Promet Kranj od 1.2.2023 naprej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ojla,
evo, pa bomo dočakali dan D. Jutri zaradi obnove zaprejo most čez Savo. Tudi za pešce in kolesarje. To bo pravi žur.
Most pri Planiki bo menda odprt samo v eno smer, ampak zanima me, kdo bo upošteval razdaljo 100 m med vozili? Ne bi rad prejudiciral, ampak mislim, da bo tole vodilo v velik nered.

Upam na najboljše, srečno Kranj in okolica!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Hkrati so popravljali delavski most in obvoznico, pa smo preživeli. Tudi sicer je po tem mostu bistveno manj prometa kot po obeh omenjenih, vzporednih, tako da posebne drame na cesti ne bo. Tistega pri Planiki lahko tudi zaprejo v obe smeri, posebne škode ne bo.

Bo pa iz muhe slon. Oziroma je že.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Se najbolj se lahko bunijo pešci, ki hocejo priti na zeleznisko postajo. Za vse ostale bo cisto ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Kako pa je lahko drugače kot da greš namesto po jelenu dol, čez most pri supernovi in potem mimo merkurja do železniške?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Ja, ne gre drugače.
Najkrajša je najbrž pod Jelenom mimo Majdičevega mlina, po tisti novi stezi na savski otok, pa čez celoten parking, do Merkurja, pa do železniške. Ni neke drame, ampak malce odveč pa bo. Slabih 10 minut dodatka v eno smer peš.
Še največ drena pričakujem na semaforju na vrhu obvoznice.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
na koncu bo to trajalo in stalo več, kot če bi se lotili delati nov most, glede na izkušnje iz savskega otoka, kjer že 2 plast asfalta ni taka kot bi morala biti
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ja.



Kaj pa ce ne gres na jelena. Prides s stanovanj proti megacentru ali Huj ali Planine. Ampak slednja je micena, ne vpliva dosti...
Mostov čez kokro je kolikor jih hočeš. Na levem bregu save je pomoje ni točke s katere bi bilo do železniške bližje po delavcu kot čez mesto do vrha jelena in dol. Razen če bi jo iz riti potegnil, ampak to so potem že čirče.

Peš do megacentra in čez most pri Planiki? Po grmovju po bregu dol ali naokoli po sredini ceste? Mislim da je plavanje čez savo bistveno bolj varno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Jaz zdaj sploh ne vem, kaj bi rad ti zdaj.. Pol kranja je imelo bistvejo blize pes na postajo cez ta most. Obvod je seveda najblizji cez jelena, malo gor pa malo dol pa malo naokol. Edini, ki jim gre lahko tole malo na organ, sk torej po mojem mnenju pescu, ker se ponavadi cloveku zjutraj, sploh v takem vremenu, ni za hodit okolonaokolo. To je vse... Avtomobilistom in ostalim pa tole ni za izgubljati besed. Ze zdaj se gre cez delavca ali pa obvoznico, razen ce te zanima, kdo se po mestu lajha.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Mostov čez kokro je kolikor jih hočeš. Na levem bregu save je pomoje ni točke s katere bi bilo do železniške bližje po delavcu kot čez mesto do vrha jelena in dol. Razen če bi jo iz riti potegnil, ampak to so potem že čirče.

Peš do megacentra in čez most pri Planiki? Po grmovju po bregu dol ali naokoli po sredini ceste? Mislim da je plavanje čez savo bistveno bolj varno.

ti si pa malo spil dans a?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kranj pa res premal poznam na osnovi imen lokacij.
Imamo kak zemljevid kranja z imeni lokacij ki jih omenjate? Cez par ur grem proti kranju in po kranju in ce prav razumem, bo zaprt most tam kjer je bilo nekoc sejmišče. (Otok, most najvisje na savi)
A nizje dol, tam pri mlinu ki je pogorel.
Spodnji vem da je "delavski"
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Peš do megacentra in čez most pri Planiki? Po grmovju po bregu dol ali naokoli po sredini ceste? Mislim da je plavanje čez savo bistveno bolj varno.
Most pri Planiki bo tudi za pešce zaprt. za avtomobile pa enosmeren.
Nosilnost mostu je (na znaku) je 1,5t, tako da bi ga 20 ne preveč obilnih descev, ki se skupaj peš vračajo s šihta utegne porušit. :evil:

Zakaj ne morejo na tem mostu, ki ga popravljajo pustit 1,5m širok pas za pešce, ki bi ga po potrebi lahko prestavljali? Oz bi zaprli samo takrat, ko bi bilo to res nujno.

Zakaj je bil pa sedaj pločnik na eni strani popolnoma zaprt, na drugi pa zožan? Da nebi kdo padel čet 1,30m ograjo v vodo, al da se most pod težo pešca nebi zrušil?

Hanzi zaprt bo most pri mlinu, ki je pogorel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Bolj pametno bi bilo, da bi pred tem mostom najprej obnovili most pri Planiki, pa bi bilo veliko manj problemov s prometom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Jaz zdaj sploh ne vem, kaj bi rad ti zdaj.
Nič, razen tebi dopovedal, da resne alternative (planika, delavec) sprehodu čez supernovo pešec nima. In ne, ne bluzi z gor/dol/naokol, ker mu v primerjavi s potjo čez zaprt most ni treba niti metra več gor, ne glede na to kje štarta.