Prehod iz Windows na Linux

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
Z virusi je bilo kar nekaj "veselja". Sploh Chernobyl je uničil kar nekaj osnovnih plošč, dokler se niso začeli BIOSi fizično zaklepati.

Drugače pa podobnega mnenja, da heker ne čaka ravno nate, da ti bo vdrl v banko.
Previdnost pa vseeno ni odveč.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Jaz nikoli na nobenem os-u nisem uporabljal ne antivirusa, ne firewalla, da sem imel čiso linijo sem vklopil v routerju DMZ...
/.../
Tale izjava je pa šolski primer Dunning–Kruger efekta.

Tega nek advanced uporabnik namreč nikoli ne bo izjavil. Miselnost v stilu "meni nihče nič ne more" se na dolgi rok ne obrestuje.

Še ena relevantna na to temo:
1705325464071.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Kamele0N

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
12
48
Murska Sobota
Tale izjava je pa šolski primer Dunning–Kruger efekta.

Tega nek advanced uporabnik namreč nikoli ne bo izjavil. Miselnost v stilu "meni nihče nič ne more" se na dolgi rok ne obrestuje.

Še ena relevantna na to temo:
Poglej priponko 79020
Ne gre za to, ampak glavni faktor je vedno uporabnik, ki klikne... proti kliku pa te ne reši noben antivirus...

Pa smo spet tam.

Po drugi strani pa če že fašem, namestim backup in gremo dalje. Bolj važne so varnostne kopije, zavarovanje podatkov, ko pa neki antivirusi...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Advanced user ne dobiva takšnih SMS-ov ker ne vpisuje svoje telefonske vsepovsod :evil:
 
  • Haha
Reactions: Zgaga

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
12
48
Murska Sobota

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP

hdx

Guru
1. jun 2011
1.188
1.790
113
Ne gre za to, ampak glavni faktor je vedno uporabnik, ki klikne... proti kliku pa te ne reši noben antivirus...

Pa smo spet tam.

Po drugi strani pa če že fašem, namestim backup in gremo dalje. Bolj važne so varnostne kopije, zavarovanje podatkov, ko pa neki antivirusi...
En lep primer je utorrent, ki je pred leti naložil crypto miner. Ni ravno virus, ampak marsikomu je PC delal zelo počasi.
Pa takrat je bil utorrent najpopularnejši torrent odjemalec. Se je pa crypto miner naložil v ozadju, ne da bi te prej opozoril

btw a Slackware še živi? Moj prvi distro :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.935
5.471
113
Če še pozna kdo kak dober Linux, ki je podoben Mint-u ga naj predlaga. Zorin in Manjarjo - treba sprobat :aplauz:
Recimo tud Deepin Linux.... če ne bi bil kitajski!

Lahko pa "portaš" DDE destktop na svoji Linux distribucijo....

 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Tudi jza sem imel enak problem. Rešiš ga edino tako, da povečaš obnovitveno particijo za 250MB na račun particije z OS. Najlažje to narediš z programom MiniTool Partition Wizard Free 11.5. Kako bo to rešil eden, ki ima zgolj osnovno računalniško znanje, ne vem? Tudi sam sem se spraševal ob mojem problemu, kaj jim dogaja?

 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
12
48
Murska Sobota
Tudi jza sem imel enak problem. Rešiš ga edino tako, da povečaš obnovitveno particijo za 250MB na račun particije z OS. Najlažje to narediš z programom MiniTool Partition Wizard Free 11.5. Kako bo to rešil eden, ki ima zgolj osnovno računalniško znanje, ne vem? Tudi sam sem se spraševal ob mojem problemu, kaj jim dogaja?

Nekateri tudi nimajo obnovitvene particije ... :)

No, pri meni je velika 531Mb pa mu očitno ni dovolj. Saj bodo popravili in naredili fix, zadeva je kar bizarna.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.948
9.002
113
EU
To govorimo o Winzih deset, katere jaz imam na HTPC-ju?
Včeraj je bila ena posodobitev, in upam da ni glih ta. Imam nastavljeno, da s posodobitvami počaka en mesec.