Pralno-sušilni stroj

robbus

Pripravnik
17. feb 2010
224
0
16
Ker imam bolj malo kopalnico, mi trenutno ob pralnem in sušilnem stroju res zmanjkuje prostora... Vem, da obstaja tudi pralni in sušilni stroj v enem, sem pa slišal, da menda niso primerljivi s tem, da imaš oba stroja posebej. A to drži?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Delno drži...je kompromis. malo pobrskaj, smo že precej debatirali na to temo.

Sam imam tudi kombinirca zaradi pomanjkanja prostora, Candy GOW 485 in zaenkrat bp
zmaga.gif
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
..tudi mene so strašili da kominiran ni ne tič ne miš. V mojem primeru to ne drži. Enako zaradi pomanjkanja prostora sem kupil pralno-sušilni stroj Elektrolux. Deluje super, opere super, osuši super in perilo je še bistveno bolj mehko in dišeče kot če bi ga sušil normalno.
pozdrav.gif
 

Klemen_Savli

Pripravnik
6. apr 2010
38
0
6
Seveda drži. Kdo bi kupil dve škatli, če bi šlo z eno.

Če nimaš prostora v kopalnici oz. kjer si sedaj predstavljaš da morata biti oba stroja je mogoče ideja da postaviš sušilca kam drugam. Sam ga imam v prostoru med dnevno in jedilnicoin se obnese.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Razlika je v tem, da ti samostojni kondenzacijski sušilni stroj posuši cunje v npr. pol ure, kombinirani pa v dveh urah. Mogoče je še malo razlike v porabi vode in elektrike a ne rabiš dodatnega prezračevanja pralnice oz. kopalnice (stroški ogrevanja!). Torej je ključna razlika ali rabiš cunje v pol ure ali lahko počakaš dve uri? Pa seveda, če ti odpove sušilec ne moreš tudi prati in obratno.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Simpl, če ne misliš zmeram sušiti na stroj, potem kombiniranega, če pa boš vsakič sušil v stroju, potem pa dva !

Sam imam Elektroluxa pralno sušilnega, so zakon ! Izogni se pa v velikem loku Candya, zakaj pa pogooglay in najdi članek nemške zveze potrošnikov, ki so to testirali !
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Baje je edini dobri kos od Boscha, ki je dejansko združen, pralni in sušilni, Cena okrog jurja.

Vse ostalo je samo približek, ne tič ne miš.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ne moreš izpostaviti firme na splošno, so tudi razlike od modela do modela

Uporabnik Sevlje bi vedel o tem kaj povedati
zmaga.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Sva dva otroka spravila h kruhu s kombinirano pralno- sušilnimi stroji. Pa ne s plenicami za enkratno uporabo ampak smo prali tudi po trikrat na dan tiste bele bombažne plenice. Včasih je bil stroj 5 kg, sušil pa si lahko le 2,5 kg, danes pa imam 6 kg stroj, kateri suši 5 kg naenkrat. Bi rekel, da je tehnika zelo napredovala (poraba elektrike, vode, obremenitev tkanin...) a vendar je princip ostal isti. Še vedno je ostala razlika med samostojno in kombinirano napravo zgolj v času za dosego cilja- oprana in suha oblačila na eni strani ter prostorom in dodatno ventilacijo med sušenjem na drugi strani. Seveda se pa lahko namesto z dodatno ventilacije sprijazniš tudi s plesnijo v kakšnem kotu?!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
drži ja.

Sicer kupi komibinrčka, boš pač imel pr. stroj z možnostjo sušenja, ki se nikoli ne uporablja (vsaj pri nas je tako).
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Da ne trgam nove teme gor, predvidevam da je pralni in sušilni boljši nakup kot kombinacija obojega?


Pral bom 7 srajc, pet hlač in nekaj malenkosti tedensko.

Kaj se priporoča?

Naj se razpizdim pri nakupu al je vseeno kater stroj za lažji format gospodinjskega pranja? (ena oseba)
Na balkonu nemislim sušit, ker to ne počne noben od sosedov, tako da mi sušilni ne uide; sušit po stanovanju
in kopalnici pa zaradi vlage tudi nebi.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Manjši kosi perila se tudi v kopalnici posušijo brez težav, ni treba ravno vsega v sušilec tlačit. Sploh se fino suši pozimi na radiatorju-lojtrci ( s tem še nekoliko navlažiš pozimi presuh zrak) , poleti ti pa itak klima laufa in se tem še razvlaževanje...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Da ne trgam nove teme gor, predvidevam da je pralni in sušilni boljši nakup kot kombinacija obojega?


Pral bom 7 srajc, pet hlač in nekaj malenkosti tedensko.

Kaj se priporoča?

Naj se razpizdim pri nakupu al je vseeno kater stroj za lažji format gospodinjskega pranja? (ena oseba)
Na balkonu nemislim sušit, ker to ne počne noben od sosedov, tako da mi sušilni ne uide; sušit po stanovanju
in kopalnici pa zaradi vlage tudi nebi.

K mami nosi, tako kot do sedaj