Predplačniška kreditna kartica

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Si bom sposodil temo ker je govora o kreditnih karticah. Zanima me z katero kreditno kartico lahko plačuješ na obroke, ker z mojo MasterCard, ne morem nikjer plačati na obroke.
Hvala za nasvete in lep pozdrav.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Diners dobiš ne glede na banko (pri nas ga upravlja Erste Bank, ampak o komitentstvu sploh ni govora). Ostale ponudbe so vezane na določene banke in DH tega pač nima.
 

ivanlenart

Zelenc'
14. dec 2016
1
0
1
Moja izkusnja z predplacnisko Visa kartico je slaba.
Dal sem si jo izdelat v NKBM z namenom kupovanha preko spleta.
Vse Banke na veliko delajo reklamo v smislu "porabi koliko nalozis na njo".
Nov praksi ni cist tako:
Sinu sem preko telefona kupil aplikacijo za nekaj evrov..( 15€ )
Za toliko sem tudi napolnil racun na Visi, ki je po tem nakupu bil prazen.
Nekaj dni za tem sem prejel sms da je bil poskus nakupa pri istem ponudniku zavrnjen...
Na to nisem posebej polagal pozornost ces saj je tako ali tako racun prazen nakup pa zavrnjen.
Ko sem cez nekaj dni pogledal na bankanet pa sem imel minus na predplacniski kartici za ta znesek... neverjetno a resnicno.
Napisal sem pritozbo na NKBM in pisno reklamacijo... Nakar me drugi dan iz banke obvestijo da morem sam kontaktirat in reklamirat nakup pri prodajalcu..... haloo saj nisem nic kupil ce je bila transakcija zaradi praznega racuna zavrnjena...
No zadeva se vedno ni zakljucena ker na Banki trdijo da ce prodajalec poda zahtevo morajo to poknjizit...
Toliko o varnosti predplacniske Vise in NKBM....

lp
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
ksz

Pri NKBM sem si uredil predplačniško Viso.

Sedaj želim preko spletne banke Delavske hranilnice nakazati nekaj denarja na NKBM Visa kartico.

Kaj je potrebno vpisati pod ime in priimek ter naslov prejemnika? Moje podatke, podatke banke (NKBM), vseeno?

IBAN in referenco za nakazilo imam....
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Logično je, ampak rajši vprašam kot, da kaj zafrknem
d055.gif


Hvala
nahrung002.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Svetujem, da se pred reklamacijo pogovoriš s sinom, če je kaj kupoval v aplikaciji;).
Vsekakor pa se to ne bi smelo zgoditi, če imaš predplačniško, tako da ne vem zakaj bi se moral s ponudnikom dogovarjat, če je banka odobrila v minus, kar naj ne bi bilo mogoče.