Prenosnik noče narediti recovery Viste

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
torej, zaradi počasnega polnjenja baterije je prenosnik romal na servis, in kar bi moral biti rutinski poseg, se je spremenilo v skoraj nočno moro.

ko je bil računalnik prvič na servisu, so mu menjali matično ploščo, vendar z zapisom za Visto Home Premium, medtem, ko sem kupil prenosnik z Visto Home Basic.

nato sem 14 dni po prvem servisu fasal virus, zato sem naredil recovery Viste, brez problema. sistem je dvignil Visto Premium (seveda na začudenje vseh, kako je to mogoče, ampak naše laične oči so sprejele moje klikanje po meniju za upgrade kot uspešno). uspešno vse do tokratnega obiska servisa, kjer so spet zamenjali matično ploščo in se sedaj Visti ne ujemata oz. je serviser rekel, da naj naredim še recovery viste (to mogoče je moja napaka, saj sem sklepal, da glede na to, da sem to enkrat že naredil sam, brez problemov, sem pač rekel, okej bom, namesto, da naj to oni naredijo na servisu).

malce po moji prvi obnovitvi Viste, sva s kolegom naredila dual boot, tako da mi računalo ob zagonu ponudi možnost izbire, ali se zaženejo XP-ji ali Vista. vse je vedno delalo brez najmanjšega problema.

torej - k problemu:
ko poženem recovery, mi takoj, ko začno teči odstotki, koliko je še do konca, napiše z veliko rdečo ERROR, zgoraj pa nekaj kot Cannot find Index 0 in src WIN file (iz glave, ker kompa zdajle nimam pri sebi).

ko sem klical Asus pomoč, mi je gospodična lepo opisala kaj in kako, a žal ni šlo - je pa omenila, če imam slučajno na računalniku tudi XP-je inštalirane - in ker jih imam, je to očitno problem pri obnovitvi Viste.

torej, kaj naj zdaj naredim, če sploh lahko kaj, ali mora računalo spet romati na servis? kaj pa tam lahko naredijo? pomembne podatke sem si že shranil na exterca, tako da mi je za podatkovje na disku skoraj vseeno (fino bi bilo če ostanejo, ampak če pač ne gre, ne gre).

anybody?
redface-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.551
113
Če sem prav razbral...je problem v tem, da bi rad obdržal XP pa samo visto obnovil?

Ponavadi je tako, da se obnovitev lahko naredi le na "tovarniški" sistem.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ne, v stvari mi je vseeno - XP-ji tudi lahko grejo, jih bova pač s kolegom še enkrat naredila.

problem je, da nič ne deluje - če naredim po njihovih navodilih mi celo napiše - BOOTMGR missing, press Ctrl - Alt - Del to reset ...
tongue-1.gif


ker je rekla, da načeloma bi morali vsaj XP-ji delat normalno, pa če ni Recovery DVD-ja not, sploh nikamor ne pride (zgoraj omenjeno sporočilo BOOTMGR)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.551
113
Načloma lahko sam narediš ročno recovery, sicer ne vem kako ima asus, a ponavadi je tako, da imaš nekje .wim file, ki se potem "odpakira" na disk in zadeva boota.

Ampak kaj takega zna bit malce preveč zahtevno za laika, predvsem zato, ker je verjetno .wim file razdelal v več manjših.

Predlagam servis, a tokrat zahtevaj, da se zadeva uredi isti dan, saj recovery ne sme trajati dlje.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Lahko še probaš pred Recovery disk spucat: Zapeci tole (Burn Image...) na CD/DVD in ga startaj : Darik's Boot And Nuke
Izberi (M)ethod "Quick Erase" , izberi disk in poženi. Par sekund je že dovolj. (prekineš z reset tipko)
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj ne moreš ? Zapečti ? Zapeci na drugem PC. (pa sprobaj če dela)
Če pa ti ne zažene noben CD/DVD, pa je itak za servis. (prej prevri v BIOS setup "boot order" oziroma boot menu).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v stvari moram napisat tudi javno pohvalo za ta servis ... predvsem zaradi odnosa do strank in načina dela - če bi bilo več takšnih servisov, bi bilo življenje res lažje.

skratka - vse smo urihtali s pritiskom enega gumba.
smile-1.gif


skratka, očitno me je Asusova pomoč narobe usmerila, oni iz glave premalo, potem pa so na servisu obe pomoči malo združili in je uspelo.
grin1.gif


hvala tudi vam za pomoč!!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.551
113
Kdo sploh nudi asus pomoč pri sloveniji? Nisem vedel da imajo "helpdesk"?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Asus Poljska - sem bil presenečen nad njihovim znanjem slovenščine, resnično. samo me je za en korak prepozno usmerila na magic button, to je vse.

moram reči, da je to res zanimivo - brezplačna številka, klic na Poljsko, kjer se niti malo ne obotavljajo s slovenščino. samo pika na i supportu na servisu - kot sem rekel - kapo dol!!
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ne morem, ker sploh ne pride do kateregakoli od OS-ov. pridem lahko samo v BIOS, ali pa tema. če dam not Recovery DVD, potem mi požene začetek, ko pa začne delati, vrže ven tisti velik ERROR.
Ko so ti menjali matično ploščo, so ti pozabili vpisati DMI (podatki o računalniku - model, serijska številka...), zato najbrž ni bilo možno narediti recoveryja.
Samo da se je vse srečno končalo
wink-1.gif