Pralno-sušilni stroj

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
A so že kej boljši ratal kot so bili? Ker jst mam eno težavo. Namreč živim v bloku in sicer čisto na vrhu in zravn mene je podstrejše katerega imamo ključe samo jst in hišnik. In to je že od vedno(skoraj 30let). No in sicer tam imam že ene 10 let sušilca lepo zagrajen v boxu(narejen iz knaufa). Vse lepo in prav. No težava pa je naslednja.
Zdej je v roku 6 mesev že trikrat prišel požarni inšpektor in mi napejna, da morm stroj dat ven iz podstrešja. Seveda jst pa za sušilca nimam prostora v stanovanju. Zdej pač sem študiral da bi pač nabavu pralno-sušilni stroj. Katerega priporočate?
Al pa če ima kdo kakšno drugo rešitev. Hvala.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Odločbo požarnega inšpektorja velja vzeti resno, vsaj hišnik jo bo, če že tebi ne ustreza.

Pralno-sušilni stroj imam pa tudi sam, pa sem bil prav tako skeptičen pred nakupom. Candy 485, dela ok. Edino moj ekočut trpi, ker za sušenje zraven štroma rabi še vodo. Itak pa sušim le določene zadeve, ostalo posušim bp na obešalnikih za perilo v kopalnici (+ ventilator)
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Še to me zanima a more dat požarni išpektor(oziroma upravnik) odločbo pisno. Ker jaz do sedaj še nič nism dobil dobil pisno ampak samo ustno preko hišnika.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Veljavna odločba je vedno v pisni obliki, naveden mora biti tudi nek razumen časovni rok za ureditev stanja.

Sklepam da ti osebno z inšpektorjem nisi govoril. Hišnika prosi za vpogled v odločbo. V kolikor ne gre za kaka hišnikova mutna posla ti bo ustregel. V nasprotnem je možno, da take pisne odločbe sploh ni in ti stroja ni potrebno odstraniti.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Možno je marsikaj

Inšpektor po inšpekciji vedno izda poročilo v pisni obliki. Tam navede stvari, ki jih je treba urediti in v kakšnem časovnem roku. Poročilo dobi lastnik oz upravnik (v firmi kak direktor, v šoli ravnatelj, v bloku...upravnik?). Kar pa tam ni pisno navedeno, je pa podal ustno, v pogovoru, pa se lahko vzame kot priporočilo in se upošteva ali pa ne.

Velja samo tisto, kar je zapisano in podpisano.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.185
1.794
113
Nikar kombinacije!

Tudi jaz nabavil pa ne uporabljamo - sušilec povsem neuporaben - cunje kot da bi jih kravi iz riti potegnil pa takoj zatem še ritensko čez živo mejo. Vode porabi kot da imaš Savo priklopljeno za sabo..skratka neuporabno.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kakšen stroj pa imaš?

Moje polo majice so po sušenju že skoraj zlikane
zmaga.gif


Vedno jih pa pred sušenjem vzamem ven in "stresem", da niso zbunkane od centrifuge. Ta nasvet sem nekje prebral in res deluje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.185
1.794
113
Katerega? Kombinirčka. JE vseeno katerega imaš vsi so čuri muri z vidika sušenja.

Drugače electrolux..takrat med možnostmi še ta najboljše kar se je dalo dobiti.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Veljavna odločba je vedno v pisni obliki, naveden mora biti tudi nek razumen časovni rok za ureditev stanja.

Sklepam da ti osebno z inšpektorjem nisi govoril. Hišnika prosi za vpogled v odločbo. V kolikor ne gre za kaka hišnikova mutna posla ti bo ustregel. V nasprotnem je možno, da take pisne odločbe sploh ni in ti stroja ni potrebno odstraniti.

Res je da osebno nisem nikoli govoril z inšpektorjem, ampak kle ni problem hišnik(ker se poznamo 30let in mi je kot dedek) ampak očitno kle problem upravnik. Ker tudi včeraj ko je spet bil inšpektor je hišnik upravniku rekel zakaj jaz še zmeraj nism dobil nobenega pisnega obvestila. In mu je rekel, da njegova(hišnikova) isto velja kot njegova(upravnikova). Oprosti sam to ni način upravljanja. Ne moremo vsakič na besedo. Očitno odločbo da inšpektor upravniku in tudi tam ostane, ker se upravniku ne da naprej pošiljat. Zgleda.
Zdej ne vem a se nej neumenga nardim in mam še stroj naprej na podstrešju in se zgovarjam, da itak še nism dobil nič pisnega, kako naj namreč vem da je sploh kak inšpektor kle bil. Al pač umaknem ven stroj.

Hvala k me poslušate, hehehe:D
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38

Sam bos presodil kaj ti je storiti. Lahko ohranis dobre odnose s hisnikom in stroj umaknes. Lahko se pa delas neumnega in cakas kaj bo, ce sploh kaj bo.

Jaz stroja brez vpogleda v odlocbo ne bi umaknil. Morda upravnik kaj cara, ti bos stroj umaknil, cez twden dni bo pa zacelo tam rasti mansardno stanovanje
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Zagotovo se bo oglasil Sevlje in povedal, kako zadeve stojijo.


Je pa tako, da je dejansko Bosch v začetku leta dal ven prvi kombinirani stroj, ki suši enako kot vsi ostali novejši sušilni stroji - s kondenzacijo v sistemu zrak/zrak - in pri tem ne porablja popolnoma nič vode (oziroma jo porabi okoli 2L, saj na koncu še sam opere filter za zrak).

http://www.bosch-home.com/si/p...WVH28420EU.html

991606-MCSA044721_WVH28420EU_def.eps.jpg



Sevlje mi ga je dostavil dober teden nazaj in žal v tem trenutku še težko povem kakšne podrobnosti, saj me ni bilo doma in je dejansko dal skozi samo dve žehti. Ena se je posušila na toplem poletnem zraku (oprano je bilo ok), brisače pa so se prale na "full-auto", kjer po koncu pranja perilo še posuši. Nobenega vonja ali kaj podobnega in vse je bilo lepo suho. Glede majic in podobnega ti pa lahko kaj več povem v kratkem.

Edino, kar sem do sedaj opazil, je malce nenavadno obnašanje stroja. Med splahnjevanjem recimo vklopi ventilator
confused-1.gif
in v bobnu začne delat nekakšne valove. Med sušenjem pa vsake 15-20 minut vklopi centrifugo. Ampak v navodilih piše, da je to normalno...

Glavni minus zaenkrat je - da ni inverterskega motorja. Sicer stroj ni posebej glasen, ampak proti novim Gorenjevim (ki so povsem neslišni), se vseeno malce sliši.
991606-MCSA044721_WVH28420EU_def.eps.jpg
 

Priponke

  • 991606-MCSA044721_WVH28420EU_def.eps.jpg
    991606-MCSA044721_WVH28420EU_def.eps.jpg
    11,3 KB · Ogledi: 208

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
sam 1.1k € mi je pa rahlo preveč da bi dal zanj.

ne, nad pralnega ne morm dat ker mam boljer tam.

najbolj, da kr upravnika pokličem in povem, da sem slišu da smo imel požarnega inšpektorja in, da zahtevam odločbo od požarnega.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Morda pa lahko boljer prestaviš / dvigneš / daš ležečega? Možnosti vedno so

Da zahtevaš odločbo .....morda bo bolje da prosiš za vpogled v odločbo
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.185
1.794
113
Jah saj za solidnega kombinirčka boš tako ali tako dal 800+ evrov. Tako da...če je tale Jernejeva opcija z vidika sušenja že bolj podobna pravim sušilcem in ti Sevlje priskrbi še kako solidno ceno...je vredno razmisleka oz. nakupa.