Pralno-sušilni stroj

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Nekako ugotavljava z ženo da si bo treba omisliti še sušini stroj. Ker ni prostora za ločene zadeve, pa tudi pralni je že antične letnice (čeprav je v obratovanju šele par let) je edina opcija nabaviti kombinirani pralno-sušilni stroj.

Neke hude ponudbe ni...imajo pa vsi 'problem' količine sušenja - saj operejo 2 x več kot potem lahko tudi posušijo.

Edini ki zmore oprati 5 kg ter tudi posušiti 5 kg je Candy

http://www.mimovrste.com/artikel/3260015421/pralno-susilni-stroj-candy-cld-135

Si ga mogoče kdo lasti...oz. kakega drugega (izkušnje, slabosti, uporaba,...)

Nasveti dobrodošli.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
Mogoče bom malo offtopic, ampak si že razmišljal, da bi sušilnega postavil direktno na pralni stroj? Pri nas imamo tako že 10 let... Samo je odzračevalni, tako da ne vem, če lahko postaviš kondenzacijskega direktno gor!?

Stroj po podatkih zgleda v redu, kako je v praksi ne vem... So se pa včasih, ko so ti kombinirani prišli ven, znanci pritoževali, da je blo kar nekaj težav. Ker ti potem oboje ne dela, ane... Zdej pa od drugih slišim, da zadeva čisto v redu funkcionira...

Sam pa, če ne bi imel prostorske stiske, bi razmišljal o ločenih strojih... Tehtnega razloga pa ne znam povedat...
grin1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kondenzacijskega lahko komot na pralnega postaviš. Še prav v redu zgleda
zmaga.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.735
2.345
113
Pomurje
Evo takoj ti vrnem pomoč iz moje teme.

Doma imamo istega.

Sušimo le brisače, vendar je čas sušenja tudi do 3,5h(pri 5kg), kar se mi zdi ogromna izguba energije.
Se tudi zelo se segreva, pri tem pa smrdi in to ne po segreti plastiki, ampak po neki drugi mešanici vonjav.
So pa brisače hude mehke
cheer.gif


Pri polnih obratih centrifuge slišiš visoki ton(cviljenje).

Pere pa pomojem vredu, ker sem vedno čist in dišeč
cheer.gif


Lp
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.377
1.003
113
Celje
Obišči stran
sicer nisva imela candyja ampak indesit, (ni bilo opcije za ločena aparata) pa se je sušilo bolj malo, ker je bilo perilo precej zmečkano in tudi suho ponavadi ni bilo .

Sedaj imava ločena stroja, oba Gorenje in je razlika OČITNA!

Tako da če le obstaja najmanjša varinata ločenih naprav ti svetjuem to!
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Tud z moje strani enake izkušnje. Poznam dva, ki sta kupila kombinacijskega in eno figo sušita noter.
Če pa ne moreš vsega sušit je pa za moje pojme brez veze, saj še vedno moraš sušit nekatere stvari zunaj.
Ko smo pri nas naštimali sušilca se je sušenje na štrikih ukinilo
cheer.gif


lp
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Tudi sam sem zaradi stiske s prostorom najprej razmišljal o kombinaciji, a me je prepričal bratranec, ki drugače servisira te zadeve. Sedaj imam ločeno eno na drugem, nad njim pa še bojler, pa je volk sit, pa koza cela.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Kolikor sem jst brala o izkušnjah glede kombiniranih strojev, je večina ljudi proti. Najprej ne moreš sušit, ko pereš in obratno, sušit moraš manj kot opereš, poleg tega pa vse skupaj dlje dela...pri nas odzračevalni sušilec 3/4 poln posuši v cca 60 minut...te kombinirani pa kar meljejo. Pa še eno tako splošno vprašanje se ljudem poraja...pralec in sušilec sta dve čisto ločeni funkciji, ki jih verjetno ni tako lahko kvalitetno povezat oz. sestavit, kot če sta samostojni enoti. Jaz absolutno kupim ločene stroje in jih postavim en na drugega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Saj zato pa sprašujem za tega Candyja, ki opere in posuši enako količino perila.


Glede obratov in cviljenja..doma imajo starši (in sestra) Boscha, ki je prav tako nadležno glasen v centrifugi.

Čas sušenja se mi ne zdi problematičen...po podatkih sodeč ni pretirano bolj požrešen za pranje kakor tudi ne za sušenje (je pač v razredu C, kar je večina).

Glede ločenih izvedb..sam sem načeloma za, samo v kopalnici je nad strojem bojler..torej če bi šla v ločeno izvedbo bi bilo treba kupiti nov pralni stroj, nov sušilni stroj ter nov bojler (ležeča izvedba)...torej namesto 650 EUR verjetno kar 1.800 EUR.

Edino kar me čudi pri teh kombinirančkih...po podatkih: za pranje porabi 39 litrov vode, za pranje + sušenje pa (različni podatki) od 110 do 150 litrov vode
13.gif
...čemu poraba vode ko vendar sušiš perilo?
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če hočeš šparat bolje, da vzameš dober pralni stroj in sušiš na štriku.

Evo moj predlog: sušilni
Bojler pa sedaj ne bi vedel kakšnega bi rad.

V glavnem za pralnega in sušilnega boš dal cca 960 eur in dobil vrhunsko kvaliteto.
Kupiš še bojler in ti ne bo treba iskat tistega ključa in si zmagal
grin1.gif


lp
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Predvidevam (drugače ne more biti) da je kombiniram kondenzacijski. Verjetno vodo rabi za hlajenje kondenzatorja, ki je pri samo sušilnem izvedeno z zrakom.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Ko vse nabavim se pa v roku enega leta preselim
smile-1.gif


Štrik uporabljamo že zdaj....pa več ne znese oz. žena je začela nosit sušit perilo k mojim staršem in ugotovila kako prikladna je zadeva (predvsem še, ker praktično ni več likanja).

Pa nekako se mi ne da obračat koplanice na glavo, da bom postavil dva stroja enega na drugega (imam dovolj prenavljanja zaenkrat...pa še prostor (zaradi majhnosti kopalnice) na pralnem stroju sedaj koristimo (trenutno na njemu peremo najmlajšo članico -> predno gre v banjo na splahovanje).Tako ali tako bova kupila še pomivalca, pa bo treba še pol kuhinje na glavo postavit.

Zdaj bova štartala s spačkom kombinirčkom, če se ne bo obeslo s sušenjem bova pa ta občutljivo perilo nosila k staršem (pač konec tedna).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
če sem prav zastopil je kondenzacijski, s temd avodo kar pošiba ven po cevi (torej kot pralni stroj - je ne rabiš posebej odlivati).
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Če se misliš selit pa še toliko bolje, saj boš itak stroje s seboj vzel.
smile-1.gif
Ali ne?
Drugač se mi je pa zdelo, da imaš kakšno umivanje ali previjanje na njem in je zadeva že bolj razumljiva
smile-1.gif


Jaz ti bi vseeno predlagal raje tega. kot Candy.

Se mi zdi, da je vseeno bolj pomembno, da zelo dobro ovije, ker potem tudi posuši precej bolje. Pa čez tega Candy je res veliko pripormb. Razlog je verjetno ta, da mnoge zavede, da opere in posuši enako količino in ga večina potem kupi.
Cena se ti zdi precej visoka, samo ga boš ziher lahko dobil za ene 660 eur, če jih boš malo pritisnil.
smile-1.gif


lp
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Saj cena v končni fazi ni problem...če je zadeva OK potem 100 evrov na dolgi rok nima veze - tako zadevo potegm gledaš doma vsaj 10 let.


Sem naredil print
smile-1.gif
... ni slaba opcija...pa tudi 3,5 kile perila (sušenje) je že kar nekaj....verjetno če daš prati (Ko rabiš še sušenje) prati temu primeno manj perila ima tudi že toliko pameti da temu primerno tudi porabo.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Takega Candyja mamo pri nas, zaenkrat se obenese, tako pranje kot tudi sušenje. Ponavadi nastavimo vklop z zamikom in gremo, tako da za točne čase sušenja ne vem. Kupili pa smo ga iz istega razloga kot kombiniranega iščeš tudi sam, pomanjkanje prostora. Najbolj smo bili presenečeni, da perilo po sušenju ni zmečkano in skoraj ne likamo več.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
uporabljam Candya in resno razmišljam da ga bom reklamiral, ker se pri sušenju pojavljajo neke vonjave po zažgani gumi. Tako potem tudi oblačila smrdijo

Je pa tako, da vsi pametni proizvajalci ne prakticirajo več tega kombinacijskega, ampak samostojne enote. Pač postaviš sušilec na pralni stroj. Gorenje ima celo možnost da preko ene upravljalne enote upravljaš tako pralni kot tudi sušilni stroj

Pri meni je problem da nimam prostora...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

skoraj isto bom napisala, kot igi. Imeli smo indesit, kombiniranega, po dveh letih in ene mesec
jezen.gif
šel del, ki je vreden 100 evrov manj kot celoten stroj. Valda šli v nabavo najprej samo pralnega, dva meseca (enostavno ne moremo brez sušilnega) pa še sušilnega, tako da imamo sedaj ločeni enoti in definitivno je razlika. Prej dobivali ven napol mokre stvari, sploh če so ble brisače notr ali pa posteljnina, drobnarije smo vedno jemali ven ali pa je bila potreban celo dvakratna sušitev.

Sedaj imamo gorenjeva stroja, operemo, samo prestavimo v sušilca in je to to. Cujne so suhe, niso zmečkane, zelo malo likanja, mehke, smo pa zarad tega vrgl bide vn iz kopalnice, ampak se je splačal. In po tej izkušnji, tudi sama ko bom potrebovala stroj, ni šans, da kupim kombiniranega, ločeni enoti pa pika.