Pralno-sušilni stroj

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
Kupujem kombinacijo, zaradi pomankanja prostora. Nekje sem prebral, da moraš med sušenjem temnega in svetlih oblek, pralni stroj splakniti z vodo (program spakovanje), ker se kao poznajo mucke od svetlega perila na temnem. Mal me skrbi, da ne bom imel res pol še več dela in težave. Ali je kombiniran stroj primeren, če se pere/suši dvakrat na teden, saj gre samo za enega uporabnika. Če je kdo upšorabik kakšnega modela s katerim je zadovoljen, naj ga le pohvali, da bom jst isto kupu.

lp
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38

Se pofockam kot zadovoljni uporabnik Candya GOW 485
zmaga.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Dejstvo je, da se stroj zapaca in je muckasto vse. Za popizdit, ko bi rad oblekel crno srajco, ki zgleda kot da jo je nekdo drgnil s paloma robcki. Vmes operes eno, dve zehti pa je naceloma ok. Zaradi tega ne bi vzel kombinacije, najraje loceno (ce imas plac) ali pa samo pralca. Sej prej ali slej se posusi. Sploh ce si v bajti in da imas kaksno kurilnico ali kaj podobnega. Ampak ce ze kupujes, ajde, za svaki slucaj kombinacija.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, je napisal, sem spregledal, ampak kje pa piše, da če imaš prostor, da kupiš ločeno? Sicer pa naj vzame kombinacijo za vsak slučaj, zgubit nima kej.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Že tri mesece uporabljam Boschev kondenzacijski pralno-sušilni stroj Logixx 7/4.

http://www.bosch-home.com/si/povezave/produktne-novosti/logixx-7-4.html?announcement=logixx-7-4


S pranjem sem zelo zadovoljen, s sušenjem pa nekaj srednjega. V zakup moraš tudi vzeti, da sušilnega stroja še nikoli nisem uporabljal in da tudi nimam s čim za primerjat. Razni horror story-i o kombinirčkih, ki sušijo 3ure+ in smrdijo po zažgani gumi tu seveda ne pridejo v poštev.

Anyway... pere kot vsak drug stroj, minus je, da ni inverterskega motorja (čeprav niti ne vem, če obstaja kombinirček z inverterjem).

Sušenje je super, kar se tiče stvari velikosti majic in manjšega. V uri in pol posuši 2-3kg perila (suha teža) do suhega in praktično nepomečkano. Dodaten plus je, da lahko med pranjem normalno centrifugiraš pri 800 RPM in nekatere stvari obesiš, potem pa daš preostanek sušit. Med sušenjem namreč po začetnem ogrevanju naredi še kratko centrifugo pri 1400 RPM in potem suši dalje. Problem je edino posteljnina, ki je enostavno ne uspe posušit dobro. 140X200 prevleke so prav nemarno zmečkane (mimogrede, kako posteljnino posušijo real-deal sušilni stroji?).

Sam kondenzator sicer sproti spira z vodo, je pa po sušenju svetlega perila vseeno dobro narediti še "fluff clean" program, ki celoten boben splakne z 10 litri vode in je to to.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
torej mit o belih muckah na črni oblekah drži. načeloma lahko vzamem ločeno, samo je pol že kr mal gneča v kopalnici. če pa seveda kombiniran povzroči dodatno delo, vseekakor ne bom razmišljal o kombiniranem. ker men se res ne da obešat perila in čakat da bo suh, razen poleti, ko je res toplo in se zadeve posušijo res hitro. ker če tisto lojtro raztegnem v garosnjeri, pol mi cel stanovanje zgleda kot sušilnica in ne stanovanje. pa tud ne da se mi ikvarjat z muckami na oblekah. a potem je tud pomembno, da ne sušiš čnih in belih zadev skupaj?

lp
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
jernej: tvoj stroj ima * Posebni programi: Cikel odstranjevanja puhkov ?

kaj je to?

lp
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Mi imamo sicer posebej sušilni stroj in jaz sušim ni da ni skupaj. Tudi črne mucke se mi ne poznajo na belih oblačilih oziroma obratno. Če imaš varianto kupi ločeno in ju postavi enega na drugega.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
jst mam tud trenutno posebej in vem, da ni panike met mešano. kaj pa če je vse v enem?

lp
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vsekakor kupi ločeno, če imaš prostor. Jaz trenutno te možnosti nimam. Je pa tale stroj kar dober približek nekega sprejemljivega kombinirčka.

Odstranjevanje puhkov je "fluff clean". To je neke vrste program splaknjevanja, le da natoči malenkost več vode in boben vrti malce bolj agresivno, tako da voda šprica vse naokrog. S tem povsem očisti celoten boben. Ta program uporabljam tudi za odstranjevanje vodnega kamna. Imaš tri opcije - klasičen (dobrih 10 minut s hladno vodo), podaljšan (60 minut pri 40 stopinjah - uporabno za odstranjevanje vodnega kamna z dodatkom kakšne kisline) ter antibakterijski (60 minut pri 90 stopinjah).

Jaz ga naredim po kakšnem sušenju belega perila, kjer vidim, da se je nabralo dosti muck (jih vidiš že na gumi). Sicer pa večinoma ni težav in se večina muck ujame na kondenzator, od koder pa tako ali tako stroj avtomatsko spira nesnago v odtok.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

A ti misliš, da bi sušil belo in temno skupaj?

Tega še nisem poizkusil. Tako ali tako ne moreš prat skupaj in večinoma takoj po pranju še naprej sušim.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
midva sva tut v garsonjeri, pa sva vzela dva. pralni na tleh, na vrhu pa sušilni. Na noben način nisem hotela kombiniranega
grin1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
tud sam sem se odločil za ločeno. bo pa pač čez pol kopalnice pralc pa sušilc.

lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Sicer pa lahko sušilca vzameš taplitvo varianto (no ja, prlca tudi, ampak s plitvim pralcem nimam izkušenj), pa se nekaj prosotra prihrani.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Sicer pa lahko sušilca vzameš taplitvo varianto (no ja, prlca tudi, ampak s plitvim pralcem nimam izkušenj), pa se nekaj prosotra prihrani.

Najti takšnega je kar problem... sam sicer iščem primernega taozkega (45cm), pa drugega kot brandt razreda C pri nas ne najdem. Kaj pa imaš zaenega taplitvega, ker bi mogoče tudi prišel v poštev?