Prenosnik = Windows = Garancija - JA/NE?

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Zdravo,

zanima me sledeče:

Svak si je kupil prenosni računalnik v fizični trgovini cca 6 mesecev nazaj. Prišlo je do okvare in ni več delal (po moji laični presoji, je bila napaka v Windowsih). Ker mu ni uspelo restorati(kontaktirala sva po telefonu, sam nisem imel fizičnega dostopa do računalnika), sem mu rekel, naj nese računalnik lepo na servis in naj tam uredijo (da ne bom kaj jaz kriv, da mu zavrnejo garancijo
cool-1.gif
).

Odnesel je prenosnik na servis in ga čez cca 10 dni dobil nazaj, na nalogu pa je pisalo: "menjava matične plošče"
stupid-1.gif

Seveda sem bil začuden, da je bila napaka "tam", saj so očitno hoteli in uspeli nategniti dobavitelja
tongue-1.gif


In potem se je prenosnik ponovno pokvaril (enaka zadeva kot prvič) in ga je odnesel na servis. Čez par dni pa dobi mail, da so mu garancijo zavrnili, saj je napaka na Windowsih, kateri pa ne spadajo v garancijo. Enak odgovor pa je dobil tudi s trgovine, kjer je nakup opravil.

Se kaj da tu narediti? Prenosnik je bil kupljen nov, z originalnimi Windowsi, seveda prednaloženimi.

Če tema ne spada sem, jo premaknite
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

šenkani so bli poleg, itak polizdelek, se ne bi smel prodajat
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
šenkani so bli poleg, itak polizdelek, se ne bi smel prodajat

No, v dotični trgovini so prenosniki brez Windowsov 100e cenejši
cool-1.gif



Naložiti jih je možno čisto brez problema, zanima me samo, če lahko kaj naredi (pritožba itd.)
sprasujem se.gif


Sicer so mu s strani servisa dobrovoljno poslali predračun za namestitev novih Windowsov v višini 150e (glede na zadevo z matično ploščo dvomim, da bi dobil originalne
tongue-1.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ja, za sw ni garancije in skritih napak, sicer bi ms bankrotiral
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kje je zagotovilo, da bo z novimi sw delalo?
če bo delalo, zakaj prodajalec ne vrne kupnine za sw? ker njegova preinstalled verzija pač ne dela.

a za katero znamko gre?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
To tudi mene zanima. Veliko nevednih uporabnikov brska po raznoraznih straneh, kliknejo na Yes za vse, kar jim strani ponudijo.
Instalirajo en program in zraven njega še par drugih, vključno z reklamami in virusi.
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Sicer pa imaš na predinšaliranih windowsih polno nekih ikon na desni za wifi pa touchpad pa zvoj pa 15 ostalih PM, vse nepotrebno. Sam sem kupil laptop vedno brez OS in si daš gor kar rabiš, isto namizne rač.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ne vem če je treba kaj čudnega, da windowsi jebejo. Tudi sam sem imel grozne probleme z win7 od samega začetka nakupa računalnika. Računalnik se je zaganjal in ugašal celo večnost. Zaradi tega sem ga dajal zgolj v mirovanje. Zadeva se je porihtala še le z izdajo novih popravkov čez pol leta ...
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Kaj pa namešča, da mu uspe sesuti Windowse?

Kolikor jaz vem, ne namešča ničesar posebnega, vsaj na starem računalniku ni bilo nič takega
smile-1.gif



Se pravi, kljub temu, da je kupil laptop z Winsi(za to ga tudi dražje plačal), si zdaj ne more nič pomagati, pomagajo samo pašniki
confused-1.gif


Aja, laptop je DELL
cool-1.gif
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Odvisno od napake. Vedno lahko obnoviš namestitev operacijskega sistema.

How To Restore or Reinstall Microsoft Windows on a Dell Computer

Vsak z malo znanja računalništva bo to naredil, večina računa bistveno manj kot 150 evrov.

Narediti ni problem
cool-1.gif


Zanima me ali lahko karkoli doseže pri "pooblaščenih osebah", se pravi trgovini/servisu ?

Meni se zdi skrajno neumno, da kupiš napravo s prednaloženo programsko opremo, katero tudi plačaš, potem pa zahtevajo plačilo za popravilo zadeve, ki si jo plačal in za katero imaš garancijo...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
obnovit in počakat na ponovitev. kar se mene tiče je izdelek hw + sw in če neki ne dela je to v garanciji. pa dell nej ne prodaja takih kombinacij.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik chancey pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Odvisno od napake. Vedno lahko obnoviš namestitev operacijskega sistema.

How To Restore or Reinstall Microsoft Windows on a Dell Computer

Vsak z malo znanja računalništva bo to naredil, večina računa bistveno manj kot 150 evrov.

Narediti ni problem
cool-1.gif


Zanima me ali lahko karkoli doseže pri "pooblaščenih osebah", se pravi trgovini/servisu ?

Meni se zdi skrajno neumno, da kupiš napravo s prednaloženo programsko opremo, katero tudi plačaš, potem pa zahtevajo plačilo za popravilo zadeve, ki si jo plačal in za katero imaš garancijo...

Skrajno neumni so lahko tudi uporabniki, ki namescajo vse zivo... povsod kliknejo YES I WILL, ko se na popup-u pojavi napis "ZADELI STE NOV IPHONE"... potem ko zasvinjajo sistem pa priackujejo, da jim bo trgovec to nesnago spucal brezplacno v garancijskem roku.
grims-1.gif


Garancijo imas samo na strojno opremo... za uporabo programske opreme pa je potrebno prebrati licencne pogoje... v katerih ponavadi pise, kaj se lahko pocne in kaj ne
smile-1.gif
...

Za kaj takega, kar tukaj pricakujes, bi moral imeti sklenjeno neko vzdrzevalno pogodbo... ki ponavadi vkljucuje nek osnovni support... kar je vec se pa se posebej placa po porabljenem casu oz. po dogovoru ...

Dokler pa ne vemo, kaj je sploh narobe, lahko samo ugibamo... Ker to, da pise, da je "enaka zadeva kot prvič" lahko pomeni tudi samo to, da se racunalnik noce zagnati... Kaksni so pa simptomi, pa ne vemo ...
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Pridem v trgovino, rečem tale prenosnik bi imel. On da men račun, jst njemu denar in se razideva.
Doma prižgem in piše "Dobrodošli", pa mogoče par klikov za ustvarjanje računa.
Kje naj bi potem videl pogoje, da za win ni garancije, da win niso moji ampak jih lahko samo uporabljam... ?

Jst bi vztrajal, računalnik ne dela. Kaj ne dela ni moj problem, zato je garancija, servis... Če dokažejo, da je za nedelovanje kriv "moj nameščen program" bom plačal, če pa so krivi windowsi, pa se nej zmenjo z microsoftom kdo bo plačal!

se pravi lahko kmalu pričakujem, da tudi telefonov ne bodo hotli več popravljat, ker bo kriv android? Je že imel kdo tako izkušnjo?
če v fordu ckrne sony avtoradio (se mi zdi, da imajo to original vgrajeno), ga morem pelat na sony servis?