Prenosnik HP6730s - pomoč

moonrush

Pripravnik
13. nov 2009
41
1
8
V kolikor se komu sanja kaj narediti, lepo prosim za pomoč...........preden ga vržem ob steno

Torej....kolega si je nabavil prenosnik HP6730s (dual core 2,0ghz, 3GB rama, 320GB disk, grafika je itel GMA4500). Seveda si je fant kupil mašino brez OSa in si doma naložil WinXP sp3, z vsemi možnimi gonilniki iz uradne HPjeve strani.....in na koncu....mašina je štekala nenormalno.....že sam zagon je trajal neomejeno!

Najprej sem mu odstranil vse nepotrebne svinjarije ki si jih je naložil z neta (protect tools, download manager itd.).....in....nobenega učinka. OK! Ugasnem vse traparije, da se ne zaženejo takoj ob zagonu sistema(QLButtons, touchpad driver itd.). NE POMAGA NIČ.
Ker je zaje***** tudi zvok sem odstranil driverje za HDA Modem in ADI Sound max....naložil še enkrat najprej HDA Modem nato ADI Sound max.....zadeva je ostala ista:)
Ker je fant pred inštalacijo windowsev v biosu izklopil sata in inštaliral v IDE mode(čeprav zaradi tega vseeno nebi smelo tako upočasnit vsega), sem si z nLite naredil inštalacijski cd z vgrajenimi sata gonilniki in na novo naložil windowse ter najnujnejše gonilnike....in nič.....situacija ista kot prej:)
Ok....mogoče pa je** kakšen gonilnik in zato naložim gor windows 7 x64 ultimate, gonilniki so se naložili sami od sebe z operacijskim sistemom vred(uau nisem vedel da gre to tako). Ampak......stanje je isto kot prej z WinXP!!!!
V task managerju vidim nekaj čez 30 procesov, procesor v "idile" laufa na max 10-13% vzame pa si cca. 700MB rama.
Ko hočem odpreti karkoli...procesor nabije na 70-100% in čakam ko bebec.....mašina je počasnejša kot moj stari athlon XP2000 z 768MB rama!!!
Zalaufam musko v media playerju(en komad k je že gor pač), šteka. Procesor je na min 80%. In to pri predvajanju enega mp3 komada:)
Poskusim še internet explorer.....melje in melje.....procesor švica skoraj na 100% nalaga pa se vse kot v počasnem posnetku.

Kaj bi bilo tukaj narobe? Mogoče je disk za v smeti?
Verjetno mora biti en hardware problem, če je ista situacija na XPjih in na 7ki?

Naložil sem že kar lepo številko windowsev ampak tukej....mi pa ni nič jasn


Vnaprej hvala za pomoč
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Za foro lahko še kaki linux zaženeš (Z USB ključke se kar hitro štarta
wink-1.gif
)

A ni imel nekdo nedavno skoraj isti problem?
 

moonrush

Pripravnik
13. nov 2009
41
1
8
Če misliva isto temo, potem je bilo govora o navadnem pc-ju ja, vendar nobene rešitve:(

Kaj priporočaš od linuxa?(nimam nobenih izkušenj z linuxom)
Zažene pa se celotna zadeva iz USB ključka a moraš isto inštalirat kot win.?
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.155
3
38
Maribor
Problem je po moje v tem, da XPji ne zaznajo SATA diska in je moral za namestitev le teh spremeniti nastavitve BIOSA. Posledica tega je slabše=počasnejše delovanje računalnika. Če bi že prvotno namestil Visto ali Win 7, teh težav ne bi bilo.
Sedaj lahko inštaliraš lih kaj češ, pa zadeva ne bo delovala kot bi morala, če ne boš spremenil nastavitev v Biosu.
Kaj točno, ti sedaj na pamet ne znam povedati - žal. Ko boš to nastavil pa XPji ne bodo več šli gor.
Mislim da moreš iskat neki disk controler, al pa kaj podobnega povezanega z diskom.

lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ta nastavitev niti slučajno nima takega vpliva (razen, če gre za kako konkretno napako v tem tipu PC-ja).
 

moonrush

Pripravnik
13. nov 2009
41
1
8
WinXP lahko namestiš v IDE ali AHCI(sata) načinu. Problem pri AHCI(sata) načinu je le ta, da moraš npr. z nLite programom v inštalacijski CD na katerem so WinXP, vstaviti SATA gonilnike. Potem zadeve delujejo brez problema.
Kot je rekel stein, to niti slučajno nebi smelo imeti takega vpliva.

Že pri ponovni inštalaciji WinXP sem v biosih spremenil nazaj na AHCI(sata) in vse namestil brez problema. No....šlo je zelo počasi ampak vseeno.

Razmišljam, da bi probal BIOS flashat....