preimenovanje lokalnih IP naslovov

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
v moji lokalni mreži imam nekaj strežnikov, do katerih storitev dostopam tako, da v brskalnik napišem http://IP:port
ali je kaka opcija, da bi v brskalnik napisal neko besedo in bi me avtomatično preusmerilo na ciljni IP:port ? vem da je opcija, da si naredim zaznamke v brskalniku, ampak ker dostopam iz različnih naprav in različnih brskalnikov, iščem kako univerzalno rešitev.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Seveda je mogoče, za to so DNS serverji, v katere vpišeš A zapise z željenim imenom in IPjev strežnika.

Morajo pa potem IPje teh DNS serverjev imeti vpisane vsi klienti v lokalni mreži. Ko boš do njih dostopal z drugih naprav pa je najbolj enostavno, da odpreš VPN tunel (za to potrebuješ en soliden firewall) do svoje lokalne mreže, in ga nastaviš tako da ob vzpostavljenem VPNju za DNSe dobiš IPje tovjih lokalnih DNS serverjev.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
ne ne, vse se dogaja v moji lokalni mreži, nobenega dostopa od zunaj. imam pa Asus RT-N12D1 router, tako da ne vem, če lahko gor nastavim DNS?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
ksz. Saj DNS servis ne rabi bit na routerju, lahko je na poljubnem strežniku znotraj mreže. Nastavi pač neko lokalno zono in nastavi IP tega strežnika za DNS. Še boljše, da je DNS na dveh strežnikih, v master/slave.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Absolutno, ampak za njegove potrebe in znanje bi bilo tako najbolj enostavno
zmaga.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
narediš si zaznamke, te shraniš v chromeju (google) pod tvojim uporabniškim imenom in potem lahko kjerkoli (kjer se pač logiraš) dostopaš do njih