Nalaganje POI?

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Imam zbranih ogromno POI točk za Slovenijo in vse sosednje države.

Zbrane imam tako POI radarje kot tudi trgovine, bankomate, wifi točke,...

Če vse te POI točke v .gpx obliki, nalagam preko POI loaderja traja tudi pet ur, da se vseh 120.000 točk naloži.


Zaradi tako dolgotrajnega postopka nalaganja POI točk sem se spomnil, da to naredim samo enkrat nato pa iz Garmina, iz mape POI skopiram samo datoteko poi.gpi.

Nato pa, ko želim naložiti POI točke v drug Garmin samo te skopirane točke v datoteki poi.gpi(iz prvega Garmina) enostavno skopiram na drugega Garmina v mapo poi in v trenutku so vse POI točke naložene na drugem Garminu.

Tu pa nastopi velik problem.
Namreč Garmin mi potem piska vseskozi ne samo tam, kjer so radarji ampak tudi tam kjer so bankomati in podobno.

Se da to na kakšen način urediti?
Rad bi imel naložene vse točke ne samo radarje ampak tudi vse ostalo(wifi, trgovine, kampe,...)

Hvala za pomoč.

Še slika(pri vsaki pikci mi piska(te pikce so naši bankomati):
 
Nazadnje urejeno:

lejko

Pripravnik
10. nov 2007
380
0
16
49
Grosuplje
Nism ziher sam vse skupi mas narjen kot da so vse točke kao radarji.Po moje moras narest banke pa wifi v drugi mapi oz drug file in ga ročno skopirat tudi v garmina
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ok, bom pa poskusil tako kot praviš.
Radarje bom vnesel posebej nato pa posebej v drugih mapah še vse ostalo in upam, da bo delalo-čeprav radarje imam že sedaj v drugi mapi kot ostalo, le nalagal sem jih s POI loaderjem istočasno.

A vam tudi nalaganje POI točk preko poi loaderja vzame več časa kot pa nalaganje zemljevicov???
Ni mi jasno zakaj se teh mojih stotisoč točk nalaga kar pet ur.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Uporabi naše radarje iz alterja, ki imajo avtomatska opozorila, ostale pa POI pa ne diraj, v poiloaderju klikni express.

120000 točk ni zdravo imeti na navigaciji, sicer deluje, a prozivajalec priporoča le par tisoč.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Snecer a nisi enkrat pisal, da je čisto vseeno ali pri nalaganju v POI loaderju kliknemo ročno ali express naložitev POI točk?

Jaz imam najraje vnešene vse POI za Slo in vse sosednje države, da ni potem treba za vsako pot znova nalagat.
Dela vse tako kot je treba edino sedaj vidim, da mi piska pri vsakem bankomatu(kar je vidno tudi na sliki zgoraj)

Kako naj naložim točke, da mi ne bo piskalo pri vsakem bankomatu, ki je kje ob cesti?

A naj vse radarje naložim posebej in izberem ročno namestitev, vse ostalo(kampe, črpalke, bankomate, trgovine, gostilne, zanimivosti) pa naložim kasneje in izberem express namestitev?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za radarje res ni potrebno oziroma je vseeno kaj klikneš.
Očitno pa je, da imaš ti v tej poplavi POI nekatere točke narobe poimenovane kot proximity alert (radarje) in ti zato piska.
Napaka je torej v točkah, to boš pa moral sam ugotoviti katere so narobe. Mogoče si jih označil da so "radarji".
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Torej tvoje radarje normalno naložim z express naložitvijo.

Potem imam pa še cel kup nekih drugih poi točk iz poiplaze-a pri teh grem pa na ročno namestitev in povsod označim brez kakšnega opozorila?

A tvoje ostale datoteke kot so smučišča in ostalo v .gpi obliki pa enostavno naložim direkt v Garmina v mapo POI?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Še to, kako na hitro ugotovim(že v računalniku) katere točke so samo točke, katere pa kot poximity alert?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po imenu datoteke gpx (speed, radar, ...) in po samih točkah če imajo znak @ in omejitev.

Obilo uspehov pri odpiranju 120.000 točk v Mapsourcu
smile-1.gif