Predplačniška kreditna kartica

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Na tem izpisku so pa informacije o posamični transakciji... Torej tudi tiste 4 številke, ki jih potrebujem. Itak bom pa počakal na izpisek, saj sem kartico začel kar stalo uporabljati. Bi pa vso poslovanje prestavil na Banko Koper. Moram še premisliti...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Premisli, BK je postala precej draga.
frown-1.gif
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
NKBM visa prepaid. Ob delovnikih je iz druge slo banke nakazilo na računu (npr iz spletne banke Sberbank na NKBM Visa prepaid) manj kot v eni uri. Tistih par eur za 4 leta kartice, ni večji problem, pa ni treba nič na FURSu prijavljat in podobni heci.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
na revolut dobiš iz trr v trenutku, pa še gratis na obeh straneh (ne zaračuna ne Revolut, ne banka izvornega TRR)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Top-up na Revolut delam vedno direktno iz TRR, pa ni nobene provizije, vsaj pri NLB ne.

"Top-up" na Revolut lahko delas z nakazilom preko kartice (Mastercard, Visa, Maestro,...) ali pa preko "bank transfer" ... Ce das "bank transfer", potem je provizija (vsaj pri NLB) in traja kaksen dan ali dva... (sploh ce je vikend vmes, ko se SEPA placilni promet ne izvaja)... Ce pa izberes "top-up" preko kartice, pa so sredstva takoj na Revolutu in praviloma res ni provizije ...

Direktno iz TRR pomeni, da gre za SEPA nakazilo ... :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko sem napisal iz TRR sem seveda mislil na Maestro, kar je v bistvu isto. Ne vem, zakaj bi delal preko "bank transfer".
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
NKBM visa prepaid. Ob delovnikih je iz druge slo banke nakazilo na računu (npr iz spletne banke Sberbank na NKBM Visa prepaid) manj kot v eni uri. Tistih par eur za 4 leta kartice, ni večji problem, pa ni treba nič na FURSu prijavljat in podobni heci.
Imam tako Revolut, N26 kot NKBM Viso, pa NKBM Vise praktično ne uporabljam več. Glavna prednost pri Revolutu je za mene ravno to, da je top-up takojšen (polnim z Maestro kartico od Sberbanka) in brezplačen. Za NKBM moram vsakič plačat SEPA nakazilo, poleg tega če denar rabiš recimo v petek popoldne pa da je pomožnosti še kak praznik vmes, dobiš denar gor šele čez par dni (izjema edino če imaš tudi primarni trr na NKBM). Poleg tega Revolu deluje z Google Payem, kar je vsaj meni super. Pa nakoncu še butasta omejitev NKBM prepaid kartice, kjer imaš dnevni limit max 2000€. Sicer malokdaj rabim več ampak sem recimo ravno zdaj naročal kuhinsjke aparate in na koncu ugotovil, da si s to Viso nemotem nič pomagat, čeprav jo imam ravno zato, da naložim denar gor samo takrat in toliko kot potrebujem. Na N26 naj bi bil limit 5k ampak tudi ni šlo plačat, nakoncu sem BP plačal z Revolutom. Edini minus Revoluta je, da kartica ni izdana kot slovenska (problem recimo za iTunes, večkrat pa je to tudi plus, recimo pri Google Payu, ki sicer za slo ne deluje) in da nima Secure3D (ponekod brez tega ne gre plačat ampak res zelo zelo rekdo). Ima pa oboje N26, ki je ravno tako zastonj in jo imam za backup.

Kar se tiče prijave FURSu je edina razlika ta, da slovenske banke same prijavijo, za tuje si moraš pa sam vzet tistih 10min da izpolniš in oddaš obrazec. Zdaj če ti je to dealbreaker pa nevem :)
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Ok.

hvala vsem za info.

Nisem se spuscal v detjale in prebral vsega a ceprav razumem(bom cez vikend :)):
- app
- potrdis , nalozis dobroimetje narocis kartico in porabljas kolikor je pac gor?

Izkusnje vidim da so vecinoma ok.