Poskodba na parkiriscu

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
A je potrebno cisto za vsako poskodbo na parkiriscu klicat policijo, cetudi je mala skoda. Vcasih vem da je bilo potrebno, samo sem nekaj slisal da za manjso skodo ni treba. gre se pa za ZM.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Če bi rad zadevo uveljavljal iz kombinacije parkirišče (poškodbe na narkirišču storjene z neznanim vozilom) je potrebna policija da le ti v zapisniku napišejo kdo ali kaj je lahko to poškodbo povzročilo, če le ti napišejo da je zadevo povsročilo neznano vozilo imaš skoraj 100% temelj za izplačilo škode po tej kombinaciji, kar koli je dvomljivega zavarovalnica odkloni, ali pa v večini primerov cenilec "pamet soli".

lp bluub

P.S. Moj nasvet pokliči policijo naj naredijo zapisnik, če so organi ugotovili kar sem zgoraj napisal boš dosti lažje zadevo rešil na zavarovalnici.
Če boš zadevo uveljavljal iz kaska ne rabiš policije.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pri ZM za poškodbe na parkirišču ni potrebno klicati policije. Oznako KLIČI POLICIJO so umaknili tudi iz police. Tako ni več dvoma. So namesto
H-parkirni prostor (klici policijo) brez odb.fran.
napisali:

H-neposreden dotik ali trčenje neznanega motornega vozila na parkirnem prostoru brez odb.fran.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Prejšnji teden sem imel poškodbo na parkirišču z neznanim vozilom, policije nisem klical (verjetno imajo tudi dosti bolj pomembnega dela kot pisanje zapisnika zaradi škode), to da nisem klical policije sem tudi napisal na zapisniku na zavarovalnici, cenilec ni nič rekel, ker se je videlo da je bila poškodba na parkirišču, dvomljivo ni bilo nič in dobil sem nalog za popravilo avtomobila. To je to. Gre se pa za Triglav - polno kasko zavarovanje.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Če gre iz polnega kaska težijo manj, itak plačaš soudeležbo in fašeš malus. Pri kombinacijah znajo biti bolj tečni - ampak ne pri Triglavu. Sem celo krajo uveljavljal brez polcijskega zapisnika. Sicer so izginile samo radkape, pa vseeno.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Tudi pri Tiliji mi niso nikoli tezili za policijo pri kombinaciji parkirisca. Mi je tudi rekel en cenilec, saj ne mores ob vsaki poskodbi takoj videti poskodbe. Saj ne gres vsakic krog okoli avtomobila, ko prides do njega. Ali pac?
smile-1.gif


Tako da se mi zdi kompliciranje s policijo cista bedarija.

Jaz imam pa drugo vprasanje, ce kdo zna odgovoriti. Naprimer imas danes skodo na parkiriscu, uveljavis kasko, dobis zapisnik in gres lahko na servis popravljat. Zavarovalna polica ti potece cez 2 tedna, na servisu pa moras cakati na nadomestno vozilo 1 mesec. Ali lahko uveljavljas nadomestno vozilo po poteku stare zavarovalne police za skodo, ki je nastala v casu veljavnosti stare police, v novi polici pa nimas vec kombinacije nadomestnega vozila in v casu veljavnosti le-te avto tudi popravljas?

Upam, da nisem prevec zakompliciral.
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Nadomestno vozilo zahtevaj ob uveljavitvi poškodbe. Takrat ti cenilec izda tudi zapisnik. Takrat je polica še veljavna.

Seveda ga lahko koristiš takrat, ko bo vozilo v popravilu, najkasneje 3 leta od škodnega dogodka.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
A je potrebno cisto za vsako poskodbo na parkiriscu klicat policijo, cetudi je mala skoda. Vcasih vem da je bilo potrebno, samo sem nekaj slisal da za manjso skodo ni treba. gre se pa za ZM.

v primeru da te uprašajo zakaj nisi klicu policije reč, da si jih ampak da so ti rekl da zaradi takih malenkosti ne prihajajo
wink-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pri ZM za poškodbe na parkirišču ni potrebno klicati policije.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Tako, sem sel na zavarovalnico brez da sem klical policijo, vendar na polici mi pise (klici policijo).
Izpolnim zapisnik in ni nihce nic tezil, razen cenilec je nekaj spraseval ce sem klical policijo ko je videl poskodbo.
na koncu vseeno resil BP.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Malo offtopic, mene zanima tole. Sprednje desno stransko steklo je malo popraskano. Ne vem od kje, jaz nimam v spominu, da bi meni to uspelo..Skratka, imam polni kasko, kombinacijo D (stekla, divjad,..) tudi. A to se ravno tako da uveljavljati? Za sprednje steklo sem že, zaradi kamenčkov, ne vem pa kako je s stranskimi.

V čem je sploh razlika med D kombinacijo in E (samo stekla).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
ti kr uveljavljaj kombinacijo delnega kaska stekla, ne izgubiš bonusa pa to
zmaga.gif


razlika med D in E je pa verjetno samo v ceni.. paketni popusti & stuff like that, vsaj pri nas je tako
smile-1.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Aha, verjetno bo res najboljšš tko. Če že plačujemo ...
smile-1.gif
Nisem bil siguren, ali se da tut praske stlačit v to kombinacijo, al samo počena, razbita stekla..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
sej drugače tud to ni tak problem a ne, oz. odvisno od osebe do osebe... vem za modela s podobnim problemom in si je potem hotel sam razbit šipo zaradi menjave... najprej s svečko, ni šlo.. pol s kladivom, ni šlo... gre po kamen.. se odbije.. vzame eno skalo pa jo vrže v avto.. kiksne, zadane pleh na boku avtomobila
hysterical-1.gif