Povzročitelj je lagal v zapisniku nesreče

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Ok pustimo zdaj splača ne splača.

Se pravi če sta oba za se pač ne prijavi škode(če sta dejansko oba kriva)
Čim pa en prijavi škodo, jo "moraš" prijaviti še ti, ker bonus ti gre v vsakem primeru?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Če en prijavi škodo, bo drugega tako ali tako kontaktirala zavarovalnica tudi če sam ne poda prijave. To tako poteka že samo zaradi samega preverjanja, saj bi si drugače lahko jaz enostavno izmislil, da si se ti zaletel vame in da prevzameš škodo, brez da bi se tebi karkoli sanjalo o temu - če bi seveda nekako prišel do tvojih podatkov, registrske številke in številke police. Bonus ti pa gre oz. ne gre šele ob zaključku primera in ne ob prijavi.
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Ok, štekam.
Kaj pa recimo ko povzročiš nesrečo in poškoduješ več kot en avto.
Se to šteje kot en škodni dogodek ali recimo dva če sta dva avta?

p.s.: si ti tudi zavarovani agent? vem da je nekdo na alterju samo nisem prepričan kdo?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Kot en škodni dogodek (iz odgovornosti) se šteje, če ti recimo izgubiš kontrolo nad vozilom in se najprej zaletiš v enega in nato še v drugega ali nekaj v tem smislu. Kot dva škodna dogodka (iz kaska) pa se recimo štejeta ena vdrtina v vratih na eno strani in druga na drugi strani vozila, tukaj je jasno, da ni moglo it za eno nezgodo oz. škodni dogodek. Posploševati tukaj je težko, ogromno je odvisno od primera samega
smile-1.gif


In ja, sem zavarovalni posrednik ampak ne edini, nas je kar ene par na forumu (vsaj štirje)
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Sodelujem z Zavarovalnico Maribor, Tilio, Generalijem, ERGOm, Merkurjem (ne mešat s SLO Merkur group), Prvo, Grawe-om, Wienestadtischem, ARAGom, .... v bistvu z vsemi razen z AdriaticSlovenico ter s Triglavom, njihovih produktov ne potrebujem, saj lahko s prej naštetimi strankam ponudim vsaj enaka, če ne celo bolj kvalitetna kritja za enako ali pa celo nižjo premijo.

Zato sem pa tudi napisal da sem posrednik (delam za stranko in za njene koristi, sodelujem z zavarovalnicami) in ne zastopnik (ki dela in prodaja zgolj v korist ene same zavarovalnice). 7 let izkušenj v temu poslu mi pravi, da je to veliko boljša opcija za stranke.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
In če zaj povzamemo, je zaradi mulotovega neresnega, napačne izjave, forumaš ob 50% odškodnine za popravilo njegovega vozila, ker koliko sem razbral mulo ni prijavil po forumaševi polici škode na svojem vozilu. Zavarovalnici je pa itak v interesu deljena krivda, saj bodo plačali 600 namesto 1200 eur al koliko si rekel da je škode.
Tu nimaš kaj dosti za naredi saj je beseda proti besedi, lahko to z pričo probaš ampak mora to bit neka dobra oseba, ki se nebo bala kakega navskrižnega izvpraševanja, ker če vaju dobijo je pol to zavarovalniška goljufija, še lahko keri kak rest za par mesecev dobi. Lahko preveriš če je v slo kak odvetnik ki se okvarja z ZVCP ki bi lahko glede na poškodbe na vozilih dokazal potek nesreče, stalna praksa v DE, preveri če je parkirišče pod videonadzorom,....
 

B81

22. jul 2007
34.530
8.972
113
Saj pa imaš "znanca", ki je šel mimo in videl, kaj je bilo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
sej price ni problem dobit. sam kako potem naprej? on ma tud prico. to je se vedno samo beseda proti besedi...
 
Nazadnje urejeno:

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Mulo ima zdaj že ziher nekega opedenanega BMWja (sklepam in se verjetno ne motim). S starim avtom se mu v rit prbij, pa reč da bosta drugič izpolnila.. Pa spet isto napišeš.. Potem bo on jokcal.
evil.gif
 

kamela213

Fizikalc
9. mar 2011
1.099
44
48
za take stvari je fajn takoj na kraju izpolnit evropsko poročilo, da si nimajo taki junci časa zmišljevat zgodbic itd. Valda je mulo doma, al pa od kolegov slišal kaj naj naredi in tako je naredil.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Drugič pohopsaj 1 bus ali pa kak služben avto ti imajo 100% Eu poročilo in problem bo rešen
wink-1.gif


Probaj mu poslati SMS (v primeru da se ne javi) in mu napši da greš v civilno tožbo in seveda imaš pričo ki je vse videla
smile-1.gif
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Mel 2 prometni nesreči. Enkrat kriv, enkrat ne, v obeh primerih pa sem v evropsko poročilo zapisal "sem kriv za prometno nesrečo" in "nisem kriv za prometno nesrečo" enako sem rekel, da naj napišeta tudi soudeleženca.

S tem se vsaj deloma zaščitiš pred "domačim pogovori" in naknadnem spreminjanju zgodbe.

Seveda če si pa p*čka in se hočeš zmazat, pa še vedno lahko na zavarovalnici poveš, da si se počutil ustrahovanega in da si ev. poročilo pisal pod prisilo oz. podobno zgodbico.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.811
4.307
113
Citat:
Uporabnik neo32 pravi:
Mel 2 prometni nesreči. Enkrat kriv, enkrat ne, v obeh primerih pa sem v evropsko poročilo zapisal "sem kriv za prometno nesrečo" in "nisem kriv za prometno nesrečo" enako sem rekel, da naj napišeta tudi soudeleženca.

S tem se vsaj deloma zaščitiš pred "domačim pogovori" in naknadnem spreminjanju zgodbe.

Seveda če si pa p*čka in se hočeš zmazat, pa še vedno lahko na zavarovalnici poveš, da si se počutil ustrahovanega in da si ev. poročilo pisal pod prisilo oz. podobno zgodbico.

Tako je treba narediti on nesreči in če se ne strinjata se pokliče policijo in naj oni na podlagi materialnih dokazov določijo kdo je kriv in napišejo ustrezne kazni... So me že klicale stranke, da so se zaleteli, pa ker se je obema mudilo (otroke v vrtec ipd) in da so samo izmenjali podatke... no, pa so se dosedaj vsi še zmenili in porihtali koker je bilo prav, so pa tudi taki, ko so popisali EU poročilo niso napisali kdo je kriv, pri izjavi na zav. pa napisali spet vsak svojo zgodbo... tisoč ljudi tisoč čudi...

Majbolje izpolnit evropsko poročilo, razjasnit kdo je kriv, če je kakšen mimoidoči ga takoj zaprosit za podate kot pričo in obvezno poslikati situacijo... to je rs najmanj kar lahko narediš...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
ja, bomo vedeli za drugič.

Zdej povzročitelj še vedno noče spremenit izjave. Kljub temu, da sva se pogovorila in je takrat reku, da bo zrihtal... no, pa ni....

imam tud njegov podpis, ko se je takrat podpisal da prizna krivdo. Sedaj pravi, da je bil zmeden...