Preprodajanje kitajske robe - poslovni model?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ne boš dočakal 55 let! Garant. Pa nimam nič proti tebi.

Ker si sprejel taka pravila igre, ker z načinom dela dobesedno pljuvaš po svojem zdravju!

Ker misliš, da tako MORA biti. Ker se greš posel na način, na katerega se ga gre večina.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.601
253
113
pa kdo si res ti, da čisto vse veš?

Ne vem zakaj se začuti neko tvojo nastrojenost proti takim uspešnim trgovcem? Sicer pa, kaj ti veš, kaj oni delajo in kako služijo denar? To kr neki čez prst oceniš, da so oni vsi trgovci in da nategujejo folk. Pač imajo tak posel, da ga lahko urejajo preko gsm in laptopa. In tak mora dat tud kakšnemu še plačo, da postori njegovo delo. Ampak ne, človek je lahko samo 10 dni v juliju in mogoče 7 dni v februarju na dopustu, kar je več je že kriminalec.

In težko si danes predstavljam trgovca ki bi dolgoročno nategoval... v času ko slaba novica v 1 uri obkroži svet...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.173
2.366
113
v lokalni ostariji
johanes, če postavljaš neke teze in pametuješ ter modruješ bodi tudi konkreten. ne samo nabijat da povzduguješ sebe pametuješ in blebetaš popolne neumnosti. povej KOLIKO % - PROCENTOV naj znaša marža. KOLIKO lahko zasluži trgovec na mesec KOLIKO konkretno naj bo donos na vložena sredstva...

daj konkretne številke... pametnjakoviæ....

seveda tega ne boš zmogel. ker v tebi je polno nekega gneva in namesto konstruktivnih predlogov si poln nekih bedarij.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
saj vete tisto, da američani se ne grejo maloprodaje če ni vsaj 100 % rvcja
smile-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Kaj ko bi Alter organiziral neke delavnice za upokojence, ki imajo preveč prostega časa? Ker današnji upokojenci so res sralci brez primere.

V letu 2015 nisem bil niti 1 dan na dopustu, v 5ih letih pa sem bil na bolniški vsega skupaj, beri in piši-4 dni, pa še takrat sem preko računalnika delal kaj za firmo. Trgovina je odprta 11 ur brez premora in pač nekdo mora bit tukaj. Nimam vikenda na morju, gumenjaka tudi ne. Zdaj bo treba kupit še en avto, pa ne sme bit preveč dobr, ker me že skrbi kako se bo odzvala okolica z Johannesom na čelu, ki mi bodo na račun tega glihali ceno v poden. Tole ni sarkazem, poznam enega, ki si je po letih trdega dela privoščil X5. Padali so očitki, promet mu je upadel, na koncu se je avta znebil.
bonk.gif
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Zdaj naj pa še nekdo izračuna koliko profita moraš narest, da si boš izplačal za naše razmere zelo spodobno mesečno plačo npr. okroglih 2000€. (za to rabiš bruto bruto znesek) Ko to preračunaš koliko moraš prodat vsak dan ti bo slabo. Ko pa prišteješ še stroške skladišča, poslovnih prostorov, računovodstva... te običajno mine vse skupaj.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kaj ko bi Alter organiziral neke delavnice za upokojence, ki imajo preveč prostega časa? Ker današnji upokojenci so res sralci brez primere.

V letu 2015 nisem bil niti 1 dan na dopustu, v 5ih letih pa sem bil na bolniški vsega skupaj, beri in piši-4 dni, pa še takrat sem preko računalnika delal kaj za firmo. Trgovina je odprta 11 ur brez premora in pač nekdo mora bit tukaj. Nimam vikenda na morju, gumenjaka tudi ne. Zdaj bo treba kupit še en avto, pa ne sme bit preveč dobr, ker me že skrbi kako se bo odzvala okolica z Johannesom na čelu, ki mi bodo na račun tega glihali ceno v poden. Tole ni sarkazem, poznam enega, ki si je po letih trdega dela privoščil X5. Padali so očitki, promet mu je upadel, na koncu se je avta znebil.
bonk.gif

Zdaj ti bo Johan prbil, da si tolk požrešen in da si zaneslivo bolan (če pa še nisi pa še boš in boš pred 50imi zagotovo crknil).

To pa da s svojimi davki in prispevki posredno pomagaš njemu rit brisat ga pa itak ne zanima, ker on je menda svoje že pošteno 40 let vplačeval in ima zato sedaj neomejeno pravico, do tega, da ga ti oskrbuješ. Ti grdi grdi kapitalist in požeruh.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.983
9.100
113
39
MB
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kaj ko bi Alter organiziral neke delavnice za upokojence, ki imajo preveč prostega časa? Ker današnji upokojenci so res sralci brez primere.

V letu 2015 nisem bil niti 1 dan na dopustu, v 5ih letih pa sem bil na bolniški vsega skupaj, beri in piši-4 dni, pa še takrat sem preko računalnika delal kaj za firmo. Trgovina je odprta 11 ur brez premora in pač nekdo mora bit tukaj. Nimam vikenda na morju, gumenjaka tudi ne. Zdaj bo treba kupit še en avto, pa ne sme bit preveč dobr, ker me že skrbi kako se bo odzvala okolica z Johannesom na čelu, ki mi bodo na račun tega glihali ceno v poden. Tole ni sarkazem, poznam enega, ki si je po letih trdega dela privoščil X5. Padali so očitki, promet mu je upadel, na koncu se je avta znebil.
bonk.gif

meni sta smešna oba, on je itak penzič pa mu ni jasno kako deluje današnji svet, po drugi strani si pa ti ... ki delaš petek in svetek zato da preživiš ... očitno nimaš dovolj dobrega rvcja
smile-1.gif
ker dolgoročno to ne vodi v nič pametnega.

vem da je to težko slišat ... ampak, malo spominjaš na penzionista, čas že dolgo ni več (ali vsaj nebi smel bit) merilo uspeha
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Tako delo sem si zbral sam in moj namen ni bil jamBranje, samo na falus mi gre, ko neki penzič iz naslonjača predava o podjetništvu. Pa kolikokrat sem si že rekel, da bom takele debate na Alterju samo še bral.
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kaj ko bi Alter organiziral neke delavnice za upokojence, ki imajo preveč prostega časa? Ker današnji upokojenci so res sralci brez primere.

V letu 2015 nisem bil niti 1 dan na dopustu, v 5ih letih pa sem bil na bolniški vsega skupaj, beri in piši-4 dni, pa še takrat sem preko računalnika delal kaj za firmo. Trgovina je odprta 11 ur brez premora in pač nekdo mora bit tukaj. Nimam vikenda na morju, gumenjaka tudi ne. Zdaj bo treba kupit še en avto, pa ne sme bit preveč dobr, ker me že skrbi kako se bo odzvala okolica z Johannesom na čelu, ki mi bodo na račun tega glihali ceno v poden. Tole ni sarkazem, poznam enega, ki si je po letih trdega dela privoščil X5. Padali so očitki, promet mu je upadel, na koncu se je avta znebil.
bonk.gif

Fakit, moj kolega ma kontra teorijo. Avto čimboljši in direkt pred firmo parkirat, da ja vsi vidijo, da si uspešen, pa še raje pridejo k tebi, ker očitno dobro delaš
smile-1.gif


Zato je zdaj BMW petko zamenjal s (sicer rabljeno) 911.
grin1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.004
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Ne boš dočakal 55 let! Garant. Pa nimam nič proti tebi.

Ker si sprejel taka pravila igre, ker z načinom dela dobesedno pljuvaš po svojem zdravju!

Ker misliš, da tako MORA biti. Ker se greš posel na način, na katerega se ga gre večina.

V bistvu tole vem tudi sam
redface-1.gif


Ampak posel je tak, da ga ne morem vmes "prekinat za 3 tedne". da bi še enega zaposlil, pa ni dovolj RVCja in smo spet pri začetku tvojega pisanja.
Je pa vseeno res, da sem raje 20ur/dan dosegljiv in med dopustom tipkam na računalnik, kot pa da bi moral za nekim tekočim trakom za minimalca delati.
Ampak sej bo. V eni drugi temi smo se pogovarjali kam v "penzijo", da ne bo predrago, da bo dohtar blizu, da bo toplo... In v bistvu kar resno iščem destinacijo, ki pa bi jo najraje imel znotraj EU, zaenkrat"
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.155
113
trgovec ki je pošten ni nategun. Saj se ve kaj so normalne marže in cene.
Trgovec ki prdajaja robo za 30€, ki jo lahko vsak kupi za par dolarjev komad, pa je nategun.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Trgovec ki prdajaja robo za 30€, ki jo lahko vsak kupi za par dolarjev komad, pa je nategun.

Smo že zgoraj razdelali, da ko upoštevaš stroške trgovca, to ni nujno res. Tema se lahko zaklene.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Teb nc ni jasn, pol pa take pokas tle gor. S tem poves kaksen bebcek si.

Trenirka v new yorkerju made in cambodia za 19,99 je zate ugoden nakup, clovek ki jo je naredu pa dobi toliko mesecne place. Verjetn ves da jo je ny dobil za dober euro.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Ne boš dočakal 55 let! Garant. Pa nimam nič proti tebi.

Ker si sprejel taka pravila igre, ker z načinom dela dobesedno pljuvaš po svojem zdravju!

Ker misliš, da tako MORA biti. Ker se greš posel na način, na katerega se ga gre večina.

V bistvu tole vem tudi sam
redface-1.gif

Zakaj se potem večina norčuje, tako iz mene (samo zato, ker sem penzič in kao nič ne vem), kot iz tega, kar napišem?

Zato, ker podzavestno vedo, da imam še kako prav.

Me prav zanima, v kakšnem stanju bodo ti žalilci pri šestdesetih, sedemdesetih?

Me zanima, koliko časa bodo ti liki uživali penzijo, odnosno tistih 250 evrov, kar bo čez 15, 20 let "zelo dobra" penzija?

Moj pokojni oče jo je užival (penzijo namreč) celih 34 let. Vi jo NE BOSTE toliko časa. Niti slučajno! Niti 10% od vas, ker delate noč in dan.

Sistem je namreč sedaj postavljen tako, da zaključite delovno dobo in se relativno kmalu zvrnete v jamo...


In to kruto dejstvo vas seveda BOLI. Ker mu niti ne morete argumentirano ugovarjati.
Guglajte, pa pošteno napišite, koliko let živi Slovenec po tistem, ko gre v pokoj...

In ker še vedno delate pol manj, kot Kitajci, ki delajo (mnogi) 400ur mesečno (guglajte,če ne verjamete), verjamem, da boste že čez nekaj let morali delati 250, celo do 300 ur mesečno.

Da boste vsaj približno konkurenčni. Konkurenčni Kitajcem in njihovim jajcem... Bolje - smetem.

Bravo! Dobro vam kaže!
cheer.gif


Mislim, da bi bilo dosti bolj produktivno kot ugovarjati enemu penziču, kaj narediti, da ne bo tako, kot zelo verjetno bo...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Kake ene pokajo, ko še niso povohali nobenega posla...odprite firmo in zalaufajte z manjšimi maržami.

Ko sešteješ vse stroške, riziko, davke, prispevke, mogoče še kako plačo, potem ti ni več do smeha in pametovanja v tej državi. Da ne omenjam kupne moči v Sloveniji, ki je vse slabša....zraven tega pa imaš multinacionalke v Sloveniji, ki prodjajo vse kar želiš in kar nek s.p. uvaža s Kitajske in vam gre v nos, a ima ta multinacionalka še veliko veliko večji RVC, a nikomur ne gre v nos. Vam gre v nos nekdo, ki ga poznate, a? Tipično slovensko...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Še to.

Vesel sem, da me je ravnokar nekdo predlagal za izbris.

To mi potrjuje natanko to, kar že vem dolgo časa: kako zelo boli resnica, kako zelo bolijo kruta dejstva...

Hvala "neznanemu junaku" za potrditev, da imam prav.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.301
2.402
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Še to.

Vesel sem, da me je ravnokar nekdo predlagal za izbris.

To mi potrjuje natanko to, kar že vem dolgo časa: kako zelo boli resnica, kako zelo bolijo kruta dejstva...

Hvala "neznanemu junaku" za potrditev, da imam prav.

Katera resnica? A to da gre svet v maloro ali to da v vsem svojem nabijanju nisi podal enega predloga kaj in kako spremeniti, da bi bilo bolje.

Si tipičen primer človeka, ki ima na vsak predlog nov problem ozr. veš vedno povedati zakaj nekaj ni dobro, nikoli pa kako bi spremenil na bolje ozr. sploh kaj spremenil.

Sedaj pa O&O