Prestavljanje in sklopka

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Pol se fantički oglašajo, umrl bom od smeha. Včas, pr Yugotu k je šla zajla, keša za novo pa ni blo, smo se tud po en mesec brez sklopke fural, pa je Zastava prežvela. Zakaj bi pa to počel zdaj, mi pa ni jasno.
Seveda se je dalo, saj Yugič je imel toliko lufta vseposoot , da se je dalo komot menjat.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Sej gre brez problema...................sam moraš imet avtomatski menjalnik. Druga možnost menjave brez sklopke pa je, da si nabaviš Wartburga - tam si rabil sklopko samo za prvo ali rikverc, vse ostalo je pa res šlo brez sklopke in brez škrtanja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
KSZ
Ker ste nekateri res brihtni, mi povejte, kako naj brez sklopke šaltam v prvo, predvsem pa, kako brez sklopke šaltam v R (rejli :evil: )?
V leru se ustaviš, ugasneš avto, daš v prvo, če ne skoči not, mal porineš avto naprej, odprteš vrata in to nardiš z levo nogo, dost je par centi. Potem obrneš ključ in lepo štartaš na štarter, če si nežen z gasom, celo nič ne cuka, normalno šaltaš dalje, na gor je lažje kot na dol. za rejl je postopek enak.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Jaz se ob prebiranju tega sploh čudim, zakaj pri vragu je avtoindustrija izumila sklopko. Samo za to, da je to še en del več, ki ga je potrebno zamenjat po 150kkm?
Sicer pa kalbota mormo spoznat v živo, da kdo od nas alterašev nebo kupoval njegvih rabljenih avtomobilov.
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
No pa dejva tako. Kaj se pa po tvojem uniči, če prešaltaš iz tretje v četrto brez sklopke tko da zadeva lepo pade not in niti malo ne zaškrta?

ja verjamem da vmes gre lepo. pa dejva iz četrte v tretjo. ali iz lera v prvo. če se tebi zdi da "pade" brez problema....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
Jaz se ob prebiranju tega sploh čudim, zakaj pri vragu je avtoindustrija izumila sklopko. Samo za to, da je to še en del več, ki ga je potrebno zamenjat po 150kkm?
Sicer pa kalbota mormo spoznat v živo, da kdo od nas alterašev nebo kupoval njegvih rabljenih avtomobilov.
Glej, če se teb ene stvari ne dajo dopovedat, al pa da so ti nelogične še ne pomen, da ne obstajajo. Za moje avte nič bat, uporabljam sklopko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Eh, nič posebnega :p Pri enem od bivših avtov sem imel v drugi prestavi pri 7200 obratih okoli 125km/h. Tretja cca.185, četrta 230, peta pa je bila žal omejena z računalniško blokado drugače bi šla na 270+ preden rečeš keks :fredi: