Potovanje v Italijo

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Septembra boš skoraj sam na plaži. Apartmaji bodo že več ali manj zaprti, še posebej letos.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Septembra boš skoraj sam na plaži. Apartmaji bodo že več ali manj zaprti, še posebej letos.
Mislili smo it naslednji vikend (4.-6. september) in to v en soliden apart-hotel, ki sem ga našel na bookingu.
Seveda nas malo skrbi zaradi korone, gužve kot praviš očitno ne bo, nas vsaj ne bo skrbelo, da hodimo / ležimo en po drugem.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
15. septembra je več ali manj vse zaprto. Ker nisem jasnovidec, zgolj predvidevam, da letos ne bo bistveno drugače. :)
Sem bil 14 dni nazaj na drugi strani izliva Soče ravno za vikend. Na plaži nobene posebne gneče, kljub temu, da je bil tisti vikend višek sezone.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
15. septembra je več ali manj vse zaprto. Ker nisem jasnovidec, zgolj predvidevam, da letos ne bo bistveno drugače. :)
Sem bil 14 dni nazaj na drugi strani izliva Soče ravno za vikend. Na plaži nobene posebne gneče, kljub temu, da je bil tisti vikend višek sezone.
Frend se je šel prejšnji teden med tednom kopat popoldan tam okrog gradu Miramar, brisače dobesedno ena čez drugo.
Tam okrog je potem ob cesti komaj našel eno divjo plažo, še avto parkirat nekje ob cesti je bil problem, ker je bil vsaka luknja zasedena.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Skale vs mivka.
Skalnato peščena plaža v Miramare je povsem nekaj drugega kot Lignano, Bibione, Marina Julija.....
V okolici Miramare čez vikend tudi pozimi nimaš kje parkirat, če že ravno o gneči govorimo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Skale vs mivka.
Skalnato peščena plaža v Miramare je povsem nekaj drugega kot Lignano, Bibione, Marina Julija.....
V okolici Miramare čez vikend tudi pozimi nimaš kje parkirat, če že ravno o gneči govorimo.
Hvala za pojasnilo, zato pa sprašujem, ker sem bil začuden nad frendom in gužvo, tukaj pa izvem, da dol naprej na mivki ni gužva.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Jaz sem pa danes prispel v Nico, Francija.
Jebi ga par metrov dalje od Italije
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
15. septembra je več ali manj vse zaprto. Ker nisem jasnovidec, zgolj predvidevam, da letos ne bo bistveno drugače. :)
Sem bil 14 dni nazaj na drugi strani izliva Soče ravno za vikend. Na plaži nobene posebne gneče, kljub temu, da je bil tisti vikend višek sezone.
Mi smo ta vikend v Bibioneju in je sezona še kar na polno. Na plaži je tako na uč zasedenih še polovica ležalnikov, zvečer v mestu je polno ljudi, pred restavracijami čaka na prosto mizo ponekod tudi po 10+ ljudi. Včeraj dopoldan smo šli z rentanimi bicikli naokrog, na kolesarskih stezah tudi dosti kolesarjev.
Vreme je top, morje toplo, zvečer pa še vedno za kratke rokave.
Pa pozitivno presenečenje je, da se na plaži ne sme kadit, je mivka brez čikov.
Mi se zagoto še vrnemo.

Pa še to sem pozabil: šli smo en vikend kasneje, ker je bilo prejšnji vikend že vse po normalnih cenah zasedeno.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Je bil kdo v zadnjem času na območju Lignano - Bibione?
Malo gledam, da bi skočili za en vikend v septembru se še kopat v morju, otroka igrat v mivko, pa malo po sprehodih...
Predvidevam, da neke blazne gužve ne bo več ali se motim?

No, vikend 12., 13. September, ki je bil lep, vroc, je bil kar poln. Ravno prav, da se je dalomdobit se kako mizo v kaficih.
Zvecer pa polna promenada, cakanje na mizo v restavracijah.

lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Btw, če bi kdo res rad videl Benetke v miru, zdej je čas. Bili ta vikend, užitek je okol hodt.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Se še jaz pofočkam tule za novice. Sredi oktobra bi radi šli v Rim z osebnim avtom in me zanima aktualno stanje.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js sem šel čez vikend v Benetke pogledat če res ni gužve, in je ni bilo :D V soboto na meji nič, v nedeljo nazaj sicer izločanje vseh ampak so samo mahali (mogoče odvisno od tablic). Drugače po ulici mešano, pol z maskami, pol brez. Po muzejih/cerkvah... merijo vročino na vhodu in obvezna maska. Drugače nič posebnega.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Od danes smo na oranžnem semaforju. Upam, da tako ostane vsaj še tri tedne. Potem smo zaradi mene lahko rdeči, potem pa sneg zapade, bi bilo pa fajn, če bi bi li spet oranžni. :)