Preprodajanje kitajske robe - poslovni model?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Glej, tvoje penzije je treba nekako odplačat. Če bi imeli pošteno obdavčitev, tudi ne bi bilo treba toliko delati. Penzije tvoje generacije pri temu doprinesejo levji delež.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kako sprenevedanje!
shocked-1.gif


Človek ti napiše in dokaže problem, ti pa : "Ja ti samo jamraš, narediš pa nič!"

Cepec!

Če te nekdo opozori na težavo, je pol dela že narejenega. Če ti Johan (ali pa jaz) pove razloži, dokaže, ... da so skladi (naj bo pokojninski, zdravstveni, socialni itd) samo napajalniki za aparat, ki upravlja z njimi, ti še vedno sam sebi in vsem okoli sebe lažeš, da to ni res.
stupid-1.gif


Razmišljaj malce, če je zate v redu, ko se neka državna firma, npr. Petrol, Telekom, NLB, ... na koncu leta pohvali, da so ustvarili nevemkoliko dobička. Saj ga morajo, vendar ne enormno, da si potem talajo dividende! Zakaj ima npr. NLB dobiček? Verjetno zaradi previsokih provizij, ki jih jaz plačujem!

Sklad, ki kopiči denar za npr. pokojnine, s tistim nakopičenim denarjem tudi upravlja. Pomeni da ga obrača, saj je osnovni princip funkcioniranja denarja ravno njegovo kroženje. Ampak ne - v prvi vrsti se pazi, da imajo dovolj zaposlenih za lagodno delo na šihtu ter da imajo zelo v redu plačo, vsaj glede na delavce, ki pa ta sklad filajo. Za optimizacijo delovanja te službe niso verjetno še nikoli slišale.

Je tale moj zapis zate in še nekatere tule gor rešitev problema, ali samo jamranje?
13.gif
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Poznam podoben primer,.. uspešen privatnik kupil rabljen BMW za 25kEur, naročila padla, ljudje opravljali, čez eno leto se ga je znebil in dobil 15keur,...sedaj ima kombi in - Passata karavana 5 let starega, naročila šla gor vse v redu spet
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.427
113
še v SLO - ampak komaj
Daj ne seri. Nisem rekel, da nima tam pa kje prav - težava je način in "lajnanje", ter udrihanje po vsem drugem kar se ne sklada z njegovo sliko sveta.
In ja - po svoje ima prav, da je kruto, da je "vsa ta leta plačeval za penzjon", sedaj pa dobiva miloščino - ni pa prav, da vžge po tistih, ki se trudimo izogniti podobni situaciji v bodoče, še manj pa je prav, da udriha po tistih, ki trenutno filate/filamo sistem, da taki kot je on dobijo vsaj tistih par cekinov in imajo dostop do zdravstva (kakršnokoli že je). Pa ne zdaj obrniti, da mu ne še tega ne privoščim - ne dovolim si le da me nekdo obsoja, ker delam, služim in davke plačujem, ter da ne podpiram dela na črno in ravno tako ne kraje (tudi priskledarske ne).

Se pa strinjam, da je žalostno, da še vedno nimamo pametne varijante za voliti in da večinoma (tudi jaz) ne volim ZA ampak volim PROTI, kar pa sploh ni vredu.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Ne boš dočakal 55 let! Garant. Pa nimam nič proti tebi.

Ker si sprejel taka pravila igre, ker z načinom dela dobesedno pljuvaš po svojem zdravju!

Ker misliš, da tako MORA biti. Ker se greš posel na način, na katerega se ga gre večina.

Ja sej tu se strinjam s tabo, pa še z marsičem, ampak drugače NE ZNAM zaslužiti za sprotne stroške in tistih 14 dni Umaga na leto.
Če mi nekdo pove kaj in kako, bi ga verjetno upošteval. Tako da sem odprt za tvoje predloge.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
customer support? sem kupoval klimo in sem tudi tebe povprašal pa sem najprej čakal (oz spomnil na ponudbo 1x), potem sem vmes našel eno ki mi je bolj odgovarjala pa sem še za tisto povprašal pa nič odgovora s tvoje strani. tisto drugo sem potem montiral.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
customer support? sem kupoval klimo in sem tudi tebe povprašal pa sem najprej čakal (oz spomnil na ponudbo 1x), potem sem vmes našel eno ki mi je bolj odgovarjala pa sem še za tisto povprašal pa nič odgovora s tvoje strani. tisto drugo sem potem montiral.

Hja, tukaj svojo krivdo nosite tudi forumaši, ne govorim za vse, je pa kar lepo število takih. 100 ponudb in brezveznih vprašanj, potem te pa pusti čakat in je kupil nekje drugje. Če pa posel že steče, pa si potem zaradi nestrokovne montaže druge osebe kriv ti, ker si prodal škart robo. Hvala, ne hvala.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
customer support? sem kupoval klimo in sem tudi tebe povprašal pa sem najprej čakal (oz spomnil na ponudbo 1x), potem sem vmes našel eno ki mi je bolj odgovarjala pa sem še za tisto povprašal pa nič odgovora s tvoje strani. tisto drugo sem potem montiral.

Ja... veš kaj sem pravkar delal? brisal zasebna sporočila. Mislim, da jih je bilo za 35 strani. In ja priznam, lani sem delal v glavnem enostavne zgodbe. Vsi ki so "preveč" spraševali in glihali so odpadli. Vem ni OK. Ampak se življenje na žalost včasih obrne v napačno smer ( Johannes ima tukaj kar prav). Ampak tako pač je in verjetno bo letos zelo podobno. Ni problem z nasveti preko maila, telefona,... z veseljem bom odpisal.
Montaže bom pa načeloma delal samo še tiste, kjer se mi vsaj približno finančno izide. Namreč nimam namena delati s poceni materialom, nimam namena delati na spol. Če že naredim, želim, da je stranka zadovoljna. In ja, glede na konkurenco, ki je vsak dan večja, pri mojih želenih "standardih" nisem več najcenejši. Se zna zgoditi, da se iz zgodbe v prihodnje vsaj za nekaj časa umaknem.

Sem poskusil z zunanjimi izvajalci. In ne vem, ali sem jaz čuden ali kaj, ampak z nobenim nisem bil zadovoljen.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Aparat na katerega si vse to napisal je iz kitajske ZA MALE PARE. A se pocutis kaj nategnjenega.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.019
9.174
113
40
MB
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
customer support? sem kupoval klimo in sem tudi tebe povprašal pa sem najprej čakal (oz spomnil na ponudbo 1x), potem sem vmes našel eno ki mi je bolj odgovarjala pa sem še za tisto povprašal pa nič odgovora s tvoje strani. tisto drugo sem potem montiral.

Ja... veš kaj sem pravkar delal? brisal zasebna sporočila. Mislim, da jih je bilo za 35 strani. In ja priznam, lani sem delal v glavnem enostavne zgodbe. Vsi ki so "preveč" spraševali in glihali so odpadli. Vem ni OK. Ampak se življenje na žalost včasih obrne v napačno smer ( Johannes ima tukaj kar prav). Ampak tako pač je in verjetno bo letos zelo podobno. Ni problem z nasveti preko maila, telefona,... z veseljem bom odpisal.
Montaže bom pa načeloma delal samo še tiste, kjer se mi vsaj približno finančno izide. Namreč nimam namena delati s poceni materialom, nimam namena delati na spol. Če že naredim, želim, da je stranka zadovoljna. In ja, glede na konkurenco, ki je vsak dan večja, pri mojih želenih "standardih" nisem več najcenejši. Se zna zgoditi, da se iz zgodbe v prihodnje vsaj za nekaj časa umaknem.

Sem poskusil z zunanjimi izvajalci. In ne vem, ali sem jaz čuden ali kaj, ampak z nobenim nisem bil zadovoljen.

to je prvi korak do uspeha, da se rešiš balasta s katerim imaš samo delo, zaslužiš pa nič ne
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.676
14.381
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kaj ko bi Alter organiziral neke delavnice za upokojence, ki imajo preveč prostega časa? Ker današnji upokojenci so res sralci brez primere.

V letu 2015 nisem bil niti 1 dan na dopustu, v 5ih letih pa sem bil na bolniški vsega skupaj, beri in piši-4 dni, pa še takrat sem preko računalnika delal kaj za firmo. Trgovina je odprta 11 ur brez premora in pač nekdo mora bit tukaj. Nimam vikenda na morju, gumenjaka tudi ne. Zdaj bo treba kupit še en avto, pa ne sme bit preveč dobr, ker me že skrbi kako se bo odzvala okolica z Johannesom na čelu, ki mi bodo na račun tega glihali ceno v poden. Tole ni sarkazem, poznam enega, ki si je po letih trdega dela privoščil X5. Padali so očitki, promet mu je upadel, na koncu se je avta znebil.
bonk.gif

Fakit, moj kolega ma kontra teorijo. Avto čimboljši in direkt pred firmo parkirat, da ja vsi vidijo, da si uspešen, pa še raje pridejo k tebi, ker očitno dobro delaš
smile-1.gif


Zato je zdaj BMW petko zamenjal s (sicer rabljeno) 911.
grin1.gif

"If you want to be a diamond, act like one" by unknown author
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.439
5.924
113
pri taščici
Prav si naredil.
Vec pa ne bom pisal.
ampak si res malo na stranski tir dal klime. Imas novosti 2013. Meni pa si zadnjo klimo montiral 2012.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Te stenske nalepke zmagajo. Cena 20 - 30 EUr
http://www.stenska-nalepka.si/nalepke-otroci
Na Aliexpresu pa 2 - 4 EUR.
ISTE NALEPKE!

Saj so ti nekateri že napisali vzroke za nenormalne marže:

- majhna država
- visoki davki
- želja za avtomoibilom ranga 30.000 + evrov
- itd, itd

Ampak glede na napisano bi človek pričakoval, da bo kitajska roba kakih 30, največ 50% dražja, kot iz Kine, ne pa petkrat do desetkrat. Za tiste, ki ne morejo počakati. Ki se jim sprdne nakup, pa morajo imeti robo najkasneje naslednji dan.

Balkan ekpress pa seveda tudi v Sloveniji ŠE VEDNO dela svoje: zakaj ne nekoga ocuriti, da bo imel 250 pritiska, ko bo zvedel, koliko je preplačal robo...

Zadnji konkreten primer: javljalec monoksida. Kitajski na bolhi je najcenejši 20 evrov. Nek angleški na bolhi (skoraj zagotovo made in China) 45 evrov.

Kolega pa mi je našel na Aliexpressu dva za 7 evrov, Točno take, kot so na bolhi 20 evrov. Torej enega za 3,5 evra, za manj kot tri kave. Dva za vsak slučaj, če eden odpove.... In VEČ kot dva javljalca bodo stale kvalitetne alkalne baterije za napajanje (6 kosov)...
evil.gif


Kdo je tu nor? Kdo koga jebe?
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Aparat na katerega si vse to napisal je iz kitajske ZA MALE PARE. A se pocutis kaj nategnjenega.

Nategnjeni so kitajski delavci. Ki delajo še vedno, kot beremo, za 200, 250 evrov.

Nategnjeni pa so tudi slovenski delavci. Ki delajo še vedno za 580 do 700 evrov, v primerjavi z avstrijskimi, kjer NIHČE
ne-ne-1.gif
od Avstrijcev ne reče niti Guten Tag za manj kot tisočaka!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Glej, tvoje penzije je treba nekako odplačat. Če bi imeli pošteno obdavčitev, tudi ne bi bilo treba toliko delati. Penzije tvoje generacije pri temu doprinesejo levji delež.

Zagotovo! Nikoli nisem rekel da ne.

Ampak dejstvo: vse bi bilo drugače, če ne bi 23 let samo kimali in volili neprave ("kontinuiteto").

In si še vedno za tiste, ki so odnesli ven po nekaj miljonov, ali nekaj deset miljonov, intimno mislili: "So se pač znašli".
Namesto, da bi jih na stadionu Stožice dvignili v zrak z avtodvigalom, kot to delajo Iranci.

In ravno zaradi njihove "iznajdljivosti" bodo (mogoče tudi tvoji) mnogi slovenski otroci reveži, in bodo imeli, ko bodo stari šestdeset, 8 let delovne dobe in 220 evrov penzije. Če sploh...
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.439
5.924
113
pri taščici
Najprej mora biti Pershing pa bmw, ce pa kaj ostane pa se.... Potem pa ce slucajno se kaj ostane pa delavcu s tezavo minimalca
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.362
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Aparat na katerega si vse to napisal je iz kitajske ZA MALE PARE. A se pocutis kaj nategnjenega.

Nategnjeni so kitajski delavci. Ki delajo še vedno, kot beremo, za 200, 250 evrov.

Nategnjeni pa so tudi slovenski delavci. Ki delajo še vedno za 580 do 700 evrov, v primerjavi z avstrijskimi, kjer NIHČE
ne-ne-1.gif
od Avstrijcev ne reče niti Guten Tag za manj kot tisočaka!

Notthisagain.jpg
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.205
2.440
113
v lokalni ostariji
johanes KOLIKo bi bila poštena cena?!?!?! KOLIKO!??!

če upoštevaš vse stroške. pa nekaj mora zaslužiti če hoče kupiti 2, 3, 4 kontejner... a še vedno nabijaš in sanjariš?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Okoli leta 2000 smo poslušali japonca iz Makite, ki je predstavljal novosti - organizator je bila Metalka.

Udarno kladivo profi kvalitete je imelo pri nas ceno okoli 120.000 tolarjev, torej malce preko 1.000 DEM.
Rekel je, da če bi se evropa odpovedala servisni mreži, bi bila cena samo še 48.000 tolarjev. Matična firma pa dobi za izdelek samo 1.400 tolarjev, torej dobrih 12 DEM
shocked-1.gif


Če daš mašino na vago, ni nič jasnega, saj je materiala mnogo več kot pa 12 DEM
confused-1.gif
Tudi če bi material ukradli, ne more iti skozi, sploh pa če upoštevaš še nor tempo razvoja novih artiklov.