Preprodajanje kitajske robe - poslovni model?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.220
2.455
113
v lokalni ostariji
demz saj dobro veš da je razlika al kupiš 1kg železa ali 100 ali 10000 kg.... a ne? enako pri makiti.
največji delež v ceni je pač na račun zagotavljanje poprodajne storitve... rezervnih delov... jebat ga...

hmm... makita za sam izdelek dobi 12dem ostalo dobi razvoj, marketing... in na koncu se nabere za pa tistih 1000 mark ko dodaš še transport in zaslužek prodajalca itd itd
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.973
3.267
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Nategnjeni so kitajski delavci. Ki delajo še vedno, kot beremo, za 200, 250 evrov.
Ne vem kje to bereš... ta tip dela na kitajskem, če se ne motim je pisal da v njihovi fabriki ni plače pod 800€, on dobi pa par jurjev http://www.trzican.si/?p=614

Kitajci delajo maso, že leta ni več vse v nizkih plačah.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.973
3.267
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
demz saj dobro veš da je razlika al kupiš 1kg železa ali 100 ali 10000 kg....
Je žalostno ko slovenska podjetja razmišljajo samo v okviru svoje vasi. Ni čudno da so ljudje proti EU, če je ne izkoriščajo, niti ne znajo izkoristiti.

Na srečo ne velja vse. Pri mlajši generaciji se na srečo pojavljajo tudi evropsko pomembni igraci, pač zaenkrat na mirko področjih. Je fino ko na velikih sejmih vidiš da je generalni zastopnik za evropski trg Slovenec, drugi se pa zezajo kako je "kila železa" preveč in da ne morejo dobit dobre cene, ker naročajo samo za garažno trgovino v Spodnji Idriji.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
customer support? sem kupoval klimo in sem tudi tebe povprašal pa sem najprej čakal (oz spomnil na ponudbo 1x), potem sem vmes našel eno ki mi je bolj odgovarjala pa sem še za tisto povprašal pa nič odgovora s tvoje strani. tisto drugo sem potem montiral.

Ja... veš kaj sem pravkar delal? brisal zasebna sporočila. Mislim, da jih je bilo za 35 strani. In ja priznam, lani sem delal v glavnem enostavne zgodbe. Vsi ki so "preveč" spraševali in glihali so odpadli. Vem ni OK. Ampak se življenje na žalost včasih obrne v napačno smer ( Johannes ima tukaj kar prav). Ampak tako pač je in verjetno bo letos zelo podobno. Ni problem z nasveti preko maila, telefona,... z veseljem bom odpisal.
Montaže bom pa načeloma delal samo še tiste, kjer se mi vsaj približno finančno izide. Namreč nimam namena delati s poceni materialom, nimam namena delati na spol. Če že naredim, želim, da je stranka zadovoljna. In ja, glede na konkurenco, ki je vsak dan večja, pri mojih želenih "standardih" nisem več najcenejši. Se zna zgoditi, da se iz zgodbe v prihodnje vsaj za nekaj časa umaknem.

Sem poskusil z zunanjimi izvajalci. In ne vem, ali sem jaz čuden ali kaj, ampak z nobenim nisem bil zadovoljen.
pa sem mislil da so montaže dober zaslužek. sploh po odzivu tudi drugih ponudnikov.
no, meni je glavno da sem dobil po dobri ceni (ne najnižji vendar konkurenčni ostalim) hitro ter dobro montažo. pa še iz bližine je če gre kdaj kaj narobe.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Te stenske nalepke zmagajo. Cena 20 - 30 EUr
http://www.stenska-nalepka.si/nalepke-otroci
Na Aliexpresu pa 2 - 4 EUR.
ISTE NALEPKE!


Saj so ti nekateri že napisali vzroke za nenormalne marže:

- majhna država
- visoki davki
- želja za avtomoibilom ranga 30.000 + evrov
- itd, itd

Ampak glede na napisano bi človek pričakoval, da bo kitajska roba kakih 30, največ 50% dražja, kot iz Kine, ne pa petkrat do desetkrat. Za tiste, ki ne morejo počakati. Ki se jim sprdne nakup, pa morajo imeti robo najkasneje naslednji dan.

Balkan ekpress pa seveda tudi v Sloveniji ŠE VEDNO dela svoje: zakaj ne nekoga ocuriti, da bo imel 250 pritiska, ko bo zvedel, koliko je preplačal robo...

Zadnji konkreten primer: javljalec monoksida. Kitajski na bolhi je najcenejši 20 evrov. Nek angleški na bolhi (skoraj zagotovo made in China) 45 evrov.

Kolega pa mi je našel na Aliexpressu dva za 7 evrov, Točno take, kot so na bolhi 20 evrov. Torej enega za 3,5 evra, za manj kot tri kave. Dva za vsak slučaj, če eden odpove.... In VEČ kot dva javljalca bodo stale kvalitetne alkalne baterije za napajanje (6 kosov)...
evil.gif


Kdo je tu nor? Kdo koga jebe?
Ti se dejansko sekiraš zaradi ničvredne kitajske pizdarije, ki jo nekdo preprodaja s 1000% maržo (kao)? Vključno z ničvrednimi nalepkami in ostalimi smetmi? Resno? Aja, saj res, roba življenskega pomena, brez katere nam živeti ni
bonk.gif
Kot roba na TopShopu - cene so povsem prave, temu se reče davek na neumnost.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Žal kaj dalje kot od svoje vasi pri nas zares redkokdo lahko pljune. Zasluga temu gre pa našim elitam v Lj, ki so nam posilile denacionalizacijo in lastninjenje za vsako ceno - samo da je!
In obenem brilijantni odločitvi 91. leta, (višek strokovne inteligence naših vodij, tudi če nisem čisto nič zloben
evil.gif
), da se bo naša Slo na tem svetu šla zgolj trgovino in turizem, medtem ko se industrije ne bo šla.
Pa so tako pognali Litostroj, pa Iskro, pa LTH, pa TAM, ... železarne, - evo, zmanjkalo. Ne vem, kako jim je uspelo obdržati Hidroinstitut, pa Kidričevo in IMPOL (čudno, zares).

Telefon "Fitipaldi" od Iskre - amerikanci so ga kopirali. Iskra Delta - očitno trn v peti zopet amerikancem, LTH s svojim hladilniškim programom in navezo s Strojno fakulteto - le kako imamo lahko take idiote za vodje, da grejo likvidirat kuro z zlatimi jajci?

Itd, itd.

Leta 2002 je Evropa šla na EUR, mi smo pa seveda ostali še nekaj časa na tolarjih. V tistem trenutku je bilo naše delo degradirano na četrtino prejšnje vrednosti. Evropa je objavila kurz 1 EUR za 2 DEM, oz. 240 Tolarjev za 1 EUR, 115 Tolarjev za 1 DEM.
Nemec je stisnil figo v žepu in tega ni upošteval. Samo valuto so prepisali, cifra je ostala ista. Stroj ki je še 2 meseca prej stal 32.000 DEM, je bil sedaj, februarja 2002, 32.000 EUR !
shocked-1.gif
Ko sem ugovarjal, je rekel njihov prodajni: "Was ist das, deutsche mark?"

uf-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Notthisagain.jpg

Policija sporoča ljudstvu: radi delamo za 700 ali 800 evrov.

Zakaj to sporoča? Ker so vam uspešno sprali možgane (v Tacnu ali kasneje?) + ker imate družine, otroke, položnice.

Čudno le, da v Avstriji policaji tako ne razmišljajo? Pa imajo tudi oni familije!

Opranoglavci je še najblažji izraz.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Ti se dejansko sekiraš zaradi ničvredne kitajske pizdarije, ki jo nekdo preprodaja s 1000% maržo (kao)? Vključno z ničvrednimi nalepkami in ostalimi smetmi? Resno? Aja, saj res, roba življenskega pomena, brez katere nam živeti ni
bonk.gif
Kot roba na TopShopu - cene so povsem prave, temu se reče davek na neumnost.

Javljalnik monoksida pač ni neumnost.
Malo povprašaj forumskegapolicaja, koliko smrti letno je zaradi monoksida.
Je pa res, da je to lepa smrt...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Ne vem kje to bereš... ta tip dela na kitajskem, če se ne motim je pisal da v njihovi fabriki ni plače pod 800€, on dobi pa par jurjev http://www.trzican.si/?p=614
Kitajci delajo maso, že leta ni več vse v nizkih plačah.

Koliko tipov (%?) ima 800 evrov in koliko tipov (%?) nekaj1000 evrov? Ob njihovi totalni neinventivnosti, šlampariji in nasploh nekvaliteti?

Boš rekel, da imajo v povprečju celo višje plače, kot Nemci? Ne me smejat!
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Ti se dejansko sekiraš zaradi ničvredne kitajske pizdarije, ki jo nekdo preprodaja s 1000% maržo (kao)? Vključno z ničvrednimi nalepkami in ostalimi smetmi? Resno? Aja, saj res, roba življenskega pomena, brez katere nam živeti ni
bonk.gif
Kot roba na TopShopu - cene so povsem prave, temu se reče davek na neumnost.

Javljalnik monoksida pač ni neumnost.
Malo povprašaj forumskegapolicaja, koliko smrti letno je zaradi monoksida.
Je pa res, da je to lepa smrt...
Javljalnik monoksida ki ne dela je ultimativna neumnost.
Če ne dela in tega ne veš.... [cenzura] ga, tudi ne boš izvedel.
Problem ni v maržah. Problem je v tem, da bi ta tvoj ****** javljalnik morali izdelovati v Sloveniji, kupovali pa bi ga po celem svetu, tudi na Kitajskem. Ne nujno ker bi bil tako dober, ampak ker bi bili kupci prepričani da je dober in vreden nakupa.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
KSZ

Ok še moja izkušnja izpred parih dni...Vidim po TV, da gre Alpini slabo. Se spomnim na to slovensko znamko grem na njihov web shop in skupaj z mojo naročiva 3 pare superg. Rezultat? V Sloveniji premalo dela za alpinine delavce, vse moje nove superge (3 različni modeli) pa made in China. Seveda razumem, da je tam proizvodna cenejša kot pri nas, vseeno pa sem eden tistih, ki bi bil pripravljen plačati recimo 20% več za slovenski produkt (proti azijskem, romunskem...). Mogoče zaradi nekega čudnega občutka pripadnosti, ampak pri meni ga za Alpino ni več.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.662
262
113
jap... tudi mene to jezi.... pa ni to edina slo firma... in pol lapajo o slovenski kvaliteti...

me prav zanima, če je to njihov desing... al imajo kakšno industrijsko spletno trgovino, kjer zberejo model in kakšen našitek pride gor...

da ne govorim o tekstilu...

ps
drugače pa pohvalno, da si tako hotel pomagati Alpini.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Saj Gorenje je tudi Toshibo preprodajal - morda jo še kar.
Ali drži, da se pomivalni stroji od Gorenja, AEGja, Elektroluxa, ... izdelujejo na isti proizvodni liniji pri Boshu?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.973
3.267
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Saj Gorenje je tudi Toshibo preprodajal - morda jo še kar.
Če bi vsaj Toshibo. Na večini zadev piše: Made in P.R.C.
Toshiba ni od tam.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Johanes samo ti ves kaj imajo jahte (katere tudi skrbijo da ima kar nekaj ljudi posel) veze z visino marže....

Koliko je zate poštena marža koliko posten ostanek trgovcu. Konkretne številke prosim.

Ne vem. Nisem trgovec.

Mi je pa blizu Jazbinškov zakon: kupil stanovanje za 12.000 mark, prodal za 250.000 evrov...
evil.gif


Nek model jih je takrat (preko znancev) kupil 109. Ja, 109 stanovanj! Krat 150.000 evrov čistega po enem stanovanju pa si ven iz "tahudega"...
cheer.gif


Trgovci danes se proti temu lahko skrijejo. In splezajo jokat na drevo s svojimi zaslužki 20, 50, ali 100 evrov po prodanem artiklu.
Evo, johan, samo zate osnovni izračun:

Primer 100% prodajna cena VS. nabavna cena

10.000 € mesečni promet:
- 5000 € nabava blaga (neto)
- 1800 € DDV (cca 1500 neto DDV)
- 600 € najemnina
- 300 € prispevki
- 100 € stroški računovodstva
- 20 € strošek davčne blagajkne (letna licenca 240 €)
- 400 € ostali stroški (elektrika, voda, ogrevanje...)
- 1000 € zaposlen z minimalno plačo
- 150 € drobni material (papir, pisala, mape, kartuše in ostali birokratski šit), čistila in pripomočki za čiščenje (čistilni servis lahko samo sanjaš), žarnice, razna popravila, ostali nepričakovani izdatki

Pod črto, ostae 930 € v žepu s.p.-jevca.

To je nekako na grobo osnovna matematika enega trgovca s 120.000 € letnega prometa. Ravno neke jahte ne more imet sparkirane v marini na Hrvaškem.

Problem skorajda vseh zaposlenih je v tem, da vidijo le 10.000 € prometa, ne vidijo pa stroškov, živcev in ostalih zadev, ki jih tisti, ki gre domov iz šihta ob 14.00 ali 15.00, ne vidi.

V primeru nabave iz tretjih držav (kitajska, npr) je pa še tukaj čas, stroški dostave, carina, kup papirjev, kup drugih dajatev ipd.

Ne vem, kje živite, da vidite pri trgovcih (sploh manjših) bajne zaslužke in jahte. Pri malih trgovcih je pa dodatni problem še močna konkurenca...
bonk.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113

Če znajo, ne vem. Kakšno stvar naredijo seveda v redu. Velika večina izdelkov pa je pofl.
Saj drugače ne more niti biti, če vse, kar ponujajo, naredijo za 0.5 do 8 evrov... Govorim tudi o slabih, neprimernih materialih. Recimo o plastičnih kroglicah za ležaje koles...

Poučeni pa recimo kupujejo hi-fi stolpe iz 1975, 1980, 1985, ki so težki po 12 do 20 kg in več.
In vse to še špila, le kakšmo gumico na kakšnem kasetofonu je treba zamenjati. Pa mogoče kakšen kondenzator.

Pa zadeve spet špilajo naslednjih 10-15 let.

Edino, kar je, je, da ti ojačevalci nimajo USB vhoda... Prava katastrofa, kajne...
In da se ti ojačevalci, stolpi, ne morejo povezat z internetom.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Stari, kaj pa imaš ti proti netu? berem in vidim, da stalno nekaj piskaš net to, net ono..jaz sem mogoče xx let mlajši od tebe, pa mi net ne dela problemov, prav nasprotno...leta, ko nisem imel neta, se mi zdijo zgubljena v bistvu.

Zdaj, a ti je kakšen babo speljal prek neta ali podobno?
evil.gif
no, uporabljaš ga pa vseeno..