Kako forwardirat/odpret porte

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Vodič!

Večkrat se pojavi debata o tem kako se to nardi. Ker se mi zdi, da sem napisal dost dummies proof (kar sem tudi sam)
grin1.gif
bom kar posebi objavil. (prvotno sem pisal za sosednjo temo)
Morda pa komu prov pride
wink-1.gif



Jst imam siol modem in še svoj router.

Na siol modemu:
v Configuration + Security + port forwarding.
Name: napišeš neki po svoje (oz. izbereš odvisno za kaj si se tega postopka lotil)
Forward to Internal Host Name: meni je že ponudilo ime mojga routerja (sem pač to izbral) (če nimaš routerja pa vrjetno vpišeš IP od "naprave" ali računalnika na katermu teče program)
Spodaj pa imam jst dodano eno vrstico za TCP in eno za UDP (v čem je fora ne vem
redface-1.gif
)
Klikneš gumb ADD in izpolniš polja (glej spodaj).

Pri UDP sem dal vse porte enake (External UDP port je port, ki mi ga povedal program od naprave (oz. sem ga lahko sam določil). )
Pri TCP pa sem si za external port enga izbral, internal pa moreš dat istega kot si dal pri prejšnjem UDP.


Ker (oz. če) imaš dinamični IP si moreš še to uredit. Jst sem si preko dyndns.org (najprej se registriraš na tej strani, potem pa slediš spodnjim korakom)
Imaš več možnosti
- že kar na siol modemu (vendar to men ni delalo)
- ali ti na pc-ju skos laufa njihov program (preizkušeno dela)
- jst imam pa na svojem routerju (pri meni je pod Dynamic DNS)

Pri men je tako, da je web vmesnik na mojem računalniku.
Za lokalni dostop dostopam tako: moj_IP:port (primer; 192.168.5.6:5555) (ip mi je povedal program)
Za od zunaj: mojeime.dyndns.org:port (primer: mojeime.dyndns.org:256)

Včasih je delalo tudi preko gprs povezave, sedaj pa več ne. Zakaj, ne vem. Zgleda je mobitel kake porte spreminjal.