Pretepanje otrok in meja med šeškanjem in zlorabo

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Dejstvo je, da otroke tepejo samo primitivci, slabiči in frustriranci. Pika. Vsi, ki v teli temi ponosno govorite, da bo mulc občutil, če ne bo slišal, se kar poglejte v ogledalo in se razvrstite v poljubno skupino.


Preden začnete modrovati o tem "da boš povedal, ko boš sam foter" lahko razložim, da sem že kar nekaj let foter. In mulca nisem še nikoli udaril, pa je vseeno vljuden in prijazen.

Avtoriteta se kaže na druge načine. Kdor tega ne zmore, pa pač udari.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Dejstvo je, da otroke tepejo samo primitivci, slabiči in frustriranci. Pika. Vsi, ki v teli temi ponosno govorite, da bo mulc občutil, če ne bo slišal, se kar poglejte v ogledalo in se razvrstite v poljubno skupino.


Preden začnete modrovati o tem "da boš povedal, ko boš sam foter" lahko razložim, da sem že kar nekaj let foter. In mulca nisem še nikoli udaril, pa je vseeno vljuden in prijazen.

Avtoriteta se kaže na druge načine. Kdor tega ne zmore, pa pač udari.


Odvisno kakšen karakter otročaja imaš. Ti maš enega tistih, ki bo s tabo šel na kavo s sodelavci pa bo čisto tiho, jedel bo svojo
vročo čokolado in opazoval dogajanje. Pol pa imaš malo eksplozivnešji karakter, kater bo pač vročo čokolado prelil po mobitelu od
sodelavca, na vrtu restavracije kjer imajo igrala za otroke bo pa razmontiral tobogan, ker pač po njegovo ni prav postavljen.

Jaz sem bil kot otrok živahen in taki živec, je mati skoz poslušala na sestankih, da sicer sem priden, ampak me je treba skregat
in če kdo dela štalo sem to jaz. In takega je pač treba občasno scotat.

Sestrin tamali je živahen samo doma, v prvem razredu (al drugem, sej nevem ki je), pa je načeloma med mirnejšimi, posledično ga ni
treba okol kepe ali za lase, so pa primerki ko pač recimo pri treh ali štirih letih on ne razume, da bi se rad oče z njim pogovoril, niti
ga ne posluša 100%, ampak le toliko da se stari zlapa in da lahko dalje gre po svoje. Tam pri petih letih se že da pogovorit, prej pa težko, in če je energičen karakter, nabit z energijo, medtem ko že cel vrtec spi še on hara s skirojem med ležalniki, takega je pač
treba prvo opozorit, pa v drugo opozorit, pol pa pač povedat starcu, ta pa ga more okol kepe. Scotat za lase pomaga vedno, če tega
ne storis in je nekoliko neposlušen, je na dobri poti da pristane s služenjem 10-15 let.


S froci je isto kot s psi, karaterja nemoreš zbirat, lahko ga pa ukrotiš, tukaj boš pa z lepo besedo prišel ravno tako daleč kot da mu nisi reko nič, vsaj nahrulit ga je treba (otroka), če ni mira pa se ga za lase scota (v mejah normale) in maš v kot.


Starši naj nebi otrok tepli, ko se pa mulci v podhodu stepejo, te pa bo socialna polek, pa pol policijske postaje in starši ter posvetovanja, in če tu ni potrebno obremenjevanje kako močno ga je sosed udaril, te pomoje tut ni treba se obremenjevat
kok starc froca okol kepe, sigurno ne tak da mu bo glavo z vrata snelo.

Sam sem bil nagajivec in živec, in če nebi mel starca ki me je znal scotat da sem zvezde vido, bi vrjetno danes bil al drogeraš al bi
pa odsluževal 5-8, tako ene 10 mojih sovrstnikov iz osnovnih šol.


Tisočletja se že otroke scota, in kolko kaže se človeštvo vseeno razvija v pravi smeri.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Odvisno kakšen karakter otročaja imaš. Ti maš enega tistih, ki bo s tabo šel na kavo s sodelavci pa bo čisto tiho, jedel bo svojo
vročo čokolado in opazoval dogajanje. Pol pa imaš malo eksplozivnešji karakter, kater bo pač vročo čokolado prelil po mobitelu od
sodelavca, na vrtu restavracije kjer imajo igrala za otroke bo pa razmontiral tobogan, ker pač po njegovo ni prav postavljen.

Jaz sem bil kot otrok živahen in taki živec, je mati skoz poslušala na sestankih, da sicer sem priden, ampak me je treba skregat
in če kdo dela štalo sem to jaz. In takega je pač treba občasno scotat.

Sestrin tamali je živahen samo doma, v prvem razredu (al drugem, sej nevem ki je), pa je načeloma med mirnejšimi, posledično ga ni
treba okol kepe ali za lase, so pa primerki ko pač recimo pri treh ali štirih letih on ne razume, da bi se rad oče z njim pogovoril, niti
ga ne posluša 100%, ampak le toliko da se stari zlapa in da lahko dalje gre po svoje. Tam pri petih letih se že da pogovorit, prej pa težko, in če je energičen karakter, nabit z energijo, medtem ko že cel vrtec spi še on hara s skirojem med ležalniki, takega je pač
treba prvo opozorit, pa v drugo opozorit, pol pa pač povedat starcu, ta pa ga more okol kepe. Scotat za lase pomaga vedno, če tega
ne storis in je nekoliko neposlušen, je na dobri poti da pristane s služenjem 10-15 let.


S froci je isto kot s psi, karaterja nemoreš zbirat, lahko ga pa ukrotiš, tukaj boš pa z lepo besedo prišel ravno tako daleč kot da mu nisi reko nič, vsaj nahrulit ga je treba (otroka), če ni mira pa se ga za lase scota (v mejah normale) in maš v kot.


Starši naj nebi otrok tepli, ko se pa mulci v podhodu stepejo, te pa bo socialna polek, pa pol policijske postaje in starši ter posvetovanja, in če tu ni potrebno obremenjevanje kako močno ga je sosed udaril, te pomoje tut ni treba se obremenjevat
kok starc froca okol kepe, sigurno ne tak da mu bo glavo z vrata snelo.

Sam sem bil nagajivec in živec, in če nebi mel starca ki me je znal scotat da sem zvezde vido, bi vrjetno danes bil al drogeraš al bi
pa odsluževal 5-8, tako ene 10 mojih sovrstnikov iz osnovnih šol.


Tisočletja se že otroke scota, in kolko kaže se človeštvo vseeno razvija v pravi smeri.

MalcomX, ti veš kaj so hiperakitvni otroci? Po tvojem razmišljanju bi bilo treba take otroke nonstop mlatit. Si slišal kdaj, da so otroci nerodni z razlogom? Si kdaj slišal za otroško radovednost? Si kdaj slišal za to, da si ti umsko bolj razvit in bolj sposoben kontrolirati svoja čustva z zadevo, ki se ji reče razum? Dodaš še nekaj osnovnega znanja ali pa v najslabšem primeru, preberš kaj o vzgoji,...
Otroci nimajo skrite agende z naslovom: kako vsak dan zje*ati starše. Otroci so super truper modeli in niso na tem svetu zato, da tebi oz. staršem, grenijo življenje.

Ne bom pa komentiral primerjave z živalmi.
Še manj pa tvojo teorijo o tem, da nisi drogeraš, ker ta je pa lahko spisana pod vplivom česa...
hysterical-1.gif
Po pravici povedano, biti drogeraš niti ni dno. Biti ignorantski butec, ki s klofutami vzgaja otroka je way way deeper.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Glej ded, določeni otroci morajo dobit okol kepe.


Poglej, tvoj pradedek je dobil okol kepe, tvoj dedek, tvoj foter, za tebe nevem, upam rečt da ja, al pa si pač miren in priden,
tvoj pa zdaj nebo dobil okol kepe ker je to danes moderno, sej ne govorim da ga je treba prebutat, ampak če froca zlasaš al
pa mu naviješ uho, ker je naredil nekaj kar nebi smel in je vedel da nesme, ampak mu je blo pač rajcig odpirat in zapirat vrata,
da je mačak ušel in ste ga celo popoldne iskali, če ga za sekundo zlasaš in pošlješ v sobo je to definitivno najboljši možni postopek.

Ti se bi pa vsedo za mizo pa bi s petletnikom konstruktivno debatiral?

Mamina bivša sošolka je bila vgojiteljica in nato ravnateljica od mladosti do sedaj ko gre v penzijon, pa pravi, da to kaj se je
zgodilo v zadnjih 20ih letih je enostavno nenormalen obrat. Včasih je tovarišica bila spoštovana s strani svojih varovancev,
danes pa boknedaj da katerega pocukaš za lase, ker lahko letiš še isti dan, medtem pa ko jih otroci špukajo in mečejo krožnike
špinače po tleh, to se pa more povedat staršem ki nato ukrepajo.

Mater, pri nas v vrcu smo tako špinačo jedli, na komando.

Sej vseeno, vi jih pa pač božajte ker smo v modernem 21stoletju, ne pa pozabit da se je več kot 20 stoletij otroke cotalo. (pretepalo je
kot da bi ga s palico), zaušnica ni škodla nobenemu, je pa res da se otroka do plavega ne tepe, logično, če se ga pa za "sladke" potegne iz avta ker kuha mulo ker ni dobil mekdonaldsa, je pa vbistvu, ma eh, neda se mi.

Ne pozabite da ta fama je sedaj v mestu, na kmetih se še drži stara šola, in pol premlejte, kateri otroci so vedno bli med bolj pridnimi v
šolah, tisti s kmetov ki je ob šestih zjutraj gazil po snegu do avtobusa, al tisti ki ga je mati dala s tople garaže v toplega beemwejčka
in pred šolo ven, pa hitro noter da se neboš prehladil.

Pa sem z mesta....


Pa nisem rekel da ga je treba nacotat ker je kakav prelil, če mu pa sedem krat rečeš, naj ne leta okoli mize ker bo mizo prevrgel,
in nakocu tudi jo,... Te pa se kr idi pogovarjat kak ni prav storil, potem ko preprogo zribaš... Pa veš da dobi tako okol kepe, pa marš spat da te ne vidim, danes in ju3 nema risank in čokolade!
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Se pravzaprav kar vidi, kdo od udeleženih v tej temi dejansko vzgaja in kdo morda še kdaj bo.

Ko je potrebno, pade, po riti ali po ušesih.
Brez debate.

Res je
467716-post_slo.gif


Poznam preveč "hiperaktivnih" otrok v okolici, ki so posledica "moderne" vzgoje.
Ampak z vzgojo je potrebno pričeti že takoj po rojstvu, ker ne pomaga če začneš vzgajati pri 15h letih in takrat kričati kot žival in pretepati z pasom, kolom,... !
Na začetku pomaga glasnejša beseda ter frc po riti -
To je kot plaz - ko se enkrat sproži ga težko ustaviš
d055.gif
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Če bi slučajno uspel prebrati zadnji stavek, bi opazil, da se avtoriteta lahko doseže tudi drugače, kot s šusom okol kepe.

In če rečem, da mulca ne tepem, to ne pomeni, da se v mercatorju vsedemo na tla v krog in se pogovorimo, zakaj je zabrisal stvari s police.

Itak da mulci sprobavajo, do kod se lahko gre in ko pride do konca, se glas pač povzdigne na mejo, kjer potem mirno stojijo mulc, pes in še žena povrh.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Načeloma se strinjam, da je včasih potrebna tudi fizična kaznen.
In nekateri ste bolj dojemljivi zanjo, drugi pa manj.

Nekateri otroci jih veliko raje dobijo par po riti, kot pa da jim je npr. prepovedan izhod ali gledanje TV-ja.
Jih pač bolj prizadene (in izuči) tovrstna kazen.
Drugi pa ste bolj tiste sorte ki reagirate na batine.

Vsakemu svoje, po njegovih sposobnostih dojemanja in odzivanja.
Naloga staršev pa je, da izbirajo ustrezne kazni za svoje otroke.


Pa še tole:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Sestrin tamali je živahen samo doma, v prvem razredu (al drugem, sej nevem ki je), pa je načeloma med mirnejšimi, posledično ga ni treba okol kepe ali za lase...
Kaže da ti ni jasno, da tole pisanje ne pove popolnoma nič o mulcu. Poba se pač odziva na okolje in, kot vsak otrok, išče meje dovoljenega.
Zato pa napisano precej pove o njegovi vzgoji in okoju v katerem raste.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
Če bi slučajno uspel prebrati zadnji stavek, bi opazil, da se avtoriteta lahko doseže tudi drugače, kot s šusom okol kepe.

In če rečem, da mulca ne tepem, to ne pomeni, da se v mercatorju vsedemo na tla v krog in se pogovorimo, zakaj je zabrisal stvari s police.

Itak da mulci sprobavajo, do kod se lahko gre in ko pride do konca, se glas pač povzdigne na mejo, kjer potem mirno stojijo mulc, pes in še žena povrh.

Recimo da tebi uspeva..... glede na današnje froce si pa v manjšini, svašta kak krš od frocov tlači zemljo
crazy1.gif
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Recimo da tebi uspeva..... glede na današnje froce si pa v manjšini, svašta kak krš od frocov tlači zemljo
crazy1.gif

“Children are natural mimics who act like their parents despite every effort to teach them good manners”

“Children have never been very good at listening to their elders, but they have never failed to imitate them.”
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
39830530.jpg


V skoraj vseh Muslimanskih drzavah je minimalna starost otroka za poroko 8-9 let ali prej. Ta deklica ( Nujood Ali, 10) je postala pravi heroj v luceh mnogih ljudi, kajti borila se je za locitev, po tem ko jo je moz okrutno zlorabljal. Ker ji je locitev uspela (zenska se v vecina muslimanskih drzavah ne sme locit), je dala novo upanje zenskam, ki se morajo s tem soocat vsaki dan.

1. Sahih al-Bukhari 810-870 A.D. 256 A.H. 1a. "Narrated Hisham’s father: Khadija died three years before the Prophet departed to Medina. He stayed there for two years or so and then he married ‘Aisha when she was a girl of six years of age, and he consummated that marriage when she was nine years old." Bukhari vol.5 book 58 ch.43 no.236 p.153.

3e. (4917) ‘A’ishah said: When we came to Medina, the women came to me when I was playing on the swing, and my hair were [sp] up to my ears. They brought me, prepared me, and decorated me. Then they brought me to the Apostle of Allah (may peace be upon him) and he took up cohabitation with me, when I was nine. Sunan Abu Dawud vol.3 book 36 ch.1770 no.4917 p.1374

Izgleda da se mu je dvignil tudi ob dojenčkih:

Ibn Ishaq: Suhayli, 2.79: In the riwaya of Yunus Ibn Ishaq recorded that the apostle saw Ummu’l-Fadl when she was baby crawling before him and said, ‘If she grows up and I am still alive I will marry her.’ ( p. 311)
Muhammad saw Um Habiba the daughter of Abbas while she was fatim (age of nursing) and he said, “If she grows up while I am still alive, I will marry her.” (Musnad Ahmad, Number 25636)