Prenos samo želenih poi točk

andy100

Zelenc'
12. jan 2011
3
0
1
Pozdrav vsem.
Sem eden tistih, ki poi točke vnaša enkrat na leto ali še dlje zato se vedno zatika.
confused-1.gif
Prenesel sem Poi točke (slovenija) iz alter.si (mislim, da so iz 21.11.2010) in jih razpakiral v mapi Poi slovenija. Datoteke so GPX in bmp. Opazil sem da so vmes tudi dars kamere, ki pa jih ne želim imeti, ker samo motijo.
Kako in od kje torej prenesti zadnjo posodobljenio datoteko, ki vsebuje le vse radarje in recimo druga resna opozorila? In še to....ali je potrebno stare poi točke brisati iz Nuvija? No prosim še za kratek opis prenosa v moj nuvi 250.

V naprej hvala.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ne rabiš brisat starih poi točk, to bo naredil Poi Loader program. Kar si dobil iz Alterja razpakiraj in izbriši datoteko " Dodatki ikone - poi brez @ - ena datoteka " in vse ostale .gpx datoteke skupaj z sliko, ki jih ne rabiš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, narobe delaš.
To moraš naložiti s programom POI loader. Pred tem si pa narediš eno mapo in vanjo skopiraš le tiste gpx datoteke ki jih želiš uvoziti v napravo.

Malo si površno bral navodila
smile-1.gif
Skratka, so navodila na alterju.
 

andy100

Zelenc'
12. jan 2011
3
0
1
Hvala za pomoč pri nalaganju POI Slovenija. Sedaj bi rad prenesel še radarje za Nemčijo in Avstrijo. Sklepam, da je postopek prenosa enak. Po datoteke sem šel na POI plaza, kjer izbiraš datoteke po ikonah (npr za garmin - download as POI, končnica gpx ). Po prenosu Zip datoteke je ta za celo Nemčijo velika le 4kb?? Za Slovenijo je bila npr 153kb. Tudi ko datoteko odzipam je podatkov malo in niso v obliki kot za Slovenijo. Kaj tu ne špila ali jaz kaj ne razumem.
Je prav, da poi točke za Avstrijo, Nemčijo in Slovenijo vržem v eno mapo in vse naenkrat prenesem v garmin. Kot razumem pogovore na forumu, je potrebno vedno ko dopolnjuješ poi točke, ponovno naložiti tudi tiste, ki so že bile prenesene?
Hvala za pojasnila in lp
sprasujem se.gif