Dyndns, IP od zunaj, forwarding...

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Včasih je delalo, sedaj pa ne del več.
13.gif

Že 2dni se j...bem pa ne dela
jezen.gif


Imam dinamični ip + siol modem + router, na njemu dyndns (kupljen račun) + na pc-ju en program, ki mi izpiše ip in port.
Rad bi od zunaj dostopal do tega programa. V lokalni mreži vse dela.
Ne dela niti, če samo zunanji IP:port vpišem.

Sem že na robu s potrpljenjem, prebral že cel alter in sprobal 10001 kombinacijo.
stupid-1.gif


Sedaj bi šel od nule zato prosim za pomoč.
Na sliki so screenshoti, pa povejte katere IP-je, porte, kljukce... morem kam napisat.
https://www.dropbox.com/s/pme3m00geuewviu/net_povezava.jpg

roza in zelena črtica pomeni, da so tam iste številke.

Hvala!!
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
1.) se ti dyndns prav resolva?
- poišči svoj IP, obisk kake "my ip" strani (že googlw ti izpiše)
- je enak tistemu v DynDNS? (preveri na DynDNS spletni strani ali z "nslookup tvoj.dyndns.org"

3.) port forward imaš prav?
- zunanji št. porta
- notranja št. port (tisti, ki ti lokalno dela)
- notranji IP PC (enako, tisto, ko ti lokalno deluje)

4.) Kako preverjaš, če gre od zunaj? Čeiz loklane mreže uporabiš zunanji IP, to ponavadi ne deluje. Probaj dejansko od zunaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1. IP je enak na dyndns strani in "googlu"

3. sedaj imam prazno (glej sliko zgoraj). Bilokaj sem imel ni delalo. Predvidevam, da morem na siolovem modemu nekak preusmerit na moj router in z routerja na pc? Ampak kako točno?

4. s teamviewerjem se povežem na drug konc slovenije na en pc in od tam probam.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.157
2.489
113
Na TP-Link poglej če imaš možnost uporabiti freedns.afraid.org. Jaz sem prej uporabljal zastonj varianto DynDns pa ga sedaj ne uporabljam več, ker je postal plačljiv. Sicer, glede na to, da imaš plačano zadevo bi moralo delati. Jaz imam na TP Linku DD-WRT in za dinamičen dostop uporabljam freedns varianto imam pa zakupljeno tudi domeno.

Na modemu ne rabiš nič nastavljat, vse se nastavlja na TP-Linku. Nastaviš dinamični DNS in če bi rad dostopal do modema preko WAN porta še nekaj pravil v iptables in firewall in zadeva dela brez problema.

Sicer vidim, da ti spodaj piše Suceeded, kar pomeni, da naj bi se ti ip dyndns uspešno posodobil in tu ne bi smelo biti problemov. Na routerju tudi omogoči dostop preko wan porta in si zapomni port, ki ga uporablja, potem pa se poskušaj od zunaj povezati na ta port na svojem dyndns naslovu. Če gre, potem dyndns povezava do routerja dela.

Povej še kakšen IP in port ti izpiše program na PC oziroma zakaj sploh to potrebuješ. Če program laufa na PC-ju upam da imaš pravilno nastavljen port forrward, da se ti ni morda spremenil IP računalnika in zato sedaj ne moreš dostopati do njega.

Edit: Vidim, da uporabljaš zadevo za prižiganje in ugašanje luči v hiši preko interneta ampak še zmeraj mi ni jasen namen PC klienta.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
dej poglej sliko v prvem postu, pa povej kam točno kaj kaj vpišem.
tkole malo tu malo tam, sem že 100x pa ne dela.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.157
2.489
113
Pogledal sem jo že prej in iz nje napisal post. Ne morem ti naprej svetovati če me vem ali lahko sploh dostopaš do routerja. To najlažje preveriš tako, da mu omogočiš dostop do uporabniškega vmesnikan iz interneta in se skušaš priklopiti nanj (ne vem sicer, če tovarniški firmware to omogoča, moral pa bi). Potem pa iščeš naprej v preusmeritvah do računalnika kamor želiš preusmeritev.

In na Siolovem modemu ne nastavljaš nič, vse se nastavi na routerju.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
po petisočosemtotriindvajsetem poskusu mi sedaj očitno dela. Sem že dve stvari spravil čez in dela. Tudi preko 3G telefona.
Kaj je drugač kot je blo kdaj prej mi ni jasno.


Imam pa še eno težavico.
IP kamera je delala od zunaj, dokler je bila na kablu. Sedaj ko je na wifi pa od zunaj ni vidna. Lokalno pa je dosegljiva preko istega IP in porta kot prej preko kabla. ??
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
In na Siolovem modemu ne nastavljaš nič, vse se nastavi na routerju.
šele ko sem na siolovem modemu natavil IP in DNS table od mojga routerja je sedaj vidno od zunaj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.413
1.361
113
Verjetno se je Siolovemu modemu skozlalo in se je nastavil v routing mode (če imaš za njim router, bi moral modem biti v bridge modu).

Včasih genialci iz Telkomovega L1 supporta so sami spremenijo med kakšnim "reševanjem težav"
grims-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.157
2.489
113
Nekaj nimaš prav nastavljeno. Delati mora tudi brez, da karkoli nastavljaš na modemu, ker meni dela in je situacija približno podobna.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.157
2.489
113
Ima morda kamera kakršnokoli keep alive opcijo? Ali pa če poizkusiš s statičnim ip na kameri?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kamera preko 3G (mobitel).
ce na telefonu vpisem dyndns:port ne delea. Ce pa na raculaniku na drugem koncu slo, pa dela.

Dela pa en drug program, ki ga se uporabljam. Mal sumim, da so porti krivi, da ima mobitel kaj blokirano?
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Po slikah sodeč ti modem dela kot ruter, torej imaš 2 ruterja in dvakrat več dela (nastavitev, za port forwarding).

Sicer praviš, da ti je ratalo, le iz mobitelovega omrežja ne gre. Katero št. porta pa imaš za ta nedelujoč primer? Mogoče je kaka sumljiva in Mobitel blokira (a kaki Mobitelovec lahko pove, katere porte blokirajo?)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če je modem kot router res ne vem. Ga že dolgo nisem pipal, ker pač dela:)
mogoče more bit, ker imam en pc in sagem stb priklopljen dirket na modem, ostale pc-je pa preko mojga routerja? Tako imam priklopljeno, ker je en pc od lastnika stanovanja in sem želel imeti ločeno in ker je bil siolov wifi preslab.

Za kamerco so pa zgleda res krivi porti, da ne dela na 3G. Sem sedaj probal na javnem mestnem wifi-ju in dela.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Poglej WAN IP na tp-linku. Če je ta 192.168.x.x pomeni, da sagem dela kot ruter in imaš dva ruterja. Se pravi da moraš na sagemu forwardirat na tp-linka od tam pa na napravo, ki jo želiš imeti dostopno od zunaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Je ja 192...
Če prov štekam te zadeve, imam sedaj tako narejeno, da imam iz sagema forwardin na tp-link in od tam na napravo.

wan.jpg
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.157
2.489
113
Uh, takega načina priklopa pa nisem pričakoval. A ne bi bilo bolj enostavno uporabiti Tp-Link kot popolnoma ločen router? Tudi pri meni sicer oba vzpostavljata povezavo a jo modem vzpostavlja le za to, da na Boxu dela internet in ga imam ločenega od ostalega omrežja, vse ostalo gre preko ločene pppOe seje na Tp-Linku.