Potovanje v Italijo

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
Je v zadnjem času (po 13.8. ko so uvedli karanteno za vracanje iz HR) kdo potoval turistično v Italijo? Ali je treba imeti izpolnjen kaksen obrazec ali kaj drugega za prestop meje?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Je v zadnjem času (po 13.8. ko so uvedli karanteno za vracanje iz HR) kdo potoval turistično v Italijo? Ali je treba imeti izpolnjen kaksen obrazec ali kaj drugega za prestop meje?

Turistično nisem potoval ... sem pa bil že parkrat v Italiji v tem mesecu. Tudi danes. (v trgovini) Enkrat pa v tranzitu preko Italije.

Na glavnem mednarodnem mejnem prehodu samo gledajo.... Vstop v Italijo, so italjanski policaji želeli videt osebne dokumente otrok. Naši policaji za vstop v Slo, pa samo pomahali.

Na maloobmejnih prehodih, pa ni nobenega. Je prost pretok oseb.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Nic ni, vse laufa kot po maslu, bil na jugu veckrat tako, da bp. Se ponudbe je vec in bolj prijazni so.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Nekam bi se moral spravit na dopust. Pa v Italiji še nikoli nisem bil na morju.

Kateri del priporočate ??
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Jaz se s kamperjem prevažam precej pogosto v Italijo za vikende. Dva tedna nazaj, me je samo vprašal, od kje sem prišel, ko sem se vračal domov, drugače se samo pelješ skozi.
Sonce sveti tudi drugod, ne samo pri hrčkih.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Pa še vprašanje, če kdo ve iz prve roke:

Kako je s sprehajanjem čez slo/it mejo izven mejnih prehodov? Naših se sicer ne bojim, z italijansko vojsko se pa glih ne bi zajebaval...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Če imaš napol strgan ruzak, temno polt in si še slučajno dokumente doma pozabil, potem imaš problem, drugače ne.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Če imaš napol strgan ruzak, temno polt in si še slučajno dokumente doma pozabil, potem imaš problem, drugače ne.

Sm tko bel, da bolj bel v teh krajih skor ne moreš bit. Dokumente mam načeloma skoraj vedno s sabo. Strgan od doma tud nikol ne grem, ampak po celodnevnem potepanju po kraškem šavju pa za kakšen opernball najbrž res nisem primeren...
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
V soboto, 22. 8. sem bil turistično v Italiji v Benetkah. Na meji - Fernetiči, bili smo zgodaj zjutraj, ni bilo žive duše. Nazaj grede, zvečer, povsem isto.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Bil 10 dni nazaj na sardiniji, na meji nobene kontrole, sicer sem izpolnil en obrazec za sardinijo na letaliscu v benetkah, kontaktni podatki in da nisi bolan pa te fore. Sardinija je res lepa, italijani so pa pac klasicni cigoti, ki jim disi tvoj denar, da bi pa kej dodatno se potrudili bognedaj. Anglescina jim je pa itak spanska vas.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Na Sardiniji še italijansko ne znajo... :)
Jap, še zadnji preživeli staroselci tam. Moj pokojni foter je je tekoče znal "sardanjolsko" šprahat... je bil leta tam (vojska) ... Nekoč sta na Obalo tu prišla dva šetajoča Sardinca srednjih let (turista v obhodu) in ko jih je moj stari vprašal iz kje sta, je začel z njima govorit v sardinščici. Turista pa presenečena :) ... Jest nič razumel ... :zardelalter: ... evo primer fonetično :

SLO : čevelj
ITA: la skarpa
Sardinščina: Ša_škrapa ali nekaj takega etc ... ne ni dialekt, je bolj jezik ... staroselski tisočletje star vsaj ...
------------------------------------
" ... " Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Je bil kdo v zadnjem času na območju Lignano - Bibione?
Malo gledam, da bi skočili za en vikend v septembru se še kopat v morju, otroka igrat v mivko, pa malo po sprehodih...
Predvidevam, da neke blazne gužve ne bo več ali se motim?