Prepoved dizlov v DE

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
no, avto kot prevozno sredstvo ni luksuz ampak je nuja. Da ti je toplo doma tudi ni luksuz ampak je nuja. Tako da...kaj je luksuz in kaj ni, je stvar debate.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ja, pri nas je tako, da EU šele razmišlja, pri nas že uzakonimo, pa verjetn bodo traktorje tud spravli z njiv, ker zelenjava pol smrdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

shift

Guru
20. jul 2007
9.758
2.043
113
za šankom
no, avto kot prevozno sredstvo ni luksuz ampak je nuja. Da ti je toplo doma tudi ni luksuz ampak je nuja. Tako da...kaj je luksuz in kaj ni, je stvar debate.


pri nas je nuja, ker je javni prevoz za en ku.rac, ko sem bil na Dunaju mi niti na misel ni prišlo, da bi se tam vozil z avtom, javni promet laufa brez problema in je cenovno dostopen
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
Pri nas je tudi specifika razprpšene poselitve. Tega pač z nobenim javnim prevozom ne moreš rešit. Lahko bi pa rešili povezljivost mest in dostope, to pa ja. To pa smo v kameni dobi.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
nuja je vecja kukr mas vec €.
v slo bi lahko prihranili več mio € in izgubili nič. ampak sosed mora videt, vedet kak zmoremo. in moramo biti individualisti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
Avto je lahko tudi 200€ vreden, ampak te bo država jebala na celi črti, če imaš tak star avto. Kje je zdaj tukaj sosedska favšija? Je ni, država v prvi vrsti, forsira posredno, da se je "potrebno" preseravat z novimi kolami.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Avto je lahko tudi 200€ vreden, ampak te bo država jebala na celi črti, če imaš tak star avto. Kje je zdaj tukaj sosedska favšija? Je ni, država v prvi vrsti, forsira posredno, da se je "potrebno" preseravat z novimi kolami.

ja, ja
mnogi imajo kola, ker jih lahko imajo.
imam prijatelja. zagrizen kolesar, antiavto na celi črti.
ima denar. ima avto. a model hodi z busom, štopom, če z biciklom ne gre.
ne, nimajo super javnega prometa. Šabac Beograd se vozi z busom na šiht. v novi sad pa zdravniku.

če on lahko, z dvemi otroci, avtom v garaži..pol se da tudi iz šiške do leka (prjatu kupu 1,5 dci od babe k je vozila to relacijo, ne sprasuj o senzorjih, dpf itd)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
... ne morem več poslušati jamranja o dizelskih avtomobilih!
Tukaj nekaj resnih težav s drugih (nemških) forumov ... (za nešvabe sem že prevedel)

Forum Lamborghini:
Pojavlja se šumenje zraka pri 350 km / h, ne vem kako nadaljevati pri reševanju težave.
Kdo lahko pomaga?

Forum Ferrari:
Od 16000 obrt / min je precej glasno v notranjosti!

Audi A8 Forum:
Kam lahko dam Rolex popraviti?

Volvo 850 Forum:
Prvi zobati počil pri 400.000 km, a vložim za garancijo ali stvarno napako?

Fiat Forum:
Halo? A je kdo tu?

Opel forum:
Ne morem spati ponoči, moj Opel tako glasno rjavi.

Mercedes C-razred Forum:
V nedeljo, ko sem šel po žemljice, me je dobil dež in zmočil avto. Kaj storiti?

MX-5 Forum:
En hillbilly s Defenderjem mi je zapeljal čez avto!

Land Rover Defender Forum:
Pod šasijo se mi je zataknil MX-5! Kako se ga rešim?

Renault Forum:
Prodajam mesečno karto!
Avto prej kot je bilo pričakovano z delavnice nazaj.

Bentley Forum:
Danes sem uporabil pepelnik. Kako ga zamenjam?

Porsche Cayenne Forum:
Poraba pod 40 l/100 km – a je kaj narobe z motorjem?

Smart forum:
Dodatno namestil motor kosilnice - končno več moči!

VW Bora Forum:
Jezen sem! Vsak misli, da imam Golfa z nahrbtnikom.

Forum Viper:
Smart v sesalnem sistemu! Kako ga lahko dobim ven?

BMW 3 Series E36 Forum:
Ej – ki tlele tu najbolji burek?
(original DE: Wo gibst beste fett krass Döner in Stadt?)

Hummer forum:
Sem si danes zvil odbijač.
24 ranjenih, 10 mrtvih.
A moram nujno uporabiti original črno barvo?
Prva trgovina je 25 kilometrov stran – to je 35 evrov za gorivo!

Honda Civic CRX Forum:
Sosedov pes mi spi auspuhu. Ali avto lahko vseeno vžgem?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
A to je narejeno z mislijo na ucinkovitost ali so spet le dodali nekaj elektricnega obstojecemu? Glede na postavitev baterij zgleda tako.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
K novemu dizl motorju so dali nov 9G hybrid auto menjalnik, tako da in 50 km dosega kao. Dost uporabno, če bi cena bila zanimiva. To je dejansko danes, najbolj optimalna zadeva..za mesta s problemi imaš E doseg in plug in, za relacijo pa je varčn dizl. win win.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Zveni lepo, ampak bi rekel, da je vseeno boljsi Lexus oz. Toyota pogon. Me zanima koliko procentov bodo znizali porabo napram le dizlu. Sedaj imajo dodan elektro pogon bencincu ce se ne motim in naj bi bil tko-tko, ne?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Ok, ni slabo, ampak ni to isto. Lexus hibrid je konkurenca dizlu. Po porabi in ceni.
To kar si linkal pa je plug in hibrid, kar pomeni ne tic ne mis. Drazji, ampak vseeno se ne EV.
Vse skupaj je po moje bolj marketisnka fora, da so E fancy, do takrat, ko pridejo ven pravi EV z zvezdo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.488
9.213
113
???, ne razmem, kakšna konkurenca dizlu? smisel je nizka poraba in dober doseg. al je plugin al karkoli, sploh ni toliko pomembno.
Verjemi, če bi imel zdaj neko limuzino so porabo 3 litre, brez EV, za normalni denar, se o EVjih sploh nebi pogovarjali.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Lexus je konkurenca dizlu v porabi. Zasnovan je na max. ucinkovitost. Primerljiva sta na relaciji.
Plug in pa ne vem ce ga ima Lexus, ampak ta bi bil primerljiv s taksnim mercedesom. Plug in pa je pomeben podatek, ker ima pac vecjo baterijo in s tem ceno.