Prestop k drugemu operaterju

vejca

Pripravnik
Z adsl povezavo bi prestopila k drugemu operaterju in me zanima če ima kdo s tem kake izkušnje. Predvsem me zanima če pride do kakih motenj oz. koliko časa sem potem brez interneta? Ali lahko obdržim svoj isti mail naslov kot ga imam sedaj?
Mogoče kdo od vas ve malo več o tem.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
osebno sem prestopil k t-2, ker pa sem iz kranja in sem šel na optiko, se verjetno sama procedura razlikuje od prestopa na drugega ponudnika storitev po bakru. Mail naslov seveda ne moreš obdržati, če imaš naslov tipa vejca@siol.net, druge naslova pač lahko - gmail, email.si...
Kolikor zadnje čase berem forume, je izpad interneta minimalen ali ga sploh ni - se nekako uskladijo tehniki...
Lahko se pa tudi motim
wink-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem pred kakim letom dni šel iz SiOL ADSL na AmisDSL.
Izpad je bil... se ne spomnim. Je pa malo trajalo, da je vse delalo. Par dni...
x@siol.net email naslov pa smo s sabo vzeli.

Zdaj je seveda odvisno na kaki email ti misliš. (ne znamo misli čitat
wink-1.gif
)
Se najbrž razlikuje od primera do primera.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Zanimiva smer, ker običajno bežijo od siola.
V tvojem primeru zna biti še najmanj problemov in downtime-a. Bo Telekom/SiOL že poskrbel, da boš zadovoljna
smile-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Aja - volja.net mail naslov bi verjetno lahko obdržala pred časom, če bi Voljatel še obstajal in bi se prijavila za brezplačni dostop, ne vem kako stvar funkcionira sedaj, ko jo je prevzel Mirko (tušmobil.press)
smile-1.gif
 

vejca

Pripravnik
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Zanimiva smer, ker običajno bežijo od siola.
V tvojem primeru zna biti še najmanj problemov in downtime-a. Bo Telekom/SiOL že poskrbel, da boš zadovoljna
smile-1.gif

Vzrok za prestop je ker imam pri Siolu skoraj za isto ceno internet in telefonijo, pri Volji pa telefonija ni mogoča.
Na ta način se tudi rešim telekoma.
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik vejca pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejK pravi:
Zanimiva smer, ker običajno bežijo od siola.
V tvojem primeru zna biti še najmanj problemov in downtime-a. Bo Telekom/SiOL že poskrbel, da boš zadovoljna
smile-1.gif

Vzrok za prestop je ker imam pri Siolu skoraj za isto ceno internet in telefonijo, pri Volji pa telefonija ni mogoča.
Na ta način se tudi rešim telekoma.

Ja v bistvu se ga ne rešiš zares
smile-1.gif
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Sej potem neke razlike glih ne bo, ker je polno razvezan dostop dražji od skupno razvezanega dostopa, če se ne motim.
Sej telefon lahka pa pri In.lifu vzameš in ostaneš pri Volji/tušu. Vzameš paket Detel IP (naročnina je bivših 900 SIT, pogovori po 4,44 SIT). Namesto 14 € pri Siolu.
LP
Peter
 

vejca

Pripravnik
Trenutno plačujem za povezavo 1024/256 Kbit/s 28€, telefon pa okrog 16€, s tem da je mogoče za euro ali dva pogovorov.
Če fgrem k Siolu bi za isto povezavo in telefonijo plačala 31€, se pravi samo 3 € več.Za ceno pogovorov se mi sploh ne gre, ker včasih ne opravimo niti enega klica s stacionarnega telefona.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik vejca pravi:
Sedaj imam email nslov x@volja.net
Jaz sem več let uporabljal uporabljal volja.net naslov, pa nisem nobenga razmerja z njimi imel.
Probal pri kakem kolegu, če lahko dostopaš do emaila ( 99,999 % lahko ).
Potem pa vprašaj Voljo, če ukinejo email po prekinitvi pogodbe. Mogoče bi jih moral prositi, da ga spremenijo v zastonjksi paket (če ga še sploh imajo). Pri SiOL-u gre to točno tak. (če jih zapuščaš)
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Vejica: nisem bral ostalih postov. Skratka predlagam ti, da pri sedanjem operaterju prekineš ADSL pogodbo oziroma jo preurediš v dial up "urni paket" (npr pri SiOlu). Tako ne boš plačevala naročnine, email pa boš lahko obdržala.

Nato pač naroči internet pri konkurenci (ali pa naroči prej, pa reči naj te ne skenslajo naroč. razmerja pri starem) in to je to.

Začni uporabljati nov email za pošiljanje, na starega bo tako prihajalo vedno manj pošte...
wink-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ali pa še bolje. Email naj si spravi na Google, pa bo neodvisen od vseh slovenskih ISPjev.
smile-1.gif


Ogo
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Ogo: ja, ampak veliko ljudi si ne more privosciti, da kar izklopijo sedanji email naslov. Zato sem predlagal varjanto, ki je sprejemljiva.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
(ali pa naroči prej, pa reči naj te ne skenslajo naroč. razmerja pri starem)

Če to naredi, bo odgovor preverjanja negativen.
Saj na TK ne vedo da želi z njimi prekiniti razmerje in bodo odgovorili da je na tem priključku že ADSL.