Kako IP dosegljiv od zunaj?

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
men še kr ne dela zunanji dostop.
restartal modem, restartal pc, še vedno neviden na ven.
še na drug pc sem šel sedaj pa še vedno isto.

imam pa na obeh pc-jih od zunaj enak IP, je morda to kaj krivo?

Kako se pa na modemu v firewallu odpre port? ne najdem firewalla, al sem smotan:)?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
imam pa na obeh pc-jih od zunaj enak IP, je morda to kaj krivo?
To je normalno.

Torej:
- zadeva z istega PC še deluje?
- z drugega PC tudi?
- Kaki ruter imaš ?
- ISP ?

Nastavi se sicer tako:
Če je IP 192.168.YY.XX:ZZZZ (ZZZZ = številka porta)
Potem v ruterju na oni sliki, katero si poslal:
- zbriši vnose , ki si jih vnesel, pa ne delajo
- vnesi:
-- Internal port : ZZZZ
-- Internal host :192.168.YY.XX
-- External port: isto kot internal port, razen, če je že zaseden (80 recimo je verjetno od ruterja web stran), pol dal nekaj drugega

Če ruter potem napisaš, da treba restartat, ga restartaj. Sicer načeloma restart ni potreben.

Pozor, ta nastavitev potem dela le od zunaj! Z notranjega PC ne gre preveriti (razen v redkih izjemah).
Torej probaj z firma, ali z kakim redirektorjem, kot je http://anonymouse.org/anonwww.html (podpira sicer le HTTP protokol, ampak bo vsaj napisalo:
- connection refused - če ni povezave, ali
- kaj drugega
(ni stoprocenten test, ampak drugega se ta trenutek ne spomnim)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Se enkrat od zacetka:

Ce imas en lokalni racunalnik, na port AAA katere bi rad dostopal, potrebujes za delovanje:

1: narejen portmap na routerju iz porta XXX routerja na port AAA lokalne masine.
2: odprt firewall na routerju za inbound povezave na port XXX
3: odprt firewall na lokalni masini za inbound povezave na port AAA

Za povezavo na lokalno racunalo moras potem vzpostaviti povezavo z IP_routerja:XXX, kar te poveze z lokalno)masino:AAA.

Ce imas racunalnikov vec, bos moral vsakega mapirati na drug zunanji port, npr. prvega na XXX, drugega na YYY, tretjega na ZZZ.

Seveda so te oznake stevilske, pri tem izberi za zunanji port stevilko, ki bo visja od 1023, ce ze ne nekje nad 10000. Meja je 2^16 - 1.

Kje na tvojem routerju nastavljas pravila za firewall, pa res ne bi vedel.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Oprosti, ampak čist vsaki ruter do zdaj je v primeru, da si dal port forwarding, napravil vse, da je dejansko delovalo. Ne rabiš v nekem drugem okno isto stvar "enablati".
Celo ko v OpenWRT na roke spreminjam config fajle, je port forward treba vnesti le na enem mestu.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ni mi čisto nič več jasno.

Meni se zdi, da imam vse nastavljano kot bi moglo bit. FW na pc-ju imam izklopljen. Še vedno nič.
Neki sem googlal in znajo bit teažve zaradi samga modema Sinope568+ (SiOL iSP).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Preko telefona (gprs) se želim povezat na ta program.
Če se preko telefona na wlan deluje, preko gprs pa ne.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Še eno vprašanje. Na tisti sliki iz admina ruterja, je še en port forward, ki je zamegljen. A ta ti dela?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
wlan je promet samo interno po lokalnih ip-jih. To pomeni, da te zunanji (siol) modem še vedno ne spusti not.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ne ne dela. vsi so testni. vse sem že 6x zbrisal in na novo postavil pa še vedno nič.
Recimo program teamviewer mi dela normalno, od zunaj se celo lahko povežem na modem. naprej na program pa ne gre:(
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
vse to že probal prej in sedaj še enkrat z enakimi številkami, pa še vedno ne dela:(
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pregovor "SiOL-ovi ruterji suksajo", poznaš?
wink-1.gif


Idealno bi sicer delalo vse samo od sebe (UPnP, če ta tvoj skrivnostni program podpira)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
program ni skrivnostni. Vendar vse kar zna(m) je to, da mi izpiše lokalni ip:port preko katerga je dosegljiv web vmesnik. Na zunaj pa kot si opazil ne je... sistema.
http://cms.jbmedia.de/index.ph...=39&lang=en

Da siolove stvari suksajo vem že dolgo. Ima kolega enak router pa smo ugotovil, da mu zradi tega ne dela dlna povezava na tv-ju. Očitno je tudi dostop od zunaj loterija:(
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Preko telefona (gprs) se želim povezat na ta program.
Če se preko telefona na wlan deluje, preko gprs pa ne.

Če si zmapiral na kakšen eksotičen port, potem pozabi. Preko telefona je zaradi načina delovanja dosti portov onemogočenih. Pravilno delovanje preizkusi iz kakšne druge internetne linije, ki ni mobilna (se pravi ne GPRS ali UMTS, ali 3G ali kaj vem kaj še).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
probal sem že 15 različnih portov, probal iz službenga pc-ja. Še vedno nič:(