa, po moje mu je počil film, po tem , ko je že kdovekolikokrat zadevo reševal zlepa.
Ker, da bi nekdo iz nule popizdil tako na polno, ne vem, no, malo za lase privlečeno.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ti kar. Če bo sreča bo tako fajn vzgojen kot malcom, ki mu je fotr tudi redno talal "vzgojne".
zmaga.gif



Citat:
Če pa bi slučajno naslednji dan prijavil v šoli (kar je danes zelo moderno), bo padlo spet, in če bo treba, spet.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno: