Povzročitelj je lagal v zapisniku nesreče

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
En mulo se mi je pozimi februarja zaletel v sprednji konec medtem ko je neprevidno rikvercal...

mulo se pelje po parkirišču, jest za njim, se mulo naenkrat ustavi, da v rikverc in hopa v moj avto. Pač ni pogledal, če je sploh kdo za njim (pa nisem bil čisto za njim, tko da nekaj varnostne je bilo). Mulo je izpit glih dobro naredil, pač neizkušen... Pride ven, ves skesan, ni problema, jest sm kriv, bom dal kuponček...

In valda nisva imela eu poročila, kličem na zavarovalnico, pa rečejo, da greva lahko izpolnit poročilo drugič na zavarovalnico. Ok, jest sem šel naslednji dan, mulo par dni kasneje... nakar dobim iz zavarovalnice poravnavo v 50% vrednosti škode. Napišem pritožbo, nakar oni predlagajo soočenje z avtomobili. Vmes je mulo avto prodal, jest pa tud svojega že zrihtal, tako da on je poklical, da ga ne bo, jest pa tud potem nisem hodil. No, in še vedno vztrajam na pritožbi, pa kličem mulota kaj je napisal v zapisnik, pa pravi da nič takega, kar bi mene okrivilo. Grem danes na zavarovalnico osebno pogledat kaj je spisal.... In napiše, da se ne počuti krivega, da sem jest prehitro pripeljal in se jest zaletel vanjga... Na zavarovalnici pravijo, da dokler on ne spremeni izjave ne morejo nič narest.

Sedaj se mulo seveda ne javlja na gsm....

Zdej mi ni jasno - kako lahko zavarovalnica kar zaključi primer brez da bi vsi udeleženci potrdili s podpisi nasprotnikov zapisnik? A mulota bo treba civilno tožit al kako?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Sranje...
uf-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
hehe... no, mislim da so kakšna orodja, kako mulca prisilit da pove po pravici... pa ne govorim o nasilju...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
V interesu zavarovalnice je, da mulec ostane pri svoji zgodbi...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Bedna fora
uf-1.gif
Si v situaciji tvoja beseda proti njegovi, kar ti lahko pomaga je ali morebitna priča ali pa kakšen videoposnetek od kakšne kamere.

Drugače pa glede na to, kako grdo je on tebe obrnil, bi jaz na tvojem mestu odigral podobno in sicer tako, da bi kar na lepem imel v avtu sopotnika, ki potrdi tvojo zgodbo (prej manjkajoča priča). On ti na noben način ne more dokazat, da si bil sam v avtu, kakor ti ne moreš ovreči njegovih trditev. Če se ti seveda sploh da s tem ukvarjat oz. če se ti splača (torej odvisno od višine škode, ki jo prevzameš nase in/ali morebitne spremembe bonifikacije).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mulo se je "doma" pozanimal in glede na stanje nesreče prikazal trk od zadaj
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Ali bi kaj takega preprečila, na licu mesta podpisana, izjava povzročitelja na listu papirja (magari servetu), kjer se izreka o krivdi?
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Sem imel podobno situacijo.
Na AC mi je en bosanac skoču ven na prehitevalnega ko sem ga previtevu(najbrž me ni vidu) in me z njegovim zadnjim delom avta(L zadna vrat) zadel v sovoznikova vrata. Sreča je bila da sem zabremžal tako da me je sam oplazil in ne porinil v ograjo.
Krivde seveda ni hotel priznati, sem klical policijo so prišli nahitro načečkali zapisnik in spizdili, v zapisniku pa napisali da je krivda deljena.
Na koncu je bila krivda deljena 50/50, enostavno mi ni ostalo nič drugega kot civilna tožba, s tem se pa nisem ubadal ker je bilo le 700Eur(350 sem dobil izplačano pa 3 premijske razrede padel) škode(srečo sem imel da mi feltna gleda par milimertrov ispod sprednjega blatnika tako da je večino škode utrpela felttna.

Tako da ja ostane ti le še civilna tožba. Drugič pa policijo poklicat na licu mesta. Pa takoj po nesreči telefon v roke pa posnet pogovor z njim na skrivaj
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Ali bi kaj takega preprečila, na licu mesta podpisana, izjava povzročitelja na listu papirja (magari servetu), kjer se izreka o krivdi?

Pomoje bi bilo veliko lažje če bi napisal priznam krivdo na europsko poročilo.
Folk je fukjen, sej zavarovanje maš zato da če povzročiš škodo da jo pač krije zavarovalnica, [cenzura] ne morš bit tok človeka da rečš sori zajebu sm pa je, ne pa da te pol še jebejo u mozak.

Aja drugače pa jst sm si po tistem nabavu kitajsko kamerco, jo postavu za vzvratno ogledalo in snema skos.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Jaz sem se že zdavnaj zaklel... če pride do sranja še samo policijo kličem in me nič ne zanima.

Na srečo do zdaj še nisem rabil. Bom pa imel razumevanje tudi v primeru če bom jaz kriv in bo soudeleženec klical milicijo.
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Jaz sem se že zdavnaj zaklel... če pride do sranja še samo policijo kličem in me nič ne zanima.

Na srečo do zdaj še nisem rabil. Bom pa imel razumevanje tudi v primeru če bom jaz kriv in bo soudeleženec klical milicijo.

Edino prav, folk nima več nobenga spoštovanja.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Jaz sem se že zdavnaj zaklel... če pride do sranja še samo policijo kličem in me nič ne zanima.

Na srečo do zdaj še nisem rabil. Bom pa imel razumevanje tudi v primeru če bom jaz kriv in bo soudeleženec klical milicijo.

Ampak v zgornjem primeru bi se mulo lahko sam do prihoda policije spomnil, da bo rekel, da se mu je on zaletel v rit. V takem primeru, ko nimaš prič in je beseda proti besedi, pa še taka čudna situacija, ne vem če lahko kaj rešiš, če je drugi teslo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Bedna fora
uf-1.gif
Si v situaciji tvoja beseda proti njegovi, kar ti lahko pomaga je ali morebitna priča ali pa kakšen videoposnetek od kakšne kamere.

Drugače pa glede na to, kako grdo je on tebe obrnil, bi jaz na tvojem mestu odigral podobno in sicer tako, da bi kar na lepem imel v avtu sopotnika, ki potrdi tvojo zgodbo (prej manjkajoča priča). On ti na noben način ne more dokazat, da si bil sam v avtu, kakor ti ne moreš ovreči njegovih trditev. Če se ti seveda sploh da s tem ukvarjat oz. če se ti splača (torej odvisno od višine škode, ki jo prevzameš nase in/ali morebitne spremembe bonifikacije).

ja sej to... beseda proti besedi je.... ja nič, malo bo treba zagrozit...

pri vsem tem mi gre pa najbl na živce, ker on ne bo mel nič večjih stroškov, če prizna 100% odgovornost, a ne?
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Če bo krivda deljena, bo on izkoristil popravilo iz tvoje police...

recimo:
-škode ima 1000eur, dobil bo izplačano 500eur, ti boš pa padel za 3 premijske razrede
in seveda obratno

On nima česa izgubit, le del škode si lahko pokrije z laganjem
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
mah... on je avto že prodal, dvomim da je sploh kej rihtal, ker on je imel sam prasko se mi zdi... na mojem pa za 1100€ škode...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Bedna fora
uf-1.gif
Si v situaciji tvoja beseda proti njegovi, kar ti lahko pomaga je ali morebitna priča ali pa kakšen videoposnetek od kakšne kamere.

Drugače pa glede na to, kako grdo je on tebe obrnil, bi jaz na tvojem mestu odigral podobno in sicer tako, da bi kar na lepem imel v avtu sopotnika, ki potrdi tvojo zgodbo (prej manjkajoča priča). On ti na noben način ne more dokazat, da si bil sam v avtu, kakor ti ne moreš ovreči njegovih trditev. Če se ti seveda sploh da s tem ukvarjat oz. če se ti splača (torej odvisno od višine škode, ki jo prevzameš nase in/ali morebitne spremembe bonifikacije).

ja sej to... beseda proti besedi je.... ja nič, malo bo treba zagrozit...

pri vsem tem mi gre pa najbl na živce, ker on ne bo mel nič večjih stroškov, če prizna 100% odgovornost, a ne?

Ja v bistvu je zdej to odvisno od samega zavarovanja:
-Če imata oba krito zgolj AO, potem gre v tvojo korist, če se določi, da je kriv on in seveda obratno, v njegovo korist, če se določi, da si kriv ti (ker si se kao zabil njemu v rit), povzročitelj nosi na sebi stroške popravila lastnega avtomobila in spremembo bonifikacije (zaradi izplačila tvoje zavarovalnice da se popravi škodo na tujemu vozilu).
-Če se določi deljeno krivdo tudi v končni fazi, to pomeni, da vsak krijeta popravilo lastnega vozila, brez kakršegakoli vpliva na bonifikacijo in podaljšanje zavarovanja.

Bottom line - če prizna 100% odgovornost kdorkoli od vaju, sledi potem tej osebi naslednje leto (načeloma) 15% dražje zavarovanje, razen če je v igri še odkup prve škode. V tem primeru pa je potem res popolnoma vseeno.
 

mihouca

Pripravnik
17. apr 2012
65
0
6
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Bedna fora
uf-1.gif
Si v situaciji tvoja beseda proti njegovi, kar ti lahko pomaga je ali morebitna priča ali pa kakšen videoposnetek od kakšne kamere.

Drugače pa glede na to, kako grdo je on tebe obrnil, bi jaz na tvojem mestu odigral podobno in sicer tako, da bi kar na lepem imel v avtu sopotnika, ki potrdi tvojo zgodbo (prej manjkajoča priča). On ti na noben način ne more dokazat, da si bil sam v avtu, kakor ti ne moreš ovreči njegovih trditev. Če se ti seveda sploh da s tem ukvarjat oz. če se ti splača (torej odvisno od višine škode, ki jo prevzameš nase in/ali morebitne spremembe bonifikacije).

ja sej to... beseda proti besedi je.... ja nič, malo bo treba zagrozit...

pri vsem tem mi gre pa najbl na živce, ker on ne bo mel nič večjih stroškov, če prizna 100% odgovornost, a ne?

Ja v bistvu je zdej to odvisno od samega zavarovanja:
-Če imata oba krito zgolj AO, potem gre v tvojo korist, če se določi, da je kriv on in seveda obratno, v njegovo korist, če se določi, da si kriv ti (ker si se kao zabil njemu v rit), povzročitelj nosi na sebi stroške popravila lastnega avtomobila in spremembo bonifikacije (zaradi izplačila tvoje zavarovalnice da se popravi škodo na tujemu vozilu).
-Če se določi deljeno krivdo tudi v končni fazi, to pomeni, da vsak krijeta popravilo lastnega vozila, brez kakršegakoli vpliva na bonifikacijo in podaljšanje zavarovanja.

Bottom line - če prizna 100% odgovornost kdorkoli od vaju, sledi potem tej osebi naslednje leto (načeloma) 15% dražje zavarovanje, razen če je v igri še odkup prve škode. V tem primeru pa je potem res popolnoma vseeno.

Tole z deljeno krivdo mi ni najbolj jasno.
Kot sem napisal sem bil pred dvema letoma v prometni nesreči z deljeno krivdo.
Dobil sem 50% škode z njegove police ostalih 50% sem poravnal sam, ter padel za 3pr.
Oba sva mela samo AO, jst Triglav on Generali ali Tilia ne spomnim se zdele.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
To pri deljeni krivdi so lahko različni scenariji zaradi različno velikih škod ter različnih zavarovanj. Če je npr. škoda minimalna, ti pa si v visokem premijskem razredu, se ti definitivno sploh ne splača škode prijavit, če pa je škoda visoka in imaš najmanjši PR pa se ti že splača prijavit in uveljavljat škodo tudi, če gre za deljeno krivdo in se ti 15% bonifikacije "porabi" za zgolj 50% plačila popravila. Če pa imaš pri vsem tem še odkup prve škode, ki stane cca. 15-25€ na letni ravni (odvisno od vozila in PR), pa sploh nimaš kaj razmišljat, samo prijavi. V določenih okoliščinah pa te z deljeno krivdo lahko zavarovalnica dejansko "scat pelje"....