Poslovni prostor

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ali imam lahko sedež podjetja, kar doma v svojem stanovanju v delovnem kabinetu?

Gre za dejavnost za katero bom rabil le računalnik in par fasciklov. Računovodstvo je outsource-ano.

Na zvoncu je napisano ime podjetja, tabla tudi je.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Lahko imaš, če je stanovanje v stanovanjskem bloku potrebuješ soglasje 3/4 etažnih lastnikov. Mislim pa, da rabiš obvezno med temi 3/4 tiste etažne lastnike, ki mejijo na stene, strope in pode tvojega stanovanja.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
ribicija, teh težav ne bo, ker nisem v stanovanjskem bloku.

@McGvier, v mojem primeru se bo dejavnost odvijala na sedežu. Ne vem pa kje naj izbrskam te pogoje. Ali je treba kakšno uporabno dovoljenje itd.:(
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Povej konkretno, pa ti povem iz glave. Če bo turistična agencija, advokatura ne bo OK, za mar si kaj pa bi bilo ok.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ali imam lahko sedež podjetja, kar doma v svojem stanovanju v delovnem kabinetu?

Gre za dejavnost za katero bom rabil le računalnik in par fasciklov. Računovodstvo je outsource-ano.

Na zvoncu je napisano ime podjetja, tabla tudi je.
Seveda imaš lahko. In tudi žena ti lahko zaračunava ogromno najemnino, če je slučajno solastnica. Pa še za čiščenje ji lahko plačuješ.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Povej konkretno, pa ti povem iz glave. Če bo turistična agencija, advokatura ne bo OK, za mar si kaj pa bi bilo ok.
Gre za dejavnost Trgovanja z lastnimi nepremičninami.

Na netu sem našel neke pogoje za opravljanje dejavnosti, kjer navajajo, da mora biti delovni prostor vsaj 8m2. Moj delovni kabinet je ravno nekje na meji.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Gre za dejavnost Trgovanja z lastnimi nepremičninami.

Na netu sem našel neke pogoje za opravljanje dejavnosti, kjer navajajo, da mora biti delovni prostor vsaj 8m2. Moj delovni kabinet je ravno nekje na meji.


Ne rabiš popolnoma nič posebnega, ker ta tvoja dejavnost ne bo nič obremenjevala dodatno sosedov sploh pa nič več, kot uporaba samo stanovanja.

Tako, da brez komplikacij, 100 % preverjeno, drugo bi pa bilo, kozmetrični salon, na domu, turistična agencija z 20 strankami dnevno in podobno.........
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
data.si ima občasno neke free seminarje, ni nevem kaj,ampak vsaj neke osnovne odgovore na vprašanja pa dobiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robbit