Prepoved dizlov v DE

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Mal poslusam tole, kao verjetno bo šlo v smeri prepovedi do Euro5 dizlov v mestih..no, zmotilo me je naslednje...

A so novinraji res tolk glupi ali namerno zavajajo, češ kakšen udarec bo to za industrijo in konec sveta. NE, vse skupaj bo raja plačala. Avto proizvajalci pa si že manejo roke., ker bo zdaj pač nemec (potem verjetno tudi mi, ki smo najbolj pametni), kupit nov avto z euro6, če slučajno imaš dizla euro5.

To bo še zabavno.

Drugače pa hop, dobra priložnost za ljubitelje premium avtov, verjetno bo razprodaja v DE euro5 strojev :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Točno tako. Nemci ne bi sprejemali ukrepa, ki bi zavrl gospodarsko rast. Tako bodo spipali denar iz zasebnih žepov, stranski efekt pa bo za odtenek boljši zrak v mestnih središčih. Če ne bodo uvedli še kakega drugega ukrep, to ne bo dovolj.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo se zna tole kmalu prenest na kakšno EU direktivo. No temu smo pa tudi mi zavezani... Tako da se zna v neki ne tako oddaljeni prihodnosti zgoditi podobno pri nas... Torej bo povprečen slovencelj najprej navalil kot svinja na buče na "prepovedane" EURO 5 dizle iz Nemčije (razna ljudska vozila, sportska kola), potem pa bodo to prepovedali še tukaj (pa verjetno kar generalno ker smo bolj papeški od papeža) in povprečni slovencelj bo spet jokal, kaj jokal - tulil kako je bil 2x nategnjen...
Zna pa to kakšna BiH, Srbija in podobno zelo zadovoljna zaradi masovnega pritoka novejših vozil...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.486
1.132
113
Zakaj bi bil nategnjen? Kupiš v DE po ugodni ceni, voziš 2-3 leta in če bo sprejeta Eu direktiva, prodaš na jug za enak denar kot si ga kupil v DE.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
pišemo za Euro5 premium kola :) tisti ni tako staro.
Itak pa bodohitro potem zaključili še euro6..in bo potem legit samo Euro6c ali d, ali kam že to gre.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.529
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hvala! v bistvu sem še na začetku izbora, malo si še ogledujem in gledam, kaj bi sploh prišlo v poštev. če bi vzela še en avto bi potem definitivno karavana in dizla (delam letno vsaj 40.000km in rabim večji prtljažnik, vsaj nek osnovni karavn) ... in sem veliko tudi v tujini in se ne bi kaj zeznil z napačno kategorijo motorja ... :p

gledam bolj v smeri od 2014 naprej, Volvo V60 in V70, mogoče MB C klasa ...
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Tu je potrebno vedeti par stvari. Sedaj je dovoljeno, da mesta smejo prepovedati dizle za izboljšanje zraka z določenimi pogoji.
Recimo, ce ni drugih načinov za izboljšanje zraka., samo del mesta, zagotoviti morajo obvoz, samo nekatere dizele, v korakih, ....
Torej stvar se ne bo zgodila kar cez noc. Recimo Hamburg so ali bodo kmalu dovolili le dizle za prebivalce mesta. Drugje bodo najprej prepovedali starejše dizle - pod EURO5, ...
Po drugi strani imajo ze pripravljeno ti. hardverski upgrade, cigar cena je od 1500-3000E material + delo. Vprašanje je kdo naj bi to plačal. Avto industrija (VW,...) noče. Ce bi vlada malo prevec pritisnila bi verjetno takoj imeli "presežne" delavce, ..... Na konci bi/bodo verjetno plačali davkoplačevalci (drazava ) in uporabnik.
Zaradi slednjega tudi ne pričakujem kakšnih drastičnih padcev cen dizel vozil, (samo) zaradi dovoljenja prepoved, ampak bolj ker ne bodo vec tako in.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Samo se zna tole kmalu prenest na kakšno EU direktivo. No temu smo pa tudi mi zavezani... Tako da se zna v neki ne tako oddaljeni prihodnosti zgoditi podobno pri nas... Torej bo povprečen slovencelj najprej navalil kot svinja na buče na "prepovedane" EURO 5 dizle iz Nemčije (razna ljudska vozila, sportska kola), potem pa bodo to prepovedali še tukaj (pa verjetno kar generalno ker smo bolj papeški od papeža) in povprečni slovencelj bo spet jokal, kaj jokal - tulil kako je bil 2x nategnjen...
Zna pa to kakšna BiH, Srbija in podobno zelo zadovoljna zaradi masovnega pritoka novejših vozil...


saj tu vemo pol kaj bo, podobno ko s krediti v frankih, bo država plačala, ni panike :eek:
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja prvi se bodo rešili starih vozil rentakarji in taksisti, trgovski potniki...