Presenečenje ljubljeni osebi

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
A v zakonu se finance partnerjev skupaj zlivajo v en fond?
rolleyes-1.gif
Jaz se tega že ne bi šla.

No zaradi tega boš verjetno samska
wink-1.gif
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
No sicer to ni bilo presenečenje ljubljeni osebi....ampak anyway:

Moj kolega se je poroči. Njegova (zdaj že bivša žena) je imela za pričo njenega uber bogatega strica. Seveda je računala na neko ala super poročno darilo. Priča ji je po poroki, kosilu dal veliko kristalno vazo polno vrtnic in dodal: Tole, draga nečakinja je pa za te....

Še predno je dokončal je ženska vstala prijela vazo, jo vrgla na tla in se drla ko jesihar: A samo tole vazo in rože sem dobila...

Nakar je nastala smrtna tišina. Po nekaj minutah je priča rekel: Najbrž potem ne rabiš niti tega....se skloni in pobere ključe od avta, ki so bili v vazi med rožami....

Nevesta seveda zijala ko tele v nova vrata...

Priča se je lepo gentelmansko zahvalo za gostoljublje, odkorakal iz dvorane in se vsedel v novega mercedesa, ki je imel na haubi veliko belo pentljo. Vsi svatje smo se samo spogledovali....in ko je priča odpeljal se je na zadnji šipi videl napis: moji ljubi nečakinji...

To isto zgodbo je tud kolega govoru in razlagal da se je to dogajalo ne vem komu ki ga on pozna, samo da ni bil Mercedes ampak je bil Audi, pa dogajalo se je na hrvaškem, ostalo je isto
hysterical-1.gif

Drugače poznaš ti ženina in njegovo že bivšo ženo?
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
A v zakonu se finance partnerjev skupaj zlivajo v en fond?
rolleyes-1.gif
Jaz se tega že ne bi šla.

No zaradi tega boš verjetno samska
wink-1.gif

Tud meni niso te skupni računi najbolj jasni. Daš skupaj za hrano, položnice in otroke, zase imaš pa posebaj. Tko bi blo prav. Men bi šlo na živce, da me ne kdo sprašuje kaj sem kupla takrata pa takrat za ta in ta znesek. Itak slej al prej pride do jokcanja v stilu "ti si prejšnji mesec zapravila 100 evrov zase, jst pa samo 50".
rolleyes-1.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
No, če je partner v pravem pomenu besede, do teh vprašanj ne pride. Če pa boš zapravila od skupnega računa pol za torbice, bo pa tud mal čudn, a? Sej oceniš (oba ocenita) koliko je skupnih stroškov, koliko je za hrano itd. Kar se tiče pa razvajanja, se pa prilagodita en drugemu. On hoče met playstation, ti pa vsak mesec spedenane nohte. Najdeš kompromis..
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Midva imava sicer vsak svoj račun, toda je čisto isto kot če bi bil ves denar na enem računu. Enkrat plača eden, drugič drug, enkrat je na enem računu več denarja, drugič na drugem... pri večjih nakupih se vzame tam kjer je več... na daljši rok je itak vseeno, vsak si pa zase kupi kar si želi, oba imava enake poglede na to in nikoli noben nikogar ne vpraša koliko je za kaj zapravil.

Kako bi pa ločil daš skupaj za otroke, hrano položnice, zase pa posebej? Da boš rekel 700€ mesečno gre za skupne stvari ostalo je moje??
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
. Tip se je pač odločil, da bo vse svoje varčevanje vložil v njen klavir. O tem, da bi si načeloma lahko privoščil nov avto sploh noče slišat in prav, da je bila odločitev za nakup klavirja ena boljših v življenju.

Hja, lepa gesta...ni kaj.

Ðizs........ta ma še kr rožnata očala...

Me pa zanima če bo ženska kdaj v lajfu sposobna/pripravljena enako nazaj vrnt......sj konc koncev je to lepa gesta a ne?
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Jaz skupno razumem tako, da v trenutku "The šopinga" tudi sam kdaj plačam kakšno zadevo. Tudi obratno velja. Če živiva skupaj, potem je realizacija individualnih želja vseeno skupna. Zakaj bi dlakocepil? Jaz ne razmišljam o tem, da mora "na koncu" biti račun poravnan. WTF?
Preverjanje porabe pa je normalna stvar. Predvsem takrat ko gre proti koncu meseca bolj na knap. Konstantno preverjanje in spraševanje pa je malce patološko. V smislu: dajva imeti skupni budget, potem pa te bom jaz drkal za vsak znesek
13.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Kako bi pa ločil daš skupaj za otroke, hrano položnice, zase pa posebej? Da boš rekel 700€ mesečno gre za skupne stvari ostalo je moje??
Zakaj pa ne? Pač oceniš koliko imate kot družina mesečnih izdatkov, v to šteješ tudi kosila in kavice in ostalev zadeve zunaj in je to skupni budget, sebi pustiš za svoje potrebe, tko tudi zapravaiš toliko kot si lahko privoščiš in ne rabiš spremljati nakupovalnih navad drugega pa v vsakem trenutku veš koliko denarja imaš na razpolago.
 

Dr.Rugelj

Pripravnik
29. dec 2008
254
0
16
Tako nekako naj bi funkcioniral družinski proračun v katerem en partner drugemu ne oponaša kolk kdo zasluži in kjer ne ne tekmujeta med sabo ampak živita v sožitju.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Če bi mel s svojo skupen budget bi mi za vsako kupljeno tehniko težila....stroške, hrano, stanovanje plačava oba. Ostalo pa ko šta voli. Če komu kaj zmanjka, drugi kompenzira...
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Končno en pameten.
zmaga.gif

Drgač je kr fajn met skupen budget, se vse tja steka, pol pa partnerja presenetiš z enim dragim darilom iz tistga sklada.
hysterical-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.283
-8.472
113
Vsakega malo je najbolje. Skupen račun za družinske zadeve, nekaj pa imaš samo zase.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Končno en pameten.
zmaga.gif

Drgač je kr fajn met skupen budget, se vse tja steka, pol pa partnerja presenetiš z enim dragim darilom iz tistga sklada.
hysterical-1.gif

Ki pa je v končni fazi bolj zate kot za partnerja
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
A v zakonu se finance partnerjev skupaj zlivajo v en fond?
rolleyes-1.gif
Jaz se tega že ne bi šla.

No zaradi tega boš verjetno samska
wink-1.gif

Tud meni niso te skupni računi najbolj jasni. Daš skupaj za hrano, položnice in otroke, zase imaš pa posebaj. Tko bi blo prav. Men bi šlo na živce, da me ne kdo sprašuje kaj sem kupla takrata pa takrat za ta in ta znesek. Itak slej al prej pride do jokcanja v stilu "ti si prejšnji mesec zapravila 100 evrov zase, jst pa samo 50".
rolleyes-1.gif

pravilno balkansko je tako- ženska da ves zaslužek tipu, potem pa on odloča koliko in kaj si lahko ona kupi in ji da ustrezno toliko keša...
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
hysterical-1.gif

ja itak, sam morš bit vešč tega, tko da težka. Sej vsi vemo kdo pri Slovencih nosi hlače doma in kako Slovenke skrijejo denar pred možem.
grin1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
KSZ
Če si zadovoljen in imaš vsega približno dovolj ter skrbiš za plačilno disciplino, potem se ti rahlo je*e za kvote znotraj proračuna.