Predplačniška kreditna kartica

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik SmartPayCard pravi:
Hvala za mnenje. Z vsem dolžnim spoštovanjem do vseh obstoječih rešitev. Pa vseeno.
Rešitev je vse prej kot kopija kakšne od obstoječih rešitev.

Še nikjer namreč nismo zasledili, da bi več kot MIO uporabnikov Monete, v eni sami minuti lahko naročilo in prejelo
brezimensko, predplačniško virtualno kartico, na katero se lahko naloži dobroimetje od 1 - 250 EUR,
ki se ga v naslednji minuti uporabi za plačilo v sistemu MasterCard, pri več kot 30 MIO trgovcih doma in po svetu.

Pri tem se ohrani popolna zasebnost, za popolno varnost pa je poskrbljeno tako, da se ne uporablja osebnih podatkov,
uporabljeno kartico pa se zavrže in kupi novo.
Dobroimetje in transakcije se lahko kadarkoli preveri on-line ali z SMSom, preostalo dobroimetje pa se lahko enostavno
prenese na Premium kartico.

In morda še besedo o stroških:
Nova kartica do 25 EUR stane 3 EUR, nova kartica do 247 EUR; pa 9 EUR;.
Če ste le občasni uporabnik je to manj kot katerakoli od obstoječih rešitev.

Poleg tega kartico lahko porabite takoj, plačate jo pa šele na računu mobilnega operaterja,
v času promocije pa lahko kartico do 25 EUR prejmete za 2 EUR, do 247 EUR pa za 3 EUR.

Če pa ne verjamete, pa preverite sami:

Na 031 891 888 pošiljite SMS: SIMPLE 10 ALTER

Če boste potrdili plačilo z Moneto (+3% vrednosti), boste kartico prejeli v SMSu in to takoj (cca 60 sek) po potrditvi plačila.

Prvim 10, ki boste poslali zgornji SMS, bomo poslali bonusno kartico SmartPayCard SIMPLE v vrednosti 10 EUR.

Pri tem nakup kartice z Moneto ni pogoj. Prosimo pa vas, da na tem forumu objavite svojo uporabniško izkušnjo.

Več in še precej več pa lahko izveste na www.SmartPayCard.net.

In še nekaj:
Ponudnik storitve SmartPayCard je podjetje mc2 d.o.o., ki že od l. 2006 v Sloveniji, na povsem enak način prodaja tudi kartice paysafecard. V Sloveniji nam zaupa že preko 70.000 registriranih uporabnikov.

Lepo, da lupite 70.000 ljudi. Morda sem tukaj jaz neumen, ker ne razumem zakaj bi vam plačeval vse te provizije, če je pol tega brezplačnega na: http://g.moneybookers.com/mastercard/si/?rid=15857257&gclid=CMWyj7fH_bcCFQeS3godiT4ABA

Lahko si pa tudi pogledate ponudbe Banke Koper, A Banke, NKBM...
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Kaj pravite pa na virtualno predplačniško kartico VISA od NKBM? Za nakupe preko neta je kar uporabna. IMHO
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Itaq boljše od banke. Vsaj se lahko greš jokat kam če gre kaj narobe.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ksz

Meni se zdi ta pametna Paysafe kartica povsem OK...

Sam imam sicer Visa Electron.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.960
3.250
113
Meni se zdi ta ponudba SmartPayCard čisto ok za tiste ki rabijo. Tisti ki ponujajo druge rešitve je podobno kot če bi kdo za rešitev potrebe po občasnem seksu ponujal poroko ker je ceneje, zakaj bi plačeval.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Se kaj pri nas splača (za fizično kartico)?

Hypo ima Nadomestilo za polnjenje: v višini 1,35% zneska polnjenja (min. 1,50 EUR, max. 22,00 EUR)
Kar je malo preveč za moj okus.

Ali raje Skrill ali Neteller?

(saj bi primerjal cenike, ampak ima vsak čisto po svoje, drugače oblikovano - sigurno je nekdo tu že to naredil bolj skrbno kot bi jaz
wink-1.gif
)

A so tile kaj prida: http://www.mastercard.us/get-a-prepaid-card.html ?
(večina teh je zgleda samo za USA)

Mogoče bo ta primerjalnik pomagal
smile-1.gif
http://www.bonkers.ie/compare-prepaid-credit-cards
 
Nazadnje urejeno:

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Mogoče bo ta primerjalnik pomagal
smile-1.gif
http://www.bonkers.ie/compare-prepaid-credit-cards
No, previdno s tem primerjalnikom.
Če dam primerjavo med Skrill in Neteller, piše za oba Bank charges / ATM/Cash Withdrawal : FREE

Če pa kliknem spodaj "see detail", pa piše za isto postavko pri Skrill €1.80, pri Neteller pa €4.00 (kar se mi zdi tudi ustreza navedbam na home page od Skrill in Neteller)
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
ksz:

odločam se med prepaid Viso na Banki Koper in NKBM-jem (nekomitent). Kolikor je videti, nobena od teh dveh bank ne računa provizij pri nakupu ali polnjenju kartice. Edina razlika ki sem jo opazil je ta, da NKBM ponuja SMS storitev (predvidevam da je to obvestilo ob polnjenju oz. bremenitvi) in da se vlogo lahko odda tudi na pošti (praktično, če ni bančne poslovalnice blizu).

Kakšne so vaše izkušnje, koliko časa npr traja da se stanje na kartici ob polnitivi posodobi ? Se da pogledat stanje tudi na netu, tudi če nisi komitent banke ?
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem ženi nabavil kar pri NKBM, je pa to SMS obveščanje zastonj samo do konca leta. Glede stanja ne vem točno kdaj ga ima na voljo, ker ni komitent NKBM, a glede na to, da grejo avtorizacije (predvidevam) prek procesnega centra, ki ni NKBM, bi rekel da naslednji dan. V najboljšem primeru pač takrat, ko se UPN nakazilo usede na račun (v nekaj urah - ne vem v kakšnih intervalih se izvajajo po bankah)
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
Jaz mam Skrill, pa mi je OK. Itak rabim samo za kupovanje prek spleta (hoteli/hostli, letalske karte, kaki kuponi) in mam pač vedno par € gor. Naložim si s spletne banke (račun imajo pri Unicredit) in to je to. 10€ pač plačaš na leto, ni pa drugih stroškov - vsaj pri moji uporabi ne. Odloženo plačilo mi ne pomeni tolk, pa še če ukradejo npr., lahko uzame samo, kolikor je gor - medtem ko npr. pri "pravem" MC lahko gre še v limit, če ne opaziš pravočasno ...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sam zakaj ne bi potem raje vzel predplačniško Viso pri NKBM/BK? Tam je edini strošek 9 oz. 10 EUR na 4 leta, kar je občutno ceneje od Skrill MC kartice.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Sam zakaj ne bi potem raje vzel predplačniško Viso pri NKBM/BK? Tam je edini strošek 9 oz. 10 EUR na 4 leta, kar je občutno ceneje od Skrill MC kartice.

Ena "prednost" je še, da si tam "anonimen"
smile-1.gif
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
Takrat nisem brskala in iskala, kje kaj imajo - šef mi je povedal za moneybookers oz. skrill, sem izpolnila, dobila kartico in je to to ... Možno tudi, da ta NKBM-jeva varianta še ni obstajala ... Uglavnem, mi je okej zaenkrat ...
smile-1.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Vprašanje za tiste, ki so pred kratkim nakazovali sredstva na svojo Neteller prepaid MC:

A so spremenil račun, na katerega se nakazuje? Danes sem si hotel naložiti denar na MC, pa mi je ponudilo popolnoma druge podatke banke in sicer:

Beneficiary: Optimal Payments Limited
IBAN: SE3350000000052778264310
BIC: ESSESESS

Nobenega naslova prejemnika, nobenih drugih podatkov o banki... Malo mi je čudno, sem poslal vprašanje, pa zaenkrat še ni odgovora. Po mailu dobivam reklame za vsako brezvezno ugodnost/akcijo, ki jo imajo, o taki ne ravno malenkosti pa nobenega obvestila.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
V čem je fora predplačniške kreditne kartice. Razumem plačniške, ne razumem kreditne. Imam viso electron BK, zaenkrat OK, (vse free, če bi lahko preveril še stanje nekako preko neta bi bilo že kičasto), nisem njihov komitent. Denar je preko klika v nekaj urah naložen (v delavniku, cca 3 ure), dobiš po mejlu izpisek poslovanja, rabim za spletne nakupe.