Preprodajanje kitajske robe - poslovni model?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
johanes a je pošteno za nekoga v krizi da dela izgubo? ker pod 10% jo dela. to ti je poštenio? si toliko poln samega sebe da te ni sram ljudi tiščat v bedo. pa toliko polna usta imaš o prekomernem delu! a zate je po drugi strani vse nateg kjer nekdo morda zasluži par €.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.991
9.107
113
39
MB
10 %
aplauz.gif


hin
hysterical-1.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
johanes a je pošteno za nekoga v krizi da dela izgubo? ker pod 10% jo dela. to ti je poštenio? si toliko poln samega sebe da te ni sram ljudi tiščat v bedo. pa toliko polna usta imaš o prekomernem delu! a zate je po drugi strani vse nateg kjer nekdo morda zasluži par €.

Glej, briga me = boli me kuratz = naj trgovci crknejo, če niso sposobni preživeti (saj imamo Aliexpress, ki pride čez 25dni) = za večino Slovencev (dejstvo) je celo cena 3 evre za neko stvar- previsoka.

Dobro so nas/vas...
aplauz.gif


Pa še vas/nas bodo.
cheer.gif
Direktno v glavo: prc, prc, prc...
Vi pa kar čakajte, da bo bolje, da bodo Pilatusi metali dol bankovce po 500 evrov...

V Slovenijo vsekakor prihaja "Romunija" in to na velika vrata.
Ampak Romuni so vsaj potolkli nekaj 100 ali 1000 ljudi (Causescu, Elena, nekaj od Securitate)...

Pa mi? Pri nas pa polne lape človekovih pravic (Drnovšek, Hanžek, itd.), pa 160.000, najbrž pa preko 200.000 ljudi brez dela...
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Das za robo 2eur, prodas pa za 2,20. Jaki bizbis.

Še nisi slišal za minimalizem, skromnost, za mater Terezo?

Avto bek, voziš kolo, regrat, brskat po kantah in kontejnerjih. no more pivo, CSD, plačan vrtec, osebni bankrot, neprofitno stanovanje, pa še in še...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Zakaj mislis da sem
evil.gif
prilepil.
Zadnjic na kavi z nekim alterjevcem. Ves vesel ker je sklenil posel z nekaj % marze (pod 10). Tudi jaz bi bil vesel takega posla.
Nekaterim (zgornji izracun) pa niti 100% ni dovolj.
Se enkrat
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Das za robo 2mio eur, prodas pa enemu znanemu kupcu za 2,20mio. Jaki bizbis.
Takoj podpisem.
V temi o nepremicninah posredniku niti 2% ne privoscite. Za koliko bi moral pa on delati?
evil.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj mislis da sem
evil.gif
prilepil.
Zadnjic na kavi z nekim alterjevcem. Ves vesel ker je sklenil posel z nekaj % marze (pod 10). Tudi jaz bi bil vesel takega posla.
Nekaterim (zgornji izracun) pa niti 100% ni dovolj.
Se enkrat
evil.gif

Ma ja.

Vse je stvar skromnosti človeka, njegovega pogleda na 10, 100, 1000 evrov in seveda - kriterijev.

Skromni, neambiciozni razmišljajo približno takole: Saj 15 evrov na dan sploh ni slabo, ker je to 450 na mesec. Pa naj gre za klošarja, ali za žensko, ki čisti na črno stanovanja.

Tisti na drugem polu pa jamrajo: Zaslužim samo 80 evrov na dan čistega, torej le malo več kot 2000 mesečno. Pa kdaj bom jaz prišel do svojega prvega miljona?
evil.gif


Kriteriji, ambicije, cilji.
Se raztrgati v želji, da bi imel nekega dne miljon v banki.

Ali pa lepo počasi in na izi, po "črnogorsko"... Pa praviloma imeti dolgo življenje, ki ga prinaša filozofija: Boli me kuratz...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
15eur na dan je dalec os 450 mesecno. Saj pa ne delas 30 dni.
Si ti delal za 15 na dan??
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zakaj mislis da sem
evil.gif
prilepil.
Zadnjic na kavi z nekim alterjevcem. Ves vesel ker je sklenil posel z nekaj % marze (pod 10). Tudi jaz bi bil vesel takega posla.
Nekaterim (zgornji izracun) pa niti 100% ni dovolj.
Se enkrat
evil.gif
Srčno upam, da vam je jasno, da je nekaj marža 10% pri ENEM projektu za 200.000 EUR, po možnosti še za znanega kupca in vnaprej dogovorjeno, brez zalaganja denarja.
Drugo je pa marža 10% pri poflu za 2 EUR, kjer moraš najprej kupit na zalogo, potem morda prodaš, zraven še po možnosti vsak pofl prodajaš po pošti, itd...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
15eur na dan je dalec os 450 mesecno. Saj pa ne delas 30 dni. Eni delajo 30 dni/mesec. Jih je vsak dan več...
Si ti delal za 15 na dan??

V "mojih" časih za 15 evrov/30 mark nisem niti snel pokrovčka s kamere, verjel ali ne.
In ko smo šli v München, smo z enim (1) prešvercanim videorekorderjem (ja, pametnjakoviči, predpotopna tehnologija, VHS kasete) pokrili bencin, tunele, malico in eno, ali dve pivi v Münchenu!
aplauz.gif


Z enim ušivim, usranim videorekorderjem, ki ga danes mnogi - poklanjajo...

Danes pa snemajo vsi, zasluži pa nobeden nič. Skoraj nič.
Skoraj nič je zame manj kot 2 ali 3000 evrov, kolikor zasluži nekdo iz Celovca, sem govoril z njim, samo s snemanjem porok. Pa ne snema vpovprečju niti eno poroko tedensko...

Mi je zadnjič mudel iz Lj. prodal čisto solidne slušalke za 10 evrov.
Povedati hočem le, da ima lik 4 K fotoaparat, 4 K kamero in dober, odziven dron z 4 K kamero...

Z vso to opremo služi max 1200 evrov mesečno, včasih pa samo 700 ali 800.

Ker ne zna, boste nekateri pametovali.

A ti, ki to bereš, pa znaš in kasiraš 6000-8000 mesečno?

Te povabim na kavo, ti pa prinesi izpisek z tvojega transakcijskega računa, še bolje pa bo, da greva v tvoj sef pogledat zlate palice, ki jih tam hraniš...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
johanesu matematika šepa. ve samo da so barabe vsi ki prodajo za več kot nabavijo

Saj se trudiš, da bi me dal v nič, ampak ti nekako ne uspe...
evil.gif


In čisto možno je, da ko boš ti imel 60+, da boš na stvari gledal podobno, kot sedaj gledam jaz...
Da se ti bo matematika - spremenila...
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.383
1.008
113
Celje
Obišči stran
Zdaj ko je omenil snemanje imam v spominu (nekje tako v ozadnju), da bi tega našega johannes-a povezal s posnetki, ki bi spadali v drugo kategorijo
evil.gif


Kot pravim ne vem od kot se mi zdi "znan", ampak sem že moral na kakšnem forumu zaslediti tole ime.