Potres

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
še dobro, da imam alter, ker nisem vedel al me res meče al še sanjam

na googlu je še vse včerajšnje
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.770
262
83
Največja slovenska vas
evo
 

Priponke

  • DEC4E68D-D7EA-42FE-8D7E-7F0D8D182C33.jpeg
    DEC4E68D-D7EA-42FE-8D7E-7F0D8D182C33.jpeg
    174,8 KB · Ogledi: 249
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Nisem rekel da to ni OK, samo da bo pri nas še kr nekaj Save preteklo pod dravskim mostom, predem bomo kej takega vpeljali. Nismo mi Japonska.
Ko bi pri nas alarm ene dvakrat napovedal potres, pa bi mi čutili rahlo zibanje sem ter tja, v tretje 75% folka je bi več poslušalo tega, saj itak ni nič, aplikacijo pa bi zbrisali, zaradi mnogih razlogov.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ko bi pri nas alarm ene dvakrat napovedal potres, pa bi mi čutili rahlo zibanje sem ter tja, v tretje 75% folka je bi več poslušalo tega, saj itak ni nič, aplikacijo pa bi zbrisali, zaradi mnogih razlogov.
Kaj boš dejansko z aplikacijo, ki ti pove, da se ti tresejo tla pod nogami?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Še en kup močnih popotresnih sunkov danes. Sem se ravno vozil v službo in nisem čutil. Babnco in tamalga je pa spet katapultiralo v luft
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Če si dovolj daleč, da bi ti tak app dal dovolj časa za ukrepanje, ali si dovolj blizu, da sploh rabiš ukrepati?
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Zanimivo bi bilo spremlajt kašen bi bil odziv prebivalstva, če bi se potrese dalo sorazmerno zanesljivo napovedovat za določeno območje in časovni interval.

Recimo ARSO izda opozorilo, da obstaja 30% verjetnost potresa z magnitudo 5-6 enkrat v naslednjem tednu v okolici Lj. (hipotetično)

Cel teden ste v tihi pripravljenosti da se v primeru potresa kar se da hitro umaknete na varno?
Bi cel teden spali v avtu nekje na prostem? Potresa po enem tednu ni - kaj potem?
Hitro bi zavarovali hišo/stanovanje proti potresu, če ga nimate oz. izboljšate obstoječo polico? So zavarovalnice v tem obdobju upravičene to premijo povišat ali celo zavrnit?
Samo odstranite kaj s polic in sten, da se ne prevrne/pade/razbije?
Se ne ozirate na opozorilo?
Mediji en teden govorijo samo o tem kaj nas mogoče čaka - v ozadju priložnosti za politične mahinacije ker se narod obremenjuje z drugimi stvarmi?
Potresa ni - iščemo krivca kdo je odgovoren za lažni preplah?
Potresa ni - bi ob naslednjem opozorilu ravnali enako kot ob prvem?
Potres je - iščemo krivca zakaj je kljub temu toliko škode in mogoče žrtev, če so pa ja povedali da bo?
...

Edit: mogoče je kdaj celo bolje da ne vemo vsega preveč v naprej :)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Zanimivo bi bilo spremlajt kašen bi bil odziv prebivalstva, če bi se potrese dalo sorazmerno zanesljivo napovedovat za določeno območje in časovni interval.

Recimo ARSO izda opozorilo, da obstaja 30% verjetnost potresa z magnitudo 5-6 enkrat v naslednjem tednu v okolici Lj. (hipotetično)

Cel teden ste v tihi pripravljenosti da se v primeru potresa kar se da hitro umaknete na varno?
Bi cel teden spali v avtu nekje na prostem? Potresa po enem tednu ni - kaj potem?
Hitro bi zavarovali hišo/stanovanje proti potresu, če ga nimate oz. izboljšate obstoječo polico? So zavarovalnice v tem obdobju upravičene to premijo povišat ali celo zavrnit?
Samo odstranite kaj s polic in sten, da se ne prevrne/pade/razbije?
Se ne ozirate na opozorilo?
Mediji en teden govorijo samo o tem kaj nas mogoče čaka - v ozadju priložnosti za politične mahinacije ker se narod obremenjuje z drugimi stvarmi?
Potresa ni - iščemo krivca kdo je odgovoren za lažni preplah?
Potresa ni - bi ob naslednjem opozorilu ravnali enako kot ob prvem?
Potres je - iščemo krivca zakaj je kljub temu toliko škode in mogoče žrtev, če so pa ja povedali da bo?
...

Edit: mogoče je kdaj celo bolje da ne vemo vsega v naprej :)

Saj to ti je isto, kot pri vseh SciFi filmih:
- Vsi na Zemlji čakajo zadnjo sekundo, medtem ko se vsi "Sivi" (ali ostali) sprašujejo, če smo normalni...
Pa saj to je klasika...