Postopek prodaje rabljenega vozila

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Pozdravljeni. Ne najdem morebitne stare teme...

Kakšen je sedaj postopek prodaje rabljenega vozila, če ga prodajaš kot fizična oseba? Na kaj biti še posebej pozoren? Hvala!
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
je že malo nazaj...
skupaj hreta na tehnične preglede pa tam vse uredita. dobita kupoprodajno pogodbo. neki je še stroškov. včasih se zna malo zataknit kdo bo prepis plačal.

pozoren bodi, da ti da denar ;) pa dokler ni denarja in prepis na kupca ne daš avta iz rok!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kupoprodajno si lahko sam sprintaš in prej izpolniš. Si prej fertik.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Amzs ? Kolko je meja za gotovino? 5000e?

Kakšna meja? Saj ni firma, če je fizična oseba. Pri gotovinskem poslovanje med fizičnimi osebani ni bilo nikoli omejitev, problem nastane ko je eden izmed udeležencev v gotovinski transakciji podjetje (d.o.o., s.p.....), tam pa so za vsako strukturo posebej predpisani zneski. Če se motim me popravi
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Meja je dokaj nepomembna, saj se avto itak prodaja uradno. Ce je nekdo pripravljen dat 40k v gotovini, prodajalec pa to sprejet ni to noben problem za sistem. Banka bo edino vprasala ob morebitnem pologu od kod je izvor denarja in se prilozi kupoprodajna pogodba za avto pa je to to. Meni je nekak logicno sicer, da par k eur in vec ne bi vzel v gotovini, ampak jih naj nakaze na trr. Ze zaradi morebitnih ponarejenih bankovcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in gimi

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kolega je prodajal staro corso na “balkan”.. sel na amzs, oni so uredili papirje, pa se “keš” so mu spustili skozi un avtomat za preverjanje.. kolk ga je kostalo ne vem, bil je hitr fertik, glavobola tud ni imel…
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Natisneš in izpolniš pogodbo, gresta do mesta, ki izvaja registracije vozil, in ti svojega odjaviš.
Kupec potem lahko na svoje ime registrira vozilo.

Na kaj pazit?
Obvezno odjavi vozilo, ne pusti se prepričat, da bi se kupec vozil naokrog s tvojimi tablicami.
Če ima vozilo kakšno napako, jo navedi med opombe v pogodbi.
Če kupnino prejmeš v gotovini in te skrbi ponarejen denar, opravita plačilo v tvoji banki kjer prejet denar takoj položiš na račun.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Meja je dokaj nepomembna, saj se avto itak prodaja uradno. Ce je nekdo pripravljen dat 40k v gotovini, prodajalec pa to sprejet ni to noben problem za sistem. Banka bo edino vprasala ob morebitnem pologu od kod je izvor denarja in se prilozi kupoprodajna pogodba za avto pa je to to. Meni je nekak logicno sicer, da par k eur in vec ne bi vzel v gotovini, ampak jih naj nakaze na trr. Ze zaradi morebitnih ponarejenih bankovcev.

Ja samo zdaj ni govora o tem če je meja nepomembna ali pomembna in kaj je smiselno in kaj ni. Govora je o tem ali meja je ali meje ni. No jaz vam povem da je ni.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Meja je dokaj nepomembna, saj se avto itak prodaja uradno. Ce je nekdo pripravljen dat 40k v gotovini, prodajalec pa to sprejet ni to noben problem za sistem. Banka bo edino vprasala ob morebitnem pologu od kod je izvor denarja in se prilozi kupoprodajna pogodba za avto pa je to to. Meni je nekak logicno sicer, da par k eur in vec ne bi vzel v gotovini, ampak jih naj nakaze na trr. Ze zaradi morebitnih ponarejenih bankovcev.
Ja samo ne vem, če ti on potem lahko kar 40k nakaže na trr? A pri fizičnih osebah pa ni nobene omejitve. Ker sp, doo je 10max.

Obvezno odjavi vozilo, ne pusti se prepričat, da bi se kupec vozil naokrog s tvojimi tablicami.
Tablice gredo z kupcem. Razen če nima kakšnih posebnih želja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Glej, gotovinske omejitve niso fiksne, odvisno kateri poslovni subjekt s katerim sodeluje in v kateri smeri gre gotovina. S.p. in d.o.o. je max 10k kaj in od koga ter v kakšni smeri?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Na trr lahko nakaze kdor hoce miljon ce ima, ce je seveda zadaj pravni posel. Banka pa ze ve kako bo nakazitelja preverjala v primeru, da bo din din nakazal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Firma od firme 420€

Fizična oseba od firme 5000€

Fizična od fizične neomejeno
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Najprej enga kolega na pregled rabljenega avtomobila pelji, ki ima slab dan. Pol naj pa tam brca v gume in jamra kolk je vse zanic. Da salcke amortizerjev niso poglihane, stangice stabilizatorja za zamenjati, nosilci motorja fuč, da so gume navznoter ful pobrane tiste klasicne fore. Pol ga pa klices vsake dva dni ce si je premislil.
 

vincenco

Pripravnik
25. jun 2009
58
37
18
Najprej enga kolega na pregled rabljenega avtomobila pelji, ki ima slab dan. Pol naj pa tam brca v gume in jamra kolk je vse zanic. Da salcke amortizerjev niso poglihane, stangice stabilizatorja za zamenjati, nosilci motorja fuč, da so gume navznoter ful pobrane tiste klasicne fore. Pol ga pa klices vsake dva dni ce si je premislil.
Pri meni bi samo enkrat klical potem si na bloking listi.:poreden:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Tablice gredo z kupcem. Razen če nima kakšnih posebnih želja.
To drži samo v primeru, da kupec takoj po prepisu (beri istočasno) registrira vozilo na svoje ime. V nasprotnem primeru (če opravita samo prepis brez registracije), pa je potrebno vozilo odjaviti v izogib težavam, kot je že nekdo omenil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
vozilo se odjavi, vendar se tablice lahko zadržijo na upravni enoti za 30 dni, če novi kupec v tem roku pride registrirat na isto upravno enoto lahko dobi iste tablice, torej ne rabi plačat novih tablic... cca 30 eur.